„Grąžinkime muziką. Muzika nėra fejerverkai“, – sakydamas padėkos kalbą scenoje tarė S.Sobralis. Tai – žinia, su kuria jis lipo į sceną ir jo pasirodymas liko pastebėtas.
„Eurovizijos“ žiūrovai patikėjo – konkurse šįkart už blizgius ir spalvingus šou muzika svarbesnė.
Finale pasirodė Izraelis, Lenkija, Baltarusija, Austrija, Armėnija, Olandija, Moldova, Vengrija, Italija, Danija, Portugalija, Azerbaidžanas, Kroatija, Australija, Graikija, Ispanija, Norvegija, Didžioji Britanija, Kipras, Rumunija, Vokietija, Ukraina, Belgija, Švedija, Bulgarija, Prancūzija. Deja, šiemet į „Eurovizijos“ finalą Lietuvos atstovams grupei „Fusemdarc“ pakliūti nepavyko.
Po visų atlikėjų pasirodymų buvo skirta laiko televizijos žiūrovų balsavimui. Komisijos nariai, kurių balsai sudaro 50 procentų galutinio rezultato, savo balsus atidavė dar penktadienio vakarą, stebėdami antrąją generalinę finalo repeticiją.
Žiūrovai ir komisijos nariai vienbalsiai nusprendė pirmąją vietą skirti Portugalijos atstovui, psichologiją į muziką iškeitusiam Salvadorui Sobraliui. Pergalę jis išplėšė su sesers Luisos sukurtu kūriniu „Amar Pelos Dois“. 49 kartus „Eurovizijoje“ dalyvavusi šalis šiemet pirmą kartą laimėjo konkursą.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijos“ nugalėtojas S.Sobralis: „Jei galėčiau kiek pakeisti muzikos industriją, būčiau laimingas“
Susumavus komisijos narių balus, TOP 5 išsidėstė taip:
1. Portugalija
2. Bulgarija
3. Švedija
4. Australija
5. Nyderlandai
Susumavus kartu su žiūrovų balsais, TOP 5 išsidėstė taip:
1.Portugalija
2.Bulgarija
3.Moldova
4.Belgija
5.Švedija
TAIP PAT SKAITYKITE: Akibrokštas „Eurovizijos“ finale: dainuojant Jamalai į sceną įšokęs žiūrovas apnuogino savo užpakalį
TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijoje“ – tikras karnavalas: ryškiaspalviai fanai atvyksta palaikyti savo favoritų
Didįjį finalą atidaryti teko atlikėjui Imri iš Izraelio. Jis čia atliko kūrinį „I Feel Alive“. Du kartus „Eurovizijoje“ dalyvavęs kaip pritariantysis vokalistas, šįmet konkurse Imri pagrindinė žvaigždė.
Talkinant penkiems šokėjams jis scenoje atliko tipinę, šokių muzikos stiliaus dainą. Be to, čia dar buvo surengtas ir tikras ugnies šou – per priedainį nuo scenos grindų į viršų šaudė ugnies liepsnos.
Kita į sceną žengė lenkė Kasia Mos su daina „Flashlight“. Anksčiau Kasia ne kartą dalyvavo „Eurovizijos“ atrankose, tačiau kelialapio taip ir negaudavo.
Šiemet žadėjusi siekti pergalės, Kasia pasirodymo metu atkreipė dėmesį ne tik savo galingu balsu, bet ir balta, itin didelę iškirptę turinčia suknele.
Baltarusija į „Euroviziją“ atsiuntė „Naviband“ su kūriniu „Story of my life“. Grupę sudaro žurnalistas, profesionalus gitaristas ir pianistas Artemas Lukjanenka bei dainininkė Ksenia Žuk. Beje, tai pirmieji Baltarusijos atstovai, kurie konkurse dainuoja gimtąja kalba – baltarusiškai.
Nuoširdūs ir paprasti – šis duetas tikrai pritraukia dėmesį. O indie folk stiliaus daina sukuria itin pozityvių emocijų besiklausant. Scenoje jie pasirodė apsirengę baltai ant laivą primenančios pakylos. O pasirodymą vainikavo aistringu bučiniu.
Nathanas Trentas iš Austrijos „Eurovizijoje“ sudainavo „Running On Air“. 24-erių atlikėjas su muzika draugauja nuo pat vaikystės, profesionaliai to mokėsi ir universitete.
Žengęs į sceną jis priminė saldų vaikiną iš sapnų – pasipuošęs baltu kostiumu jis sėdėjo ant mėnulio ir dūmų debesies. Publiką bandė užkariaut nuotaikinga ir smagia popstiliaus daina.
Armėnijos atlikėja Artsvik pasirodė su kūriniu „Fly With Me“. Vaikystėje ji su tėvais persikraustė į Rusiją, kur pasirodė ne viename muzikiniame renginyje ir susirinko nemenką skaičių gerbėjų. Praėjusiais metais atlikėja nusprendė grįžti į Armėniją – atstovauti savo šaliai „Eurovizijai“ visada buvo jos svajonė.
Šiame kūrinyje šiuolaikinis stilius persipynęs su armėniškomis liaudies melodijomis. Šalia atlikėjos šokančios dvi šokėjos bei ugnies patrankos pasirodymui suteikė stipresnį efektą.
Atėjus Olandijos eilei, scenoje pasirodė trijų sesių grupė „OG3NE“ su kūriniu „Lights and Shadows“. Ši daina – tikras šeimos kūrinys. Jį parašė jų tėtis, skirdamas savo žmonai, dukrų mamai, šiuo metu kovojančiai su sunkia liga.
Daina – stipri emociškai, įsimenanti. Svarbiausias akcentas – merginos dainuoja trimis balsais, kas rodo puikią jų klausą, profesionalumą. Matyti, kad šis kūrinys joms itin svarbus – išjaustas kiekvienas žodis.
Kiti – grupė „Sunstroke project“ iš Moldovos su daina „Hey Mamma“. Grupė konkurse dalyvavo 2010 metais, kai jų saksofonininkas tapo tikra sensacija.
Šiemet jie „Euroviziją“ bando „imti“ tuo pačiu būdu – saksofonas – jų pagrindinis dainos akcentas, grojęs pagrindinę partiją priedainyje. Ir iš tikrųjų, „Sunstroke project“ tai puikiai sekasi – muzikantai tiesiog užkrečia gera nuotaika. Scenoje jie pasirodė šešiese – po lygiai vyrų ir moterų. Pastarosios vilkėjo nuotakos sukneles, o vaikinai jas šokdino.
TAIP PAT SKAITYKITE: Linksmieji Moldovos atstovai „Sunstroke project“ – apie „Fusedmarc“ ir antrąjį kartą „Eurovizijoje“
Jo eurovizinėje dainoje susipynusi šiuolaikiška muzika, repas su autentišku čigonišku skambesiu. Scenoje jis pasipuošė čigoniškais drabužiais, o jam talkino jausminga romų tautybės šokėja.
Italijai konkurse atstovaujantis 34-erių Francesco Gabbani – šių metų „Eurovizijos“ žvaigždė. Jis tapo pirmu dalyviu, kurio kūrinys „Occidentali's Karma“ dar balandžio pabaigoje sulaukė daugiau nei 100 mln. peržiūrų. Italijoje Francesco – kylantis dainininkas ir kompozitorius, netrukus išleisiantis savo trečiąjį albumą.
Francesco savo pasirodyme šoka su gorila – būtent apie ją ir dainuoja itališkame kūrinyje. Galima mėgti, galima – ne, bet dainininkas – ypač charizmatiškas, dėmesį prikaustantis atlikėjas.
Pasirodymą surengė ir Danijos atstovė Anja su kūriniu „Where I Am“. Ji gimė ir užaugo Australijoje, tačiau tėvai yra danai. Atlikėja laimėjo „Australijos balsą“, tačiau atstovauti „Eurovizijoje“ visuomet norėjo būtent Danijai.
Anja laikoma viena favoričių – turi įsimenantį kūrinį, kuris jau spėjo dar prieš konkursą išgarsėti. Ir ne be reikalo – jos vokalas išties įspūdingas.
Vienas laukiamiausių atlikėjų – 27-erių Salvadoras Sobralas iš Portugalijos ir jo kūrinys „Amar Pelos Dois“. Psichologijos studijas į muziką iškeitęs vaikinas savo kūrybą jau sudėjęs į albumą.
Salvadoro atliekama daina, parašyta jo sesers Luisos, išties išskirtinė. Primena kiek klasikinį kūrinį, tačiau operinio balso neišgirsite – o tik lengvą, svajingą vokalą, nukeliantį kažkur į saulėtą Prancūziją... Salvadorui ant scenos nereikėjo jokių pajėgų – vienas stovintis muzikantas publiką papirko savo kuklumu ir nuoširdumu.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizija“ portugalams – tik pasenęs šou: „Bet šiemet žiūrim dėl Salvadoro!“
Po to į sceną žengė Azerbaidžano atlikėjai – grupė „Dihaj“ su daina „Skeletons“. Vokalistė pastaruoju metu dainavo alternatyvios muzikos grupėse – tas atsiskleidžia ir grupės eurovizinėje dainoje.
Su vokaliste scenoje pasirodė vaikinas su arklio galva, kuris šoko stovėdamas ant kopėčių. Pasirodymo gale už nugaros buvusi lenta sugriuvo ir scenoje pasirodė pritariamieji vokalai. Vienareikšmiškai – pasirodymas yra išskirtinis, atkreipiantis dėmesį.
Kroatija į konkursą išsiuntė Jacquesas Houdekas su kūriniu „My friend“. Kroatijoje puikiai žinomas ir sėkmingas dainininkas.
Jacquesas dainuoja dvigubu balsu – kai kurias eilutes operiniu, kitas – paprastu vokalu. Kartais galima pagalvoti, kad kūrinį atlieka duetas. Tos dvi dainininko pusės atsiskleidė ir pasirodyme – šiuolaikiškas įvaizdis, bet kartais solinę partiją atliekantys styginiai: smuikas ir violončelė.
Australija šiemet konkurse leido pasireikšti jaunajai kartai – į „Euroviziją“ išsiuntė 17-metį Isaiah su daina „Don't Come Easy“. Per dvejus metus vaikinas iš vietinio muzikanto tapo tikra šalies žvaigžde – laimėjo „X Faktorių“, išleido debiutinį singlą, sulaukusį didžiulės sėkmės.
Išgirdus Isaiah balsą tikrai sunku patikėti, kad jam tik 17 metų – sodrus, žemas tembras, o ir diapazonas itin platus. Pasirinkta daina atskleidžia visas jo galimybes. Tiesa, repeticijose jam sekėsi kur kas geriau – konkurso metu nepasiekė kulminacinės natos.
Graikijos atstovė Demy atliko dainą „This is Love“. Nors ir mergina studijuoja teisę, tačiau muzikos ji nepamiršta, vis išleidžia dainų su įvairiais graikų atlikėjais.
Eurovizinis kūrinys – per daug neišsiskirianti, šiuolaikinė, šokių muzikos daina. Jai talkinę du šokėjai pasirodymo neišgelbėjo – visi priedainiai skambėjo „pro šoną“.
Manelas Navarras šįmet atstovauja Ispanijai su kūriniu „Do It For Your Lover“. Jis buvo deleguotas tiesiai į finalą. 21-erių atlikėjas yra dainininkas ir kompozitorius, įkvėptas tokių atlikėjų kaip Bobas Dylanas, Ed Sheeranas. Su gitara jis niekada nesiskiria ir atlieka pop stiliaus dainas.
Scenoje Manelas pasirodė dar su trimis vaikinais, grojančiais gitaromis ir būgnais. Pagal dainą ir apranga buvo pasirinkta – havajietiški marškinėliai, vandenyno, banglenčių vizualizacijos.
Atėjo eilė ir Norvegijos grupei „Jowst“ su daina „Grab The Moment“. 27-erių vokalistas Joakimas With Steenas – garso inžinierius ir prodiuseris, kuriantis muziką.
Dainoje gausa šiuolaikinių hitų melodijų elementų. Tai – ritmingas, įsimenantis kūrinys, jau tapęs vienu iš konkurso favoritų. Kartu su Joakimu scenoje pasirodė trys vaikinai su šviečiančiomis kaukėmis. Vienas stovėjo prie didžėjaus pulto, o kiti grojo elektriniais būgnais, pianinu, galiausiai mušė ir didįjį būgną.
Kita į sceną žengė Didžiosios Britanijos atstovė Lucie Jones su daina „Never Give Up On You“. Sudalyvavusi „X Faktoriuje“, ji pradėjo miuziklo aktorės karjerą, kur sukūrė begalę vaidmenų.
Lucie atrodė lyg auksinis perlas veidrodinėje kriauklėje. Dainininkė atliko stiprią, emocingą baladę. Ji taip pat buvo viena iš šešių dalyvių deleguota tiesiai į finalą.
Kipro atstovas Hovig pasirodė su kūriniu „Gravity“. Nors atlikėjas anksčiau bandė studijuoti marketingą, galiausiai širdis privertė mesti ir pasirinkti džiazo studijas. Hovigas pasirodė ne viename šalies rengiamame muzikiniame šou, yra bandęs pakliūti ir į „Euroviziją“.
Pakliuvo jis ne be reikalo – daina atitinka konkursą – su įsimenančiu priedainiu, šokių stiliaus, tačiau per daug neišsiskiria bendrame kontekste.
Rumunai Ilinca ir Alexas Florea su kūriniu „Yodel It!“ žengė kiti. Dueto gyvenime kiekvieną žingsnį lydėjo muzika.
Į konkursą jie atsivežė itin įdomią dainą. Ilinca čia jodliuoja – tai dainavimo būdas, kai greitai kaitoliajamos aukštos ir žemos natos. Nors ir tai yra itin populiarus reiškinys vokiškuose kraštuose, duetas jodliavimą naudoja šiuolaikiniame kūrinyje, taip suteikdamas kitonišką skambesį.
Vokietija į „Euroviziją“ atsiuntė Leviną su kūriniu „Perfect Life“. Nuo pat vaikystės ji skynė pergales įvairiausiuose konkursuose, kūrė dainas, o galiausiai vokalo mokėsi ir universitete.
Vokiečių daina itin primena Davido Guettos hitą „Titanium“ – gitaros partija kone identiška. Visgi vokalo linija visiškai kitokia. Pati dainininkė tiesiog trykšta pozityvu – viso pasirodymo metu Levina nenustojo šypsotis.
Konkurso šeimininkei Ukrainai atstovauja grupė „O.Torvald“ su daina „Time“. Savo karjerą jie tęsia nuo 2005 metų, bagaže jau turi 5 albumus.
Jie – sunkiosios, alternatyvios muzikos grupė. Scenoje grupė surengė pasirodymą lyg koncerte – dainą atliko tiesiog grodami savo instrumentais, be jokių šou elementų.
Belgijos atstovė Blanche konkurse pasirodė su daina „City Lights“. Merginai – 17 metų. Dar prieš atvykstant į konkursą jos kūrinys buvo jau spėjęs išpopuliarėti – belgai laikomi vieni mylimiausių konkurse. Blanche tembras – neabejotinai, išskirtinis.
Scenoje ji buvo visiškai viena, su juoda pūsta suknele. Kūrinį Blanche puikiai išjautė – pradėjusi ramiai, pabaigė su tikra jėga.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijos“ favoritė Blanche – netikėtai čia patekusi belgė: „Lietuviai, balsuokit už mane!“
Švedas Robinas Bengtssonas į sceną žengė su daina „I Can't Go On“. R.Bengtssonas Švedijoje jis išgarsėjo 2008-aisiais, kai dalyvavo televizijos talentų konkurse „Švedijos dievaitis“ (angl. „Idol“). Į „Euroviziją“ jis bandė patekti pernai, tačiau laimė nusišypsojo tik šiemet.
Ir nenuostabu – atrodo, kad atlikėjas turi viską, kad pavergtų publiką – puikią išvaizdą, įsimenančią dainą ir įdomų pasirodymą. Robinas savo kūrinį pradėjo nuo užkulisių, o žengęs į sceną jis ėmė kartu su keturiais šokėjais šokti ant bėgimo takelių. Tiesa, ši idėja nėra nauja – grupė „Ok go“ yra nufilmavusi daugybę klipų, kuriuose šoka lygiai taip pat. Tačiau bet kuriuo atveju – Robino pasirodymas vienu iš favoritų laikomas ne be reikalo.
Scenoje pasirodė bulgaras Kristianas Kostovas su daina „Beautiful Mess“. Vos 17-os metų vaikinas turi jau svarių pasiekimų karjeroje – laimėjo „Rusijos vaikų balsą“, Bulgarijos „X faktorių“, sulaukė daug dėmesio su savo kūriniais.
Kristianas taip pat laikomas vienas konkursų favoritų. Nors ir jaunas, tačiau pasirodymo metu toks neatrodė – viską atliko itin profesionaliai. Jo tembras – itin švarus, žemas ir puikiai valdomas.
Prancūzų atstovė Alma su kūriniu „Requiem“ žengė į sceną paskutinė. Ji – pianistė, dainininkė, dainų autorė, atsikrausčiusi į Paryžių, kur, kaip pati sako, prasidėjo tikroji jos gyvenimo kelionė.
Mergina dainuoja smagią, prancūzišką dainą. Jos meilė Paryžiui matosi ir pasirodymo vizualizacijose, kuriose gausa miesto gatvių bei žymiųjų objektų. Visgi viena stovėdama didelėje scenoje ji atrodė labai pasimetusi.