Karas Ukrainoje – 2022 m. vasario 24 d. Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu pradėta Rusijos ginkluotųjų pajėgų karinė invazija į Ukrainą. Prasidėjo nuo konflikto 2014 m., ukrainiečiams nuvertus prorusišką prezidentą Viktorą Janukovyčių.
2021 m. pabaigoje Rusijos ir Ukrainos pasienyje Rusija ėmė telkti didelius kariuomenės dalinius. Konfliktas labiausiai išsiplėtė Rusijai 2022 m. vasario 24 d. pradėjus visapusišką invaziją į Ukrainą.
2022 m. vasario 24 d. Vladimiras Putinas paskelbė apie plataus masto invaziją į Ukrainą, pavadindamas ją „specialiąja karine operacija“ su tikslu „demilitarizuoti ir denacifikuoti Ukrainą“. Jau po 10 minučių Rusijos karinės pajėgos raketomis atakavo oro uostus ir karinius objektus Kyjive, Charkive ir Dnipre bei per Rusiją, Baltarusiją ir Krymo Respubliką įžengė į Ukrainą. Tuo pat metu prorusiški kovotojai Donecke ir Luhanske keliose vietose perėjo į puolimą.
Anot JAV žvalgybos, Rusija kovai paskyrė apie 75 proc. savo aktyvių sausumos pajėgų. Karas Ukrainoje yra didžiausias karinis konfliktas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo.
Sukelta migracinė krizė taip pat yra didžiausia Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo – per pirmą savaitę Ukrainą paliko per 1 milijoną gyventojų. Per dvi savaites šis skaičius viršijo 2 milijonus žmonių, o per mėnesį – 3,67 mln.
2022 m. kovo 20 d. duomenimis, daugiau nei 10 milijonų Ukrainos gyventojų paliko savo namus. Nuo invazijos pradžios Rusiją paliko apie 800 000 Rusijos piliečių, Rusijoje kilo didžiausia emigracijos banga po 1917 m. bolševikų revoliucijos.