Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aktorė Redita Dominaitytė ryžosi 5 dienų badui: ką apie tai mano specialistai?

Apie dietų daromą žalą organizmui kalbama jau ne vienerius metus. Specialistai teigia, kad prieš imantis bet kokių bandymų greitai sulieknėti verta apsvarstyti, ar tokiu būdu nebus nualintas organizmas, nepablogės sveikata. Tačiau rasime ne vieną žymų žmogų, kuris numoja ranka į tokius įspėjimus. Gana drastiškam išbandymui pasiryžo ir Lietuvos kino bei teatro aktorė, režisierė Redita Dominaitytė (46), kuri išbandė 5 dienų badą. Anot žinomos moters, tai pareikalavo nemažai valios, tačiau šiandien ji džiaugiasi trykštančia energija ir išvalytu organizmu.
Redita Dominaitytė
Redita Dominaitytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

15min Redita pasakojo, kad tokio badavimo tikslas skiriasi nuo įprastos dietos. Anot jos, žmonės pradeda laikytis dietos, nes nori numesti svorio, pagerinti savijautą. Badavimas, kurį išbandė žinoma moteris, skirtas organizmo valymui. 5 dienas geriant vien vandenį, iš organizmo pašalinami toksinai, medžiagos, kurios kaupiasi visą gyvenimą.

Prieš badą – specialus pasiruošimas

Toks organizmo „valymas“ badu, anot Reditos, reikalauja ne tik ryžto, bet ir specialaus pasirengimo: „Kaip ir visiems ekstremaliems dalykams, taip ir šiam – reikia pasiruošimo. O paskui jau tiesiog imi ir darai, nesvarstai, ar bus sunku, nes kelio atgal nėra. Tai yra kiekvieno žmogaus valios, poreikio ir noro reikalas.“

Žinoma moteris pasakojo, kad užsibrėžus tikslą – beveik visą savaitę gerti tik vandenį, svarbu žinoti kelias taisykles. Visų pirma, reikia labai gerai pasidomėti apie šią iškrovą, paskaityti internete, informacijos ieškoti įvairiose knygose.

„Kanapinių“ nuotr./Redita Dominaitytė
„Kanapinių“ nuotr./Redita Dominaitytė

Kitas Reditos patarimas – staiga, ryte išlipus iš lovos nesiimti dietos akcijų. Į tokį gana ekstremalų organizmo režimą reikia palaipsniui įeiti, o po kelių dienų – išeiti.

„Išėjimas iš bado – sudėtingesnis. Po 5 bado dienų pradedamos gerti sultys, vėliau galima valgyti vaisius, daržoves, kruopas ir tik po kelių dienų vėl pereinama prie įprastos mitybos“, – 15min pasakojo R.Dominaitytė.

Ji taip pat pabrėžia, kad bado metu labai svarbu nesiimti kokių nors svarbių darbų, kurie pareikalautų daug energijos. Geriausias metas tokiam organizmo valymui – vasara, atostogų metas: „Reikia planuoti laiką, kada tai daryti. Šio išsivalymo negalima imtis dirbant, nes elementaru, kad jausite jėgų trūkumą. Kaip juokauju, netgi pykčiui nebelieka vietos, nes jis atima labai daug energijos. Turėkite omenyje, jei labiau pakelsite balsą, reikės grąžinti atgal tą energiją.“

Galvos skausmas – neatsiejama bado dalis

Kaip ir kiekviena dieta, badas taip pat pareikalauja ne tik daug valios, ryžto, bet sukelia ir šalutinį poveikį, kuris gali išgąsdinti ne vieną tokio organizmo valymo šalininką. R.Dominaitytė pasakojo pirmą kartą badavusi prieš metus, tada ji pajuto skausmą ausyje. Kaip vėliau nustatė gydytojai, aktorei valėsi inkstai, todėl buvo juntamas nemalonus maudimas.

Šį kartą moteris taip pat neapsiėjo be nemalonių potyrių: „Dvi paskutines dienas, kai valėsi toksinai, žiauriai skaudėjo galvą. Žmonės, kurie turi migreną, gali įsivaizduoti, tai yra nepertraukiamas skausmas, kuris rodo, kad valosi toksinai. Badauti 5 dienas – nusiteikimo klausimas, nes poreikis kaip ir išnyksta, tai priklauso tik nuo noro. Visgi nusprendus organizmą valyti ilgiau, jis vėliau suvokia, kad negauna maisto, tada pradeda maitintis užsilikusiomis maisto medžiagomis žarnyne, taip mes pradedame save teršti.“

Anot Reditos, niekas nesupras žmogaus geriau nei jis pats, todėl svarbu mokėti išklausyti save. Ir jeigu propaguodamas tokį organizmo valymą supranta, kad jaučiasi blogai, geriausia išeitis – sustoti.

Padėjo numesti kilogramų ir išsigydyti ligas

Po tokių bado dienų, anot Reditos, iš organizmo pašalinami ne tik toksinai, nereikalingi kilogramai, bet išgydomos ir sunkios ligos. Tiesa, kardinalūs pasikeitimai reikalauja ir didesnių pastangų, kaip teigia pašnekovė, geriausia valyti organizmą bent du kartus per metus. Kai kurie žmonės, kurie išsigydė ligas, badaudavo net ir po 30 dienų.

„Aš nekalbu apie nukritusį svorį, tai yra tikrai nemaži skaičiai. Man numesti 3–4 kilogramus yra labai daug, kitam tai lašas jūroje. Tačiau kai kuriems sustiprėja skonio receptoriai, esu girdėjusi, kad žmonės išsigydė netgi vėžį. Atsisakius cukraus, nuo kurio plinta vėžio ląstelės, labai logiška, kad asmuo pasveiks“, – svarstė Redita.

Deivio Luko nuotr./Redita Dominaitytė
Deivio Luko nuotr./Redita Dominaitytė

5 dienų badas jai taip pat padėjo negalvoti apie maistą, pastebėti kitus savo poreikius. Įgijusi daugiau energijos, ji pradėjo plaukioti banglente, kilo daugiau kūrybingų idėjų: „Tame laikotarpyje buvo tikrai sunku planuoti. Badauti nėra paprasta, tai tam tikras darbas, kurio negali daryti tarp kokių nors veiklų, visą laiką turi paskirti sau. Manau, kad tai yra didžiausia problema, tačiau efektas viską atperka.“

Paklausta, ar dar kartą ryžtųsi tokiam išbandymui, Redita 15min sakė, kad tai buvo tikrai ne paskutinis kartas. Ne vieną dietą išbandžiusi moteris ir ateityje planuoja daryti tokias organizmo iškrovos dienas, tačiau tam reikia daug laisvo laiko, kuris darbuose nuolat besisukančiai Reditai – tikra prabanga.

Gydytoja dietologė: „Staigus pokytis gali padaryti žalą“

Vis dėlto LSMUL Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytoja dietologė Rūta Petereit nerekomenduoja žavėtis tokiais ekstremaliais organizmo valymo būdais. Pasak specialistės, toks staigus išbandymas organizmui gali net padaryti žalą.

„Žinoma, kai kuriais atvejais, prižiūrint gydytojui, gali būti rekomenduojamos iškrovos dienos, vartojant vieną ar kelis maisto produktus. Tačiau gerti tik vandenį ir nieko nevalgyti – tikrai nerekomenduočiau“, – kalbėdama su 15min pabrėžia gydytoja dietologė.

R.Petereit pastebi, kad neretai žmonės vadovaujasi požiūriu „o jei kaimynei padėjo“, tačiau specialistė siūlo nesirinkti kraštutinumų. Daug daugiau naudos atneša sveikos gyvensenos principai ir pastovumas. Taip pat – siekiant sumažinti formas ar pagerinti savijautą, svarbiausia nepamiršti vartoti daug vandens, skaidulinių medžiagų, kurių yra grūduose, daržovėse, vaisiuose.

„Kalbant apie sveiką ir subalansuotą mitybą, visuomet buvo rekomenduojama tam tikrą laiko tarpą paroje nevalgyti. Tai yra likus bent 2–3 valandoms iki fiziologinio miego bei miego metu.

Pavyzdžiui, jeigu vakarieniaujama 19 val., einama miegoti – 22 val., atsikeliama 6 val. ryte ir pusryčiaujama praėjus valandai – išeina, jog nevalgoma apie 12 valandų. To ir pakanka, kad organizmas pailsėtų nuo maisto virškinimo bei natūraliai valytųsi.

Kita vertus, nebūtinai reikia laikytis 12, 14 valandų ar dar ilgesnės pertraukos nevalgant maisto. Kai kurių žmonių medžiagų apykaita yra greita ir tikrai nėra blogai, jei tas tarpas nevalgant būna trumpesnis. Tad svarbiausia – įsiklausyti į organizmo poreikius.

Žinoma, bet kokiu atveju svarbu, kad suaugęs, sveikas žmogus per dieną maitintųsi 3–5 kartus“, – pataria medicinos mokslų daktarė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?