Kaip sveika mityba stiprina imuninę sistemą?
„Mūsų imuninė sistema – tai sudėtingas organizmo gynybos mechanizmas, kuris nuolat dirba, kad apsaugotų mus nuo virusų, bakterijų ir kitų kenksmingų veiksnių. Sutrikus imuninės sistemos veiklai, mes dažniau sergame įvairiomis ligomis, jaučiame nuolatinį nuovargį, skundžiamės suprastėjusia nuotaika“, – sako vaistininkė T. Gečienė, rašoma „Eurovaistinės“ pranešime žiniasklaidai.
Tam, kad mūsų imunitetas būtų stiprus, itin svarbu subalansuoti savo mitybą. Taip pat vaistininkė pataria reguliariai pasidaryti kraujo tyrimus, kurie parodytų, kokių vitaminų jums galbūt trūksta labiausiai.
Norint efektyviai stiprinti imunitetą, svarbu žinoti, kokių medžiagų jūsų organizmui trūksta
„Norint efektyviai stiprinti imunitetą, svarbu žinoti, kokių medžiagų jūsų organizmui trūksta. Kasmet sausį vaistinėse galima pastebėti, kokių medžiagų žiemos viduryje žmonėms trūksta labiausiai. Daugelis iš jų sausio mėnesį į vaistines ateina įsigyti gydytojo paskirtų vitaminų D, geležies, magnio, B grupės vitaminų. Visgi, net ir vartojant maisto papildus ir vitaminus, ypač svarbu subalansuoti mitybą, kad joje atsirastų daugiau maisto produktų su individualiai reikalingais vitaminais ir mineralais“, – sako vaistininkė T. Gečienė.
Sveiki įpročiai – raktas į tvirtą imunitetą
„Teisinga mityba – tai ne tik maisto produktai, bet ir valgymo įpročiai. Reguliariai valgydami tuo pačiu metu jūs galite lengviau palaikyti stabilų energijos lygį. Įtraukdami kuo įvairesnius produktus, jūs galėsite pasisavinti kur kas daugiau naudingų medžiagų. Taip pat patariama sumažinti cukraus vartojimą, nes jis gali slopinti imuninės sistemos veiklą. Ir nepamirškite išgerti pakankamai vandens, nes skysčių balansas yra būtinas visų organizmo funkcijų veikimui“, – pataria T. Gečienė.
Be to, norint sustiprinti imunitetą, labai svarbu reguliariai mankštintis ir užtikrinti kokybišką miegą, nes fizinė veikla ir poilsis turi tiesioginį poveikį mūsų organizmo gebėjimui kovoti su ligomis.
Svarbiausi maisto produktai stipriam imunitetui
Citrusiniai vaisiai – juose gausu pagrindinio imuniteto pagalbininko, vitamino C.
Riebi žuvis – pavyzdžiui, lašiša arba skumbrė. Jos yra puikus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Šios rūgštys gali ne tik stiprinti imunitetą, bet ir mažinti uždegimus organizme.
Špinatai ir lapinės daržovės – juose gausu beta karoteno, vitamino C ir antioksidantų, kurie padeda apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų žalos.
Imbieras ir česnakas – imbieras gali padėti sumažinti uždegimą, o česnakuose esančios alicino medžiagos gali padidinti atsparumą peršalimo ligoms.
Jogurtas ir fermentuoti produktai – tai natūralūs probiotikai, stiprinantys žarnyno mikrobiotą, kuri glaudžiai susijusi su imunitetu.
Riešutai ir sėklos – juose gausu vitamino E, kuris yra stiprus antioksidantas, stiprinantis mūsų organizmo imuninį atsaką.
„Stiprinti imunitetą – tai vienas svarbiausių tikslų, kurį verta įtraukti į savo naujųjų metų planus. Subalansuota mityba, praturtinta vitaminais ir mineralais, taip pat reguliarūs valgymo įpročiai bei sveikas gyvenimo būdas padės ne tik jaustis gerai, bet ir išlikti atspariems įvairioms ligoms. Tad pradėkite nuo mažų žingsnelių, ir jūsų kūnas jums už tai atsidėkos“, – šypsosi vaistininkė T. Gečienė.