Praėjusiais metais atliktas KU mokslininkų tyrimas „Lietuvos unikalių gamtinių išteklių panaudojimo su stresu susijusios organizmo psichinės ir fizinės sveikatos gerinimui efektyvumas ir saugumas (LUGISES)“ atskleidė natūralių gamtinių išteklių svarbą kovojant su stresu bei senėjimu. Fiksuotos įspūdingos dalyvių savijautos transformacijos: sumažėjo stresas, nerimas, depresija ir nuovargis, tapo gražesnė oda, padidėjo energija, miegas tapo kokybiškesnis, skausmas mažesnis. Taip pat sumažėjo biologinis amžius, pagerėjo kiti sveikatos rodikliai.
„Įrodėme, kad mineralinio geoterminio vandens, gydomojo purvo, klimato druskų ir gamtos terapijos procedūros efektyviai mažina patį stresą ir su juo susijusias pagrindines būkles bei simptomus. Tokius, kaip: nerimas, depresija, nuovargis, miego sutrikimai. Šios procedūros tinka ir pažintinių funkcijų bei fizinės būklės gerinimui: mažina kraujospūdį, pulsą, gerina judėjimo atramos aparato veiklą, odos būklę, sulėtina senėjimo procesus“, – sako doc. dr. L.Rapolienė.
Forumo metu doc. dr. L.Rapolienė pristatė ne tik KU atliktą tyrimą, bet pateikė pasiūlymus tokių sveikatinimo procedūrų sertifikavimo procesui Lietuvoje bei sveikatos specialistų kompetencijų didinimo galimybes.
„Belieka sujungti esamą praktiką su naujais moksliniais tyrimais. Taip pat aš matau galimybę tęsti tyrimus su KU Jūros tyrimų institutu. O kalbant apie sveikatos specialistų kompetencijų kėlimą – matau galimybę parengti podiplominių studijų programą, kuri būtų reikalinga visiems specialistams. Ne tik gydytojams, bet ir slaugytojams, kineziterapeutams, kad jie galėtų gilinti žinias ir kompetencijas, kaip efektyviai ir tinkamai išnaudoti turimus gamtinius išteklius“, – aiškina doc. dr. L.Rapolienė.
Lietuvos sveikatos turizmo forume dalyvavęs KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir kiti forumo dalyviai pabrėžė KU lyderystę kurortologijos tyrimų srityje. Universiteto bendruomenė tyrimus su gamtiniais ištekliai atlieka jau nuo 2011 metų. Šie tyrimai sulaukia didelio dėmesio ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Sveikatos turizmo forumo tikslas – atskleisti Lietuvos sveikatos turizmo sektoriaus vystymo aspektus bei svarbą šalies ekonomikai, dalintis gerąja praktika ir inovatyviomis idėjomis turizmo vystymo kurortuose, natūraliųjų gamtinių išteklių panaudojimo srityse.