03 17

Vaistų gamintojai traukiasi iš Lietuvos? Pacientai vadina absurdu, medikai – neviltyje

„Kaip gali būti pacientai šitaip palikti likimo valiai?“, – retoriškai klausia trylikamečio Alanto mama. Moteris gerą pusmetį iš paskutiniųjų kas kartą vis bando gauti sūnui imunosupresantų – vaistų, kuriuos berniukui reikia gerti kiekvieną dieną, kad organizmas neatmestų širdies, kurią vaikui persodino būnant vos trejų. Visus tuos metus Alantas gyveno puikiai, vaistai berniukui puikiai tinka, tik kas galėjo pagalvoti, kad ateis diena, kai tų vaistų teks taip desperatiškai ieškoti, o mamai vaistinėse kartais net išgirsti „neaišku, ar jų iš viso dar bus“.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Vaistų trūkumas
Vaistų trūkumas / Shutterstock nuotr.

Apie vaistų tiekimo sutrikimus Lietuvoje vis garsiau kalbama jau kuris laikas. Pacientai ir medikai piktinasi svarbiausių antibiotikų bei populiariausių kardiologijos ligoms skirtų medikamentų trūkumu. Sveikatos apsaugos ministerija ne kartą vardijo priežastis, pabrėždama, kad problema ne lokali, o europinė.

Vis dėlto, situacija tik blogėja, didžiules pasekmes jau dabar jaučia vieni jautriausių pacientų – žmonės, gyvenantys po organų transplantacijų. Jiems vaistų imunosupresantų tiekimas lygus gyvybės klausimui, todėl visa tai, kas vyksta šalyje, Alanto mama Ingrida prilygino absurdui.

Palikti likimo valiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?