15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

„DiArchy“ įkūrėjas A.Gaičiūnas: griuvę planai, sudėtinga operacija ir Luvras

Naują realybę pandemijos akivaizdoje išgyvenantis vienas iš pagrindinių Magijos teatro „DiArchy“ įkūrėjų Arvydas Gaičiūnas atvirai kalba apie nesėkmių etapą, praradimus, ir savęs ieškojimą. Atradęs įkvėpimą tapydamas paveikslus, sulaukė įvertinimo ir pakvietimo į meno mugę Luvre.
Arvydas Gaičiūnas
Arvydas Gaičiūnas / Asmeninio archyvo nuotr.

Sugriauti planai

„Viskas prasidėjo kai pirmą kartą išgirdau apie Covid-19 pandemiją. Prisipažinsiu, kad pradžioje netikėjau kad tai visiškai pakeis mano gyvenimą. Kaip ir dauguma žmonių pagalvojau, kad pandemija greitai praeis ir įprastas gyvenimas sugrįš“, – su nauja realybe susidūręs, pranešime spaudai prisimena Arvydas.

Asmeninio archyvo nuotr./Arvydas Gaičiūnas
Asmeninio archyvo nuotr./Arvydas Gaičiūnas

Prieš karantiną Magijos teatro DiArchy koncertinė veikla buvo suplanuota metams į priekį. Tačiau visi planai sugriuvo per keletą dienų, kaip burtų lazdelės mostu sustojo laikas, ir viskas sustingo.

„Įsivaizduokite, kad jūsų gyvenimas subyrėjo. Jūs nežinote kaip užsidirbti, ir kur judėti toliau. Visa mūsų šeima atsidūrė šitoje situacijoje. Esu įsitikinęs, kad dėl pandemijos tokius sukrėtimus išgyveno daugelis“, – atvirauja magas.

Sudėtinga operacija

Pandemija, bedarbystė, nežinomybė. Kai susiduri su tokia realybe galvoje kirba klausimas – kaip pasielgti?

Negana to, dar prasidėjo ir problemos su sveikata.

„Pastaruoju laiku jaučiau stuburo skausmus kaklo srityje. Atsikėlęs vieną rytą vos galėjau pakelti galvą. Paskui skausmas aprimo, tačiau pradėjo tirpti rankos“, – pasakoja vyras.

Asmeninio archyvo nuotr./Arvydas Gaičiūnas
Asmeninio archyvo nuotr./Arvydas Gaičiūnas

Magnetinio rezonanso tyrimas parodė kaklinės stuburo dalies tarpslankstelinio disko išvaržą kurią buvo patarta operuoti.

„Atvykęs į kliniką skaičiavau valandas, minutes iki operacijos, norėjau išsilaisvinti nuo skausmo ir pajausti savo rankas“, – prisimena pavojingų eksperimentų pasekmes išgyvenęs Magijos teatro DiArchy įkūrėjas.

Meno transformacija

Arvydo nuomone, tapymo procesas – tai iliuzija, kuri padeda atitrūkti nuo realybės, bet tuo pačiu ir padeda geriau ją suvokti. Dabar artistą užburia procesas kai balta drobė pasiverčia į spalvotą pasaulį.

„Magijoje yra tokia sąvoka kaip transformacija. Kai vienas daiktas pavirsta kitu. Magai šią techniką naudoja tada, kai vienas žmogus dingsta, o atsiranda kitas. Kai buvo juoda, tapo balta, buvo tuščia ir štai iš skrybėlės atsirado triušis“, – pasakoja vyras.

Jis vieną dieną atsiribojo nuo visko kas vyksta aplinkui.

„Žinote kas nuostabiausia? Pagaliau pajaučiau ko iš tikrųjų noriu. Taip nutariau magiją perkelti į paveikslus“, – džiaugėsi magas.

Jis pasirinko slapyvardį Retne. Paslaptis tame, kad jeigu tą žodį skaitysite iš galo, jis skambės kaip „Enter“. Įėjimas, kaip žiūrovams padovanotas pakvietimas į artisto sukurtą atmosferą.

Asmeninio archyvo nuotr./Arvydas Gaičiūnas
Asmeninio archyvo nuotr./Arvydas Gaičiūnas

Dirbu kaip išprotėjęs

Jis Išsinuomojo studiją ir pradėjo dirbti. „Tapiau didelio formato kūrinius – dažų sluoksniai kartais džiūsta keletą dienų, kurias tenka išlaukti kad tęsti darbą. Ir atrodo praėjo ne mažiau negu dešimt tūkstančių valandų, kol išmokau atlikti savo darbą taip greitai, kiek leidžia fizikos dėsniai“, – svarsto Arvydas.

Jis džiaugiasi žmonių atsiliepimais. „Labai malonu kada žmonės įsigiję mano paveikslus, atsiunčia nuotraukas, parodydami kaip paveikslai įsikomponavo jų interjeruose.

Neseniai gavau nuotrauką iš Ciūricho. Paaiškėjo, kad Retne paveikslas atsidūrė mediko darbo kabinete ant sienos. Taip pat sužinojau, kad vienas verslininkas iš Austrijos iškart nupirko daugiau kaip dešimt mano paveikslų, kuriuos iškabino savo didžiuliame name.“

Arvydas tvirtina, kad nesėdi ant aukso kalno ir kad judėtų į priekį jam reikia daug investuoti.

Praėjusiais metais žinomas artistas surengė keletą personalinių parodų.

Baigė meno kursus viename žinomiausių pasaulyje meno muziejų MOMA Niujorke, ir gavo baigimo sertifikatus. Surengė keletą asmeninių parodų Lietuvoje, bei sudalyvavo tarptautiniuose meno projektuose Nyderlanduose ir Belgijoje.

Asmeninio archyvo nuotr./Arvydas Gaičiūnas
Asmeninio archyvo nuotr./Arvydas Gaičiūnas

„Maždaug prieš mėnesį gavau laišką prancūzų kalba. Žiūrėjau ir nieko nesupratau, tada išvažiavau iš namų, nes skubėjau į studiją. Šį laišką pamatė mano devyniolikmetis sūnus Arvydas, ir išvertė į lietuvių kalbą. Paskambina man ir sako, tėveli, tave kviečia į Luvrą. Pagalvojau kad jis juokauja, ir atsakiau sūnui, gerai, kad tau linksma, bet aš dirbu.“

Po kelių akimirkų gavau išverstą tekstą. Tai buvo oficialus kvietimas į „Carrousel du Louvre“ meno mugę, kur Retne paveikslams skirta vieta. Iš karto nusipirkau bilietus Vilnius – Paryžius, ir įsiminiau adresą: Palais Royal–Musée du Louvre.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais