Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vaikų patiriamų traumų skaičius išaugo: kokio amžiaus vaikai nukenčia dažniausiai?

Draudimo ekspertai atkreipia dėmesį, kad pastebimai išaugo vaikų ir jaunuolių iki 18 metų amžiaus patiriamų traumų ir nelaimingų atsitikimų skaičius. Ypatingai daug traumų patiria viena vaikų amžiaus grupė, o pagrindinės traumų priežastys dažnu atveju susijusios su šiuo metu populiariomis vaikų pramogomis.
Vaikai šokinėja ant batuto
Vaikai šokinėja ant batuto / Shutterstock nuotr.

Per metus tokių registruotų traumų skaičius išaugo kone trečdaliu (29 proc.), rašoma „Lietuvos draudimo“ pranešime žiniasklaidai.

Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ žalų departamento direktorius, pabrėžia, kad didžiausia nepilnamečių patiriamų traumų dalis tenka mokyklinio amžiaus vaikams nuo 7 iki 18 m.

„Lietuvos draudimas“ nuotr./Artūras Juodeikis
„Lietuvos draudimas“ nuotr./Artūras Juodeikis

„Ši tendencija yra gana ryški ir ji atsikartoja kasmet. Didžiąją dalį traumų patiria ne patys mažiausieji ir dažnai nuolatinės suaugusiųjų priežiūros reikalaujantys priešmokyklinio amžiaus vaikai, o vyresni vaikai ir jaunuoliai, kurie lanko mokyklą ir jau yra pakankamai savarankiški. Vien tik šios amžiaus grupės vaikų registruotų žalų skaičius per metus šoktelėjo 53 proc.“, − komentuoja A.Juodeikis.

Ekspertas akcentuoja, kad šiltasis metų laikas, o ypač moksleivių vasaros atostogos, yra tas metas, kai užfiksuojamas didžiausias traumų skaičius. Maždaug 30 proc. visų žalų per metus įvyksta gegužės-rugpjūčio mėnesiais, todėl šiuo metu būtina išlikti budriems ir saugoti savo sveikatą.

„Visų pirma būtina pabrėžti saugų ir atsakingą naudojimąsi el. paspirtukais, kurie yra labai populiari judrumo priemonė tarp moksleivių. Medikai pabrėžia, kad paspirtukininkų patiriamos traumos dažnai būna sunkios ir ilgai gyjančios. Tad vaikams vertėtų priminti apie atsargaus važinėjimo paspirtukais svarbą − kad važinėtų laikydamiesi eismo taisyklių, gerbtų kitus eismo dalyvius, nerizikuotų savo sveikata“, – komentuoja ekspertas.

Shutterstock.com /Vaiko galvos trauma
Shutterstock.com /Vaiko galvos trauma

Brangios pramogos ant batutų

Pasak A.Juodeikio, kita dažna vaikų traumų priežastis – pramogos šokinėjant ant batutų ir panašių įrenginių, neatsargus elgesys būnant kartu su kitais vaikais ar suaugusiais.

„Batutai yra vaikų labai mėgstama pramoga, kuri gali baigtis skaudžia trauma. Grėsmių sveikatai kyla tada, kai būrys vaikų šokinėja viename batute su apsauginiu tinklu – vienam vaikui nukritus, kiti gali nepastebėti ir šokinėti toliau. Tokiais atvejais neretai pasitaiko ir kojų, rankų lūžimų, galvos traumų“, – sako ekspertas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad vasarą dažniau būna deginami laužai ir naudojamos lauko kepsninės, todėl vaikai būna arčiau atviros didelės liepsnos, kuri nepilnamečiams irgi kelia pavojų.

Kaip rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys, dažniausiai pasitaikančios registruotos traumos yra susijusios su raiščių, raumenų, sausgyslių patempimais (25 proc.). Taip pat pagal dažnį išsiskiria įvairių kaulų lūžiai − delnų, plaštakų lūžiai (16 proc.), pėdų, čiurnų, blauzdų lūžiai (12 proc.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų