04 15

Vaikų traumos: kaip suteikti pirmą pagalbą ir nepakenkti?

Vos sušilus pavasario orui kiemai ir takai prisipildo vaikų šurmulio – kas ant dviračių, kas su riedučiais ar paspirtukais. Netrukus prasidės ir šokinėjimo ant batutų sezonas. Kaip apsaugoti vaikus nuo galimų traumų, kokios iš jų dažniausios ankstyvą pavasarį bei kaip tinkamai suteikti pirmą pagalbą – apie tai portalui manodaktaras.lt pasakoja „Hilla“ gydytoja ortopedė traumatologė Julija Ravinskienė.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Vaikas su paspirtuku
Vaikas su paspirtuku / Shutterstock nuotr.

Gydytoja pastebi, jog dažniausiai vaikų traumos įvyksta jiems nukritus – bėgiojant, karstantis, važiuojant paspirtuku ar dviračiu ir pan.

„Labai svarbu, kokio stiprumo yra kritimas, kitaip tariant, kokios energijos trauma. Tad tikrai yra skirtumas, ar mažametis krito bėgdamas, ar paauglys nukrito važiuodamas dviračiu 20 kilometrų per valandą greičiu. Pavojingiausios traumos tos, kai esant dideliam kūno svoriui išvystomi dideli greičiai – tokiu būdu veikia didesnės energijos jėgos. Tada ir sužalojimai rimtesni“, – pasakojo ortopedė traumatologė J. Ravinskienė.

Gydytoja atkreipė dėmesį, jog ne mažiau svarbi ir sužeidimo vieta. Tad, be abejo, pavojingiausios yra didelės energijos galvos ir kaklo traumos.

Daugėja sveikų, bet fiziškai silpnų vaikų

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“