Į antro „Eurovizijos“ pusfinalio sceną žengė 17 šalių: San Marinas, Estija, Čekija, Graikija, Austrija, Lenkija, Moldova, Islandija, Serbija, Sakartvelas, Albanija, Portugalija, Bulgarija, Suomija, Latvija, Šveicarija ir Danija.
Tiesa, teko atšaukti tiesioginį islandų pasirodymą, nes Islandijai atstovaujančios grupės „Daði og Gagnamagnið“ nariui buvo nustatytas koronavirusas. Todėl per tiesioginę šio pusfinalio transliaciją buvo rodomas gegužės 13 d. vykusios repeticijos įrašas, nes, kaip anksčiau laiške rašė grupė, jie nori groti tik pilna sudėtimi.
Pusfinalius ir finalus šiemet patikėta vesti žinomiems Nyderlandų pramogų pasaulio veidams – tai Chantal Janzen, Janasas Smitas, Edsilia Rombley ir Nikkie de Jager.
Po antradienį įvykusio pirmojo pusfinalio jau paaiškėjo pirmieji dešimt šeštadienį įvyksiančio finalo dalyvių: Lietuva, Rusija, Švedija, Kipras, Norvegija, Belgija, Izraelis, Azerbaidžanas, Ukraina, Malta.
Po antrojo pusfinalio paaiškėjo dar dešimt.
Išimtimi gali džiaugtis penkios šalys, kurios yra didžiausios „Eurovizijos“ finansuotojos – Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija ir Didžioji Britanija. Taip pat – šiųmečio konkurso šeimininkai Nyderlandai. Minėtų šalių atstovai automatiškai yra finale.
Kaip ir įprasta, pusfinalio nugalėtojus renka ne tik žiūrovai, bet ir komisija, kurią sudaro po penkis kiekvienos šalies muzikos profesionalus. Būtent jie stebėjo pusfinalio išvakarėse vykusią generalinę repeticiją ir pagal 1–12 balų sistemą išrinko verčiausius atstovus.
Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kurie 10 dalyvių iškovojo kelialapius į finalą, kuris vyks gegužės 22 dieną. Tai:
- Albanija
- Serbija
- Bulgarija
- Moldova
- Portugalija
- Islandija
- San Marinas
- Šveicarija
- Graikija
- Suomija
Kviečiame išsakyti savo nuomonę apklausoje ir išrinkti antrojo pusfinalio favoritus:
TAIP PAT SKAITYKITE: Žinomi „Eurovizijos“ entuziastai spėlioja: kam šiemet nuskils labiausiai ir kuri vieta atiteks „The Roop“?
TAIP PAT SKAITYKITE: Geltonoji „The Roop“ diskoteka sužavėjo Europą: Lietuva – „Eurovizijos“ finale
Antrojo pusfinalio akimirkos – galerijoje:
Renginį atidarė talentinga dainininkė Eefje de Visser ir šokėjas Redouan Ait Chitt-Redo.
Pirmoji ant scenos pasirodė San Marino atstovė Senhit su kūriniu „Adrenalina“. Ji „Eurovizijoje“ atstovavo savo nykštukinę šalį 2011 metais, tačiau tais metais nepateko į finalą. Šiais metais dainą kūrė kartu su amerikiečių reperiu Flo Rida. Pasirodymo metu dalyviai šoko ant besisukančios platformos. Scenoje pasirodė ir pats Flo Rida. Jie su atlikėja Senhit užkūrė tikrą vakarėlį.
Antrasis pasirodė Estijos atstovas Uku Suviste, kuris yra išrinktas seksualiausiu Estijos vyru. Jis atliko kūrinį „The Lucky One“. Pasirodymas išsiskyrė jausmingumu ir kokybiškais vizualais, kuriuose buvo vaizduojamas dangus ir žaibas. Dainos pabaigoje ant scenos atsivėrė tarsi pragaras, dangus ekrane nusidažė raudonai.
Tada scenoje išvydome Čekijos atstovą Benny Cristo. Jis pristatė kūrinį „Omaga“, kurio pavadinimas iš tikrųjų reiškia „Oh my God“ (liet. dievulėliau). Benny pasirodė su dviem šokėjais. Vėliau scenoje pasirodė dar dvi šokėjos merginos. Kūrinys nuotaikingas ir kviečiantis pajudėti.
Graikijos atstovė Stefania atliko kūrinį „Last Dance“. Dainos žinutė, kad niekas nesibaigia, kad nei vienas šokis nebūna paskutinis. Tiesa, Stefania yra atstovavusi Nyderlandus vaikų „Eurovizijoje“ su grupe „Kisses“. Ekrane galėjome išvysti kosminius vaizdus dainos pradžioje, vėliau juos pakeitė pastatai ir vyrų šokėjų siluetai. Atlikėja scenoje atrodė užtikrinta ir pasitikinti savimi. Vėliau į sceną įžengė ir keturi šokėjai.
Austrijos atstovas, filipinų kilmės Vincent Bueno pasirodė su kūriniu „Amen“. Pasirodymas turi simbolinę reikšmę ir siunčia svarbią žinutę, kad reikia paleisti žmogų ir tada vėl sugrįš viltis. Daina yra apie subyrėjusius santykius. Atlikėjas puikiai atrodė scenoje, buvo vienas. Gerai apgalvotas apšvietimas padėjo išpildyti pasirodymą ir perteikti dainos nuotaiką.
Lenkijos atstovas RAFAŁ atliko kūrinį „The Ride“ ir nukėlė žiūrovus į alternatyvią galaktiką. RAFAŁ yra garsus laidų vedėjas Lenkijoje. Kartu su juo scenoje buvo dar keturi šokėjai, kurie padėjo sukurti gerą nuotaiką. Scenoje buvo ir specialiųjų efektų.
Moldovos atstovė Natalia Gordienko kūrinys „SUGAR“. Ji dalyvavo „Eurovizijoje“ ir prieš 15-ką metų. Filipas Kirkorovas yra vienas iš dainos autorių. Natalia scenoje buvo su dar keturiais vyrais šokėjais. Atlikėja dainos pabaigoje nustebino ilga nata ir nusiuntė oro bučinį žiūrovams.
Islandijos atstovai grupė Daði og Gagnamagnið, deja, gyvai nepasirodė dėl vienam grupės nariui nustatyto koronaviruso. Girdėjome įrašą iš gegužės 13 dienos generalinės repeticijos. Jie atliko dainą „10 Years“, kuri yra apie grupės vokalisto draugystę su jo žmona, kuri, beje, šiuo metu laukiasi. Grupė buvo dažnai lyginama su mūsiškiais „The Roop“. Pasirodymas išsiskyrė savo nuotaikingumu ir sinchroniškais grupės narių judesiais bei derančiais balsų sąskambiais.
Sceną savo judesiais ir balsais užkariavo Serbijos atstovės, grupė „Hurricane“, su kūriniu „Loco Loco“. Merginos drąsiai perteikė dainos žinutę. Scenoje buvo daug šviesos efektų.
Jausmingasis Sakartvelo atstovas Tornike Kipiani jautriai atliko „You“ ir palietė ne vieną klausytojo širdį. Scenoje buvo galima matyti skraidančius mažus žiburiukus, kurie priminė žvaigždes arba jonvabalius. Atlikėjas dainavo apie meilę, vienu metu ekrane pasirodė tai patvirtinantys žodžiai „My love“. Klausimai du – kiek žmonių per pasirodymą verkė? O kiek – snūstelėjo?
Tuos, kurie per Sakartvelo pasirodymą snūstelėjo, tikrai pažadino Albanijos atstovė Anxhela Peristeri su kūriniu „Karma“. Ekrane buvo galima matyti įvairių spalvų dūmus. Atlikėja scenoje buvo viena, dėvėjo sidabro spalvos drabužius. Dainos pabaigoje dūmų atsirado ir pačioje scenoje.
Portugalijos atstovai grupė „The Black Mamba“ ir jų kūrinys „Love Is On My Side“ sukūrė puikią atmosferą. Viena pusė jų pasirodymo buvo nufilmuota nespalvotai, kita – įprastai, spalvotai. Dainininko išskirtinis tembras ir gyvai atliekamas kūrinys stipriai išsiskyrė iš prieš tai buvusių „Eurovizijos“ pasirodymų savo ramybe. Ekrane buvo matomas virtualus orkestras.
Bulgarijos atstovė VICTORIA ir kūrinys „Growing Up Is Getting Old“ primena, kad viskas bus gerai. Atlikėja, dainuodama šį kūrinį, galvoja apie savo artimiausius žmones. Atrodė, kad atlikėja yra ne ant scenos, o ant vandenyje plūduriuojančio akmens luito.
Suomijos atstovai grupė „Blind Channel“ kūrinys „Dark Side“ išsiskiria šių metų konkurse. Parašė dainą apie visas niūrias emocijas, kurias sukelia pandemija. Jie pasakojo, kad dalyvauja „Eurovizijoje“ tik todėl, kad per pandemiją nebuvo koncertų ir jie neturėjo ką veikti. Pasirodymo metu buvo naudojami specialieji efektai, mirgėjo šviesos , ekrane karts nuo karto pasirodydavo grupės narių atvaizdai. Dainos pabaigoje išvydome ant vieno iš atlikėjo delno užrašyta žodį „join“ (liet. prisijunk).
Brolių latvių atstovės Samantos Tīnos kūrinys „The Moon Is Rising“ apie moterų stiprybes ir galias. Kartu su atlikėja scenoje buvo trys šokėjos. Šiuo kūriniu atlikėja skatina moteris jaustis it karalienėms. Ekrane matėme iš rankų sudėtą karūną, šokėjos ir pati atlikėja taip pat rodė šį judesį, kviesdamos užsidėti karūną.
Galingo balso Šveicarijos atstovas Gjon's Tears pasirodė su kūriniu „Tout l'Univers“. Atlikėjas scenoje buvo vienas. Dainininkas nustebino savo aukštu balsu ir jausminga daina.
Paskutinieji scenoje vakarėlį sukūrė Danijos atstovai duetas „Fyr Og Flamme“ su kūriniu „Øve Os På Hinanden“. Disco stiliaus daina priminė 90-ųjų vakarėlį ir kvietė pajudėti kartu. Scenoje dominavo rausa ir mėlyna spalvos. Publika duetą palaikė garsiais plojimais.