15min skaitytojams F.Highmore'as – apie autisto gydytojo vaidmenį pandemijos metu

Ištikimiausi serialo „Gerasis daktaras“ („The Good Doctor“) gerbėjai jau išvydo ilgai lauktą 5-ąjį sezoną. O jame – ir naujus siužeto vingius, netikėtumus bei dar nematytus veidus. Naujienų portalas 15min gavo išskirtinę galimybę į serialo pasaulį pažvelgti iš kitos pusės – sudalyvauti spaudos konferencijoje ir pakalbinti pagrindinį daktaro Shauno Murphy vaidmenį atliekantį britų aktorių Freddie Highmore'ą, už kurį jis pelnė „Auksinių gaublių“ nominaciją.
Freddie Highmore'as
Freddie Highmore'as / Vida Press nuotr.

„Čarlis ir šokolado fabrikas“, „Spaidervikų kronikos“, „Artūras ir minimukai“, „Muzika, suradusi mus“ – tai tik nedidelė dalis filmų, kur savo nepriekaištingą talentą dar būdamas vaikas pademonstravo ir nepamirštamus vaidmenis sukūrė aktorius Freddie Highmore'as.

Tačiau išgarsėjęs vaikystėje, aktorius toli gražu nedarė pertraukos, atvirkščiai – jis metams bėgant sėkmingai lipo karjeros laiptais.

Ir štai šiandien visas pasaulis jo vardą žino ne tik dėl vaikystėje sukurtų kultinių filmų, bet ir dėl gerbėjų būrį pritraukusio amerikiečių medicininio serialo „The Good Doctor“. Gal kažkas, išgirdęs pavadinimą, iškart pagalvotų apie kitą panašaus žanro serialą „Daktaras Hausas“, nes panašumų jie išties turi.

Tačiau tuo metu, kai Hughas Laurie įkūnijo karštakošį bei genialų daktarą Hausą, Freddie atlieka jauno chirurgo, turinčio autizmo ir savanto sindromus, vaidmenį, t. y. gydytojo, galinčio savo būsenoje daryti stebuklus ir gelbėti gyvybes, vaidmenį.

Šis aktoriaus kuriamas personažas nuo pat 2017-ųjų pritraukė neįtikėtinai didelį būrį gerbėjų, kurie iki šios dienos su nekantrumu laukia naujų serijų. Tokiu nekantrumu šie degė ir šių metų rugsėjo 27 dieną, kai pasirodė pirmoji „The Good Doctor“ 5-ojo sezono serija.

Interneto platybėse taip pat pasirodė ir įvairių teorijų apie personažus, tolimesnius siužeto vingius ir patį aktorių.

Vida Press nuotr./Freddie Highmore'as
Vida Press nuotr./Freddie Highmore'as

Kompanija „Sony Pictures Entertainment“ pasirūpino, kad į dalį klausimų būtų atsakyta specialiai surengtoje virtualioje spaudos konferencijoje su pagrindinį vaidmenį atliekančiu F.Highmore.

Išskirtinės galimybės sulaukė ir naujienų portalas 15min, kuris su kitomis užsienio šalių žiniasklaidos priemonėmis uždavė ne vieną svarbų klausimą apie populiarųjį serialą. Aktorius papasakojo, ką jam pačiam reiškia vaidinti daktarą ir kokius jausmus jam suteikia šis vaidmuo pandemijos akivaizdoje.

Gydytojo vaidmuo pandemijos akivaizdoje ir autizmo vaizdavimas

Kaip dalį kitų populiarių serialų, taip ir „The Good Doctor“ palietė netikėtai užklupusi koronaviruso pandemija. F.Highmore'as atskleidė, kad tai labiausiai buvo galima pamatyti ketvirtame sezone, kuriame kelios serijos buvo skirtos būtent šiai situacijai.

„Tai atrodė būtina ne tik todėl, kad būtų kažkas, ką žmonės norėtų stebėti, bet dar svarbiau – galėjome pagerbti tikrojo gyvenimo gydytojus ir sveikatos priežiūros specialistus, kurie kiekvieną dieną rizikuoja savo gyvybe saugodami mus visus.

Spėju, tai pastatė į perspektyvą, kad tik apsimetame, jog tai darome kiekvieną dieną, o ne nuoširdžiai rizikuojame savo gyvybe. Todėl manau, kad mums, visiems aktoriams, buvo suteikta atsakomybė ir garbė šiuo laikotarpiu televizijoje suvaidinti gydytojus“, – pastebėjo jis.

Vida Press nuotr./Freddie Highmore'as seriale „The Good Doctor“
Vida Press nuotr./Freddie Highmore'as seriale „The Good Doctor“

Pasiteiravus, kokie gerbėjų klausimai aktorių paliečia labiausiai, Freddie sakė, kad patys svarbiausi ir prasmingiausi yra iš žmonių, kurie serga autizmu. Kartais į jį kreipiasi ir artimieji, pažįstantys šia liga sergančius žmones.

Tad F.Highmore'o manymu, tai leidžia pajusti, kad „The Good Doctor“ yra daugiau negu televizijos serialas, nes tokiu būdu sužadinamas atvirumas, bendrystės jausmas – atsiranda kažkas, su kuo žmonės gali tapatintis.

„Mes visi labai gerai žinome, kad Shaunas niekada negalės atstovauti visiems, kurie yra šiame spektre. Mes sutelkiame dėmesį į tai, kaip papasakoti vienintelę istoriją ir kelionę, bei padaryti, kad ji būtų spalvota, sudėtinga ir tikroviška“, – paaiškino jis.

Netrukus Freddie sulaukė klausimo ir iš autizmu sergančio vyro sesers. Ji prisipažino vertinanti šį aktoriaus netipišką ir empatišką būdą, kuriuo jis kalba apie savo kuriamą veikėją Shauną. Tad jai kilo klausimas – kaip pavyko šį personažą įkūnyti, gal filmavimų metu jis galvoje turi specialų „mygtuką“?

Vida Press nuotr./Freddie Highmore'as su kitais serialo „The Good Doctor“ aktoriais
Vida Press nuotr./Freddie Highmore'as su kitais serialo „The Good Doctor“ aktoriais

„Nesakyčiau, kad jis yra – tai nebūtinai yra tam tikra technika. Akivaizdu, kad, kaip ir su visais personažais, kai vaidini juos ilgą laiką, tau lengviau į juos įlįsti ir iš jų išlįsti

Bet aš jaučiu, kad man, kaip žinote, didelė personažo dalis ateina tik iš pasiruošimo, tyrimų ir dokumentinių filmų, literatūros kūrinių, kuriais nuo pat pradžių dalijomės aš ir Davidas Shore'as (serialo prodiuseris – red. past.), taip pat autizmo konsultantas.

Taigi šie aspektai visada buvo labai svarbūs ir esminiai vaizduojant autizmą. Bet ačiū ir už tai, ką pasakėte. Tai reiškia daug“, – nuoširdžiai kalbėjo aktorius.

Kodėl serialai apie gydytojus – vieni populiariausių?

Ne vienas suka galvą, kodėl serialai apie gydytojus sulaukė nepaprasto populiarumo. Tuo metu F.Highmore'as mano, kad visiškai natūralu, jog žmonėms patinka tikri dalykai, kurie, pavyzdžiui, šiuo atveju, sukasi tarp gyvenimo ir mirties.

„Žiūrovai nesijaučia apgauti, kai viskas yra autentiška, tikra ir neišgalvota. Tai yra kažkas neįtikėtinai žmogiško. Aš manau, kad būtent tai žmones nuolat traukia, tai bene paprasčiausia sėkmės formulė. Taigi žinau, kad tai gali būti ne itin įžvalgu, bet jaučiu, jog tai yra didelė tokių serialų sėkmės dalis“, – mano serialo „The Good Doctor“ žvaigždė.

O ar pagalvojote, kad šis personažas kada galėtų virsti bloguoju daktaru? Vis dėlto Freddie įsitikinęs, kad Shaunas, kuris nors ir išgyvena pokyčius, bet kokiu atveju išliks geru ir tikrai nebandys pakenkti žmonėms.

Vida Press nuotr./Freddie Highmore'as
Vida Press nuotr./Freddie Highmore'as

„Manau, kad tai būtų kardinalūs pokyčiai daktarui Shaunui Murphy. Bet niekada nežinai, kas bus ateityje. Aš visada džiaugiuosi galėdamas vaidinti skirtingus personažus ir daryti skirtingus dalykus, todėl turėsime pamatyti, ką atneš ateitis“, – sakė jis.

Vida Press nuotr./Freddie Highmore'as seriale „The Good Doctor“
Vida Press nuotr./Freddie Highmore'as seriale „The Good Doctor“

Kai kurie mėgsta pajuokauti, kad „Grei anatomijos“ ilgumo rekordo su 19 sezonų jau niekas neaplenks. Vis dėlto pats F.Highmore'as įsitikinęs, kad šiuo atveju viskas priklausys nuo žiūrovų susidomėjimo ir pagrindinio veikėjo istorijos tęstinumo.

„Esu tikras, kad niekada nebuvo plano „Grei anatomijos“ sukurti būtent 19 sezonų, o tai yra akivaizdžiai neįtikėtinas pasiekimas. Bet man atrodo, kad protingas dalykas yra tiesiog susikoncentruoti į kiekvieną sezoną ir pamatyti, kiek laiko, visų pirma, žmonės nori toliau žiūrėti serialą, taip pat, kiek prasminga Shauno kelionei tęstis kūrybiniu požiūriu.

Manau, kad mes, visi serialo dalyviai, džiaugiamės galėdami tai padaryti ir mums sekasi dirbti šiame seriale, todėl tikimės, kad galėsime tęsti. Bet prognozuoti 19 metų... Atrodo, kad šiek tiek aplenktume save“, – šyptelėjo jis.

Freddie prisipažino, kad įsijautęs į kito kailį, kurdamas amerikiečio Shauno personažą, suprato, kad pastarojo bruožai gerokai skiriasi nuo jo, britų tautybės vyro, savybių. Amerikiečiai, anot aktoriaus, yra labiau optimistiški, degantys viltimi, kai britams tas nėra itin būdinga.

„Turime daug ciniškų dalykų. Galbūt pastaruoju metu daugiau nei bet kada. Taigi aš manau, kad vaidinimas žmogaus, kuris yra nenumaldomai pozityvus, tikrai daro labai didelę įtaką tam, kaip aš matau pasaulį. Jis tikriausiai yra laimingesnis, nei, pavyzdžiui, Normanas Batesas (aktoriaus personažas kitame seriale „Bates Motel“ – red. past.)“, – juokiasi aktorius.

Vaidmenys vaikystėje ir ar atvyks į Lietuvą?

Pokalbio pabaigoje aktorius turėjo progą trumpam atitrūkti nuo pagrindinės interviu temos ir su šypsena bei nuoširdžiu juoku atsakyti į su serialu nesusijusius klausimus. Štai vienas iš jų buvo susijęs su filmais, kuriuose Freddie nusifilmavo dar būdamas vaikas.

„Jei kas įjungia tuos filmus, aš nenukrentu nuo kėdės ir neužsidengiu akių. Manau, kad dabar didžiausią dėmesį aš esu sutelkęs ties „The Good Doctor“ – tiesiog žiūriu epizodus, matau save ekrane ir jaučiuosi gana atskirtas nuo tų kitų vaidmenų.

Taigi, taip, tam tikra prasme tai yra gražūs prisiminimai, bet aš tikrai nesėdžiu ir nežiūriu dalykų, kuriuos dariau būdamas jaunesnis, ar net „Bates Motel“. Tačiau esu tikras, kad vieną dieną tai padarysiu. Tai bus kažkas, prie ko grįšiu. Pažvelgsiu atgal“, – apie vaikystėje suvaidintus vaidmenis kalbėjo F.Highmore'as.

Kadras iš filmo/Freddie Highmore'as filme „Čarlis ir šokolado fabrikas“
Kadras iš filmo/Freddie Highmore'as filme „Čarlis ir šokolado fabrikas“

Galbūt aktorius kada nors pasirodys ir mūsų šalyje, pavyzdžiui, atvyks į garsųjį popkultūros renginį „Comic Con Baltics“?

„Niekada negali žinoti. Aš niekada ten nebuvau. Taigi norėčiau nuvykti į visas vietas, kuriose nebuvau pasaulyje. Man patiks kada nors ten apsilankyti. Taigi visiškai taip“, – galimybės neatmetė F.Highmore'as.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis