Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Biudžetas: sprendžiu aš“

Visos temos

„Biudžetas: sprendžiu aš“15min portalas pristato interaktyvų grafiką ir kviečia jus pabandyti suformuoti savo valstybės biudžeto protektą. 

Kaip pasikeistų šalies biudžeto deficitas, jei vaiko pinigus padidintume iki 100 eurų? O jeigu įvestume daugiau mokesčių – pavyzdžiui, automobilių taršos ar nekilnojamojo turto? O gal užuot skyrus kompensacijas už elektrą gyventojams ir verslams, geriau didinti gynybos biudžetą? Spręsti jums!

Polapyje rasite grafiką, kuris atspindi Finansų ministerijos parengtą 2023 metų valstybės biudžeto projektą su 4,9 proc. nuo BVP valdžios sektoriaus deficitu. Žemiau pateikiame daugiausia diskusijų sulaukusius pasiūlymus – 9 priemones didinti ir mažinti išlaidas bei 12 pasiūlymų didinti ir mažinti pajamas.

Kiekvienas pasirinkimas lems ir valdžios sektoriaus deficito dydį, tad atsargiai: praskolinti Lietuvą gali būti lengviau negu atrodo!

Pinigai

Oficialu: kiek kitąmet augs jūsų atlyginimai, vaiko pinigai, pensijos

Vidmantas Janulevičius, Dainius Dundulis, Tadas Povilauskas, Nerijus Mačiulis, Indrė Genytė-Pikčienė

Ką rinkosi žinomi ekonomistai ir verslininkai: D.Dundulis nemėgsta išimčių, N.Mačiulis įvestų NT mokestį

Biudžetas: sprendžiu aš

Kol Vyriausybėje dūžta lėkštės, biudžetą sudarykite jūs: pasirinkite, kur išleisti daugiau, o kur pataupyti

Biudžetas: sprendžiu aš

Kaip naudotis valstybės biudžeto sudarymo skaičiuokle?

Seime svarstomas 2023 metų Lietuvos biudžetas

Parlamentarai jau registruoja siūlymus, kam skirti biudžeto lėšas: štai kokios iniciatyvos

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė naujam NT mokesčio modeliui

Gintarė Skaistė

Parlamentarams pristatytas kitų metų biudžetas: opoziciją nustebino deficito dydis

Vidmantas Janulevičius

Vidmantas Janulevičius: Baimės biudžetas

Vytautas Mitalas, Aušrinė Armonaitė

A.Armonaitė: Laisvės partija svarsto siūlyti didesnes kompensacijas vaikų būreliams