Rado naują „Pfizer“ vakcinų „nuodėmę“: tariamai užkrėstos beždžionių virusu

JAV farmacijos kompanijos „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 naudojamos ilgiau nei ketverius metus, bet internautai nepaliauja jų sudėtyje ieškoti pavojingų ingredientų. Pastarosiomis savaitėmis platinamas teiginys, esą šiuose skiepuose esama SV40 – beždžionių viruso, kuris pelėms gali sukelti vėžį. Tai nėra tiesa – kai kuriose vakcinose naudojamos tik iš jo gautos DNR molekulės.
Beždžionės Borneo saloje
Beždžionės Borneo saloje / 123rf.com nuotr.

Skiepai tariamai užteršti

Vaizdo įrašą, kuriame kalbama apie tai, gruodžio 17 d. paskelbė viena „Facebook“ vartotoja.

„<…> Jie gavo visus įrodymus, kad informacinės RNR vakcinos yra stipriai užterštos. Jos visiškai neatitinka tikslo. „Pfizer“ (vakcinos – red. past.) yra pilnos SV40“, – aiškina klipe kalbantis vyras.

Tolesnius jo žodžius pacitavo internautė: „Visose „Pfizer“ vakcinose yra SV40. Mano laikais SV40 buvo švirkščiama pelėms, kad joms augtų augliai... Ir mes jį švirkščiame žmonėms…“

Ekrano nuotr. iš „Facebook“/Onkologas Angusas Dalgleishas jau anksčiau pagarsėjo kaip „COVID medžiotojas“
Ekrano nuotr. iš „Facebook“/Onkologas Angusas Dalgleishas jau anksčiau pagarsėjo kaip „COVID medžiotojas“

Po to moteris dar pridėjo: „Londono Švento Jurgio universiteto onkologijos profesorius Angusas Dalglishas neseniai vykusioje diskusijoje su „Doctors for COVID Ethics International“ Charlesu Covessu ir kt. sakė, kad „Pfizer“ COVID vakcinose „pilna SV40“, kuris „švirkščiamas pelėms, kad jos augintų auglius“. Dalglišas, garsus COVID vakcinų kritikas, sako: „Už „Moderna“ ir „Pfizer“ stovintys žmonės yra tiesiog grynas, nesumeluotas blogis ir turi būti patraukti atsakomybėn.“

Kitą dieną šiuo šiuo klipu su tuo pačiu tekstu pasidalijo kita internautė, po poros valandų šios įrašu – dar viena „Facebook“ vartotoja.

Priklausė slaptiems „COVID medžiotojams“

Kalbantis vyras tikrai yra Angusas Dalgleishas (tokia iš tiesų jo pavardė) – Londono Šv. Jurgio universiteto onkologijos profesorius, žinomas dėl indėlio į ŽIV/AIDS tyrimus.

2023 m. spalį „Computer Weekly“ ir „Byline Times“ paskelbė straipsnį, kuriame pateikta įvairių prieštaringų teiginių apie A.Dalgleishą. Šis tyrimas paremtas Rusijos saugumo tarnyboje FBS dirbančių kompiuterių įsilaužėlių laiškų analize.

Pavyzdžiui, straipsnyje nurodyta, kad A.Dalgleishas priklausė slaptai grupei, kurios nariai save vadino „COVID medžiotojais“.

2020 m. kovą jie parengė „skubią informaciją premjerui ir jo patarėjams“, kurioje buvo nurodyta, kad SARS-CoV-19 kilęs iš Uhano virusologijos instituto.

Kai mokslo žurnalas „Nature Medicine“ paskelbė tam prieštaraujantį straipsnį, grupė aiškino, kad tai esanti Kinijos dezinformacija. Po to škotų žurnalistui, knygų autoriui, tuomečiam parlamentarui Michaelui Gove’ui buvo patarta slapta sekti žurnalą, pasitelkus karinės žvalgybos tarnybos MI5 išteklius, siekiant demaskuoti leidinį kaip Kinijos įtakingų asmenų tinklo dalį.

Grupė kai kurioms kitoms Vakarų žvalgybos agentūroms taip pat pranešė apie tariamą Kinijos veiklą siekiant kontroliuoti bandymus nustatyti COVID-19 kilmę.

123RF.com nuotr./Koronavirusas
123RF.com nuotr./Koronavirusas

Dar daugiau – grupė anksčiau esą dirbo kartu siekdama į premjero postą vietoj Theresos May pasodinti Borisą Johnsoną, o prieš tai siekė pakeisti Nacionalinio saugumo tarybą.

Pernai lapkritį A.Dalgleishas interviu Australijos 2GB pakartojo savo nuomonę apie pandemiją. Anot jo, karantinai ir kaukių dėvėjimas daugelyje šalių buvo „visiška beprotybė“, o vakcinos iš esmės buvusios neveiksmingos gelbstint gyvybes ir sukėlė daug nepageidaujamų reakcijų.

Lieka menkas pėdsakas

SV40 yra beždžionių virusas (jis ir vadinamas simianų – aukštesnių primatų – virusu 40). 1959-1963 m. juo netyčia buvo užkrėstos ir inaktyvuotos, ir gyvos susilpnintos vakcinos nuo poliomielito viruso. SV40 buvo aptikta beždžionių inkstų audinyje, kuris gamybos metu buvo naudojamas poliomielito virusui dauginti.

Nuo 1961 m. skiepų gamintojai įpareigoti atlikti tyrimus dėl SV40. Vakcinų su šiuo užkratu rinkoje nepasirodė. Po kelerių metų gamybai naudotas beždžionių šaltinis buvo pakeistas į rūšis, kuriose SV40 nebūna.

Shutterstock nuotr./Beždžionę
Shutterstock nuotr./Beždžionę

Nėra įrodymų, kad nuo 7-ojo deš. pradžios vakcinose nuo poliomielito būtų buvę SV40. Per didelius epidemiologinius tyrimus nenustatyta padidėjusios vėžio rizikos asmenims, paskiepytiems šiuo virusu užkrėstomis vakcinomis. Tiesa, neseniai tam tikruose žmogaus navikuose buvo aptikta SV40 DNR fragmentų.

Melagieną, esą vakcinose nuo COVID-19 esama beždžionėse randamo ir vėžį sukeliančio viruso DNR, paneigė faktų tikrintojai iš naujienų agentūros AP, Italijos sveikatos studijų ir informacijos agentūros ASSIS.

Europos vaistų agentūra (EVA) nurodė, kad „neveikiantys“ minėto viruso DNR sekos fragmentai buvo naudojami kaip „pradinė medžiaga“ gaminant vakciną.

Tačiau ji buvo suskaidyta ir pašalinta gamybos procese. Tiesa, galutiniame produkte gali likti menkų užkrato pėdsakų, bet jie atitinka nustatytas saugos gaires.

„EVA nerado jokių sąsajų tarp iRNR paremtų vakcinų ir nepageidaujamų reiškinių, kurie galėtų būti susiję su DNR medžiagos buvimu. Taip pat nežinome jokių mokslinių įrodymų, kad vakcinoje galintis būti labai nedidelis DNR likutis galėtų integruotis į paskiepytų asmenų DNR“, – AP citavo agentūros pranešimą.

Maisto ir vaistų administracija, reglamentuojanti vakcinas JAV, paskelbė panašias išvadas dėl iRNR vakcinų kokybės, saugumo ir veiksmingumo.

„Pfizer“ savo ruožtu pabrėžė, kad SV40 sekos naudojimas yra įprasta praktika kuriant vakcinas, įskaitant vakcinas nuo gripo ir hepatito, kurios visame pasaulyje naudojamos dešimtmečius.

15min verdiktas: trūksta konteksto. Visuomenės sveikatos pareigūnai ir mokslininkai tvirtinta, kad patvirtintuose skiepuose nėra beždžionių viruso DNR. Kai kuriose vakcinose nuo COVID-19 naudojamos DNR molekulės, gautos iš šio užkrato, vadinamo SV40, bet tai nėra tas pats, kas pats virusas.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, ja siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų