Sprendimą neleisti J.Samoilovai įvažiuoti į šalį ir dalyvauti „Eurovizijoje“ Ukrainos valdžia priėmė trečiadienį.
Argumentas – 2015-aisiais ši dainininkė koncertavo aneksuotame Kryme. Šalies valdžios nuomone, deleguodama šią dainininkę į „Euroviziją“ Rusija užsiėmė politine provokacija.
Rusija tokio Ukrainos sprendimo nepriima. „Tai dar vienas piktinantis, ciniškas ir nežmoniškas Kijevo valdžios aktas“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ Rusijos užsienio reikalų viceministras Grigorijus Karasinas.
Ginti dainininkės puolė ir Rusijos estrados žvaigždė Filipas Kirkorovas. Jis viešai pareiškė, kad toks Ukrainos sprendimas – neteisingas ir nesuvokiamas, taip pat paragino visus „Eurovizijos“ dalyvius vienytis ir dedikuoti savo pasirodymus J.Samoilovos garbei.
F.Kirkorovas prašo dainininkų, kad prieš pradėdami savo pasirodymą eurovizinėje scenoje, visi jie ištartų: „Daina skiriama merginai su negalia, kurios bijoma.“
Tiesą sakant, man nėra liūdna. Aš toliau repetuoju. Manau, viskas kažkaip išsispręs
O pati J.Samoilova mano, kad Ukraina savo poziciją dar pakeis – tiki, kad „Eurovizijoje“ ji dainuos.
„Visa ši situacija man atrodo juokinga. Nesuprantu, ką jie manyje įžvelgė – tokioje mažoje merginoje, – Rusijos televizijai sakė dainininkė. – Manyje jie pamatė kažkokią grėsmę. Tiesą sakant, man nėra liūdna. Aš toliau repetuoju. Manau, viskas kažkaip išsispręs.“
Paaiškinti tokį dainininkės optimizmą nėra sunku: kalbama, kad J.Samoilova jau gavo patvirtinimą, kad bet kokiu atveju atstovaus Rusijai „Eurovizijoje“ 2018-aisiais. Galėtų net ir Ukrainoje tada dainuoti, mat draudimas jai įvažiuoti į šalįbus nustojęs galioti – į Ukrainą ji neįleidžiama trejus metus, skaičiuojant nuo 2015-ųjų.
Europos transliuotojų sąjungos (EBU), kuri ir rengia „Eurovizijos“ konkursą, atstovas Jonas Ola Sandas trečiadienį komentavo, kad Ukrainos sprendimas neįsileisti J.Samoilovos pamynė konkurso dvasią. Jis taip pat išreiškė lūkestį, kad J.Samoilova turės šansą dainuoti „Eurovizijoje“.