ACTA – kovos su piratavimu internete sutartis.
Tai tarptautinis susitarimas, skirtas kovoti su prekių klastojimu, piratavimu ir intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais. Tai yra tarptautinės sutarties projektas, kurį parengė daugiau kaip 40 šalių, įskaitant Europos Sąjungos valstybes ir Jungtines Amerikos Valstijas. ACTA tikslas yra užtikrinti griežtesnį intelektinės nuosavybės teisių apsaugos lygį ir bendradarbiauti tarp šalių siekiant apsaugoti kūrėjų teises bei kovoti su prekių klastojimu ir piratavimu.
Susitarimas apima įvairias sritis, įskaitant autorių teises, prekių ženklus, patentus ir intelektinės nuosavybės teisių pažeidimus internete.
ACTA derybos prasidėjo 2007 metais, o galutinis susitarimo tekstas buvo pasirašytas 2011 metais. Tačiau susitarimą pasirašiusios šalys privalo jį ratifikuoti savo nacionaliniais teisės aktais, kad jis įsigaliotų. Kai kurios šalys ir organizacijos išreiškė protestą prieš susitarimą, organizuodamos masines demonstracijas ir interneto kampanijas.
Per pastaruosius metus ACTA prarado svarbą ir įtaką, nes keletas šalių, įskaitant Europos Sąjungą, atsisakė susitarimą ratifikuoti arba pripažinti. Nors susitarimas tebėra galiojantis, jo įgyvendinimas ir įtaka yra ribota.