Internetinėje platformoje „Indiegogo“ S.Lukoševičius patalpino vaizdo įrašą, kuriame prašo prisidėti prie jo tikslo įgyvendinimo. Tam, kad galėtų studijuoti geriausioje pasaulyje kino operatorių mokykloje, Sauliui reikia įspūdingos pinigų sumos – net 148 tūkst. eurų. Sukauptų santaupų ir stipendijos neužtenka padengti studijų kainos ir pragyvenimo išlaidų, todėl S.Lukoševičius siekia surinkti trūkstamą 103 tūkst. eurų sumą.
„Šioje platformoje mano draugai ieško tų, kurie galėtų paremti jų kuriamus filmus. Esu matęs ir užsieniečių, prašančių pinigų studijoms. Pagalvojau, kodėl nepabandžius ir man. Aišku, nesitikėjau, kad mano prisistatymą peržiūrės 120 tūkst. žmonių, ir kad sukelsiu tokią bangą žiniasklaidoje, bet kuo daugiau žmonių girdės, tuo bus geriau ir galbūt atrasiu verslininkus, kurių ieškau, nes iš paprastų žmonių nėra lengva surinkti visą sumą“, – teigė S.Lukoševičius.
15min S.Lukoševičius pasakojo, kad apie šią kino mokyklą išgirdo dar 2013 metais, kai gūdžią žiemą traukiniais keliavo po Sibirą. Jau po metų Saulius pabandė įstoti į svajonių universitetą, tačiau pirmasis bandymas buvo nesėkmingas. Kino operatorius nepasidavė – 2015 metais stojo antrą kartą, tačiau ir tąsyk jam nepasisekė. Iki šių metų.
„Mano dokumentai negalėjo būti peržiūrėti, nes iš IELTS egzamino reikėjo gauti 7, o aš surinkdavau 6.5. Tą egzaminą teko laikyti penkis kartus, tačiau aš nepasidaviau. Galiausiai, šiemet užsidariau dviem mėnesiams namuose, kiekvieną dieną su VGTU anglų kalbos dėstytoja Vanda Ginevičiene nuo ryto sėdėdavau, kol gavau tą septynetą. Užsidegė žalia šviesa – dokumentus patvirtino, po to Los Andžele vyko interviu ir mane priėmė į dvejus metus truksiančias magistro studijas. Visada buvo noras įgyvendinti savo tikslą, todėl nepasidaviau. Jei ne dabar, tai kada? Vėliau tik sunkiau būtų...“, – pasakojo S.Lukoševičius.
Sauliaus tėvas Juozas Lukoševičius yra fotografas, todėl jis nuo pat mažumės buvo apsuptas įvairios fototechnikos.
„Norėjau būti kaip tėtis, todėl nuo penktos klasės lankiau foto-video būrelį ir sėkmingai skyniausi kelią su apdovanojimais fotografijos srityje, bet 10 klasėje savo rankose jau laikiau videokamerą. Tada pradėjau filmuoti vestuves, renginius ir pats daryti montažą. Man labai patiko, kad galiu sukurti skirtingas istorijas. Nuo tada supratau, kad kinas yra įdomesnė meno forma, tad po truputį link ten ir nuėjau. Fotografijoje esi vienas, o kine tau reikia labai daug žmonių, kad pasiektum to rezultato. O man komandinis darbas labai patiko“, – pasakojo S.Lukoševičius.
Baigęs mokyklą, S.Lukoševičius įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją – nuo tada prasidėjo jo, kaip profesionalaus kino operatoriaus, karjera. Per šį laikotarpį S.Lukoševičiaus kūrybiniame bagaže sukaupti šeši ilgametražiai ir dešimt trumpametražių filmų, kuriuos lydėjo tarptautiniai apdovanojimai.
2017 metais Saulius Lukoševičius Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC) organizuojamuose apdovanojimuose „Ąžuolas“ už filmą Ateljė „Rojaus drabužiai“ buvo pripažintas geriausiu Lietuvos kino operatoriumi.
„Buvo labai smagu gauti kino operatorių asociacijos apdovanojimą, kuris yra aukščiausias mūsų srityje. Supratau, kad jau laikas pasidairyti, kas dedasi kino industrijoje platesniu mastu“, – šypsojosi S.Lukoševičius.
Būtent dėl noro kurti visam pasauliui, S.Lukoševičius nepasidavė ir siekė studijuoti Amerikos Filmų Institute, juolab kad jau yra įvertintas Lietuvoje.
„Tai yra pati stipriausia mokykla, kurioje yra studijavę Oskarų laimėtojai. Vidutinis ten studijuojančių žmonių amžius yra 28-eri metai, tad jeigu žmogui yra 45-eri, niekas nenustemba. Žmonės ten stoja išdailinti savo įgūdžių. Profesionalai pripažįsta universitetą, jį vertina ir tai kino industrijoje yra labai svarbu. Be to, ten gauni ryšius ir kontaktus su žmonėmis iš viso pasaulio“, – sakė jis.
Saulius įsitikinęs, kad savo talentą reikia išnaudoti kuo maksimaliau, o darbo rezultatą turi išvysti kuo platesnė auditorija.
„Norisi, kad tavo darbą išvystų kuo daugiau žmonių, o temos nebūtų skirtos tik Lietuvos auditorijai. Man atrodo, kad Holivudas yra pati geriausia vieta, nes ten filmavimai vyksta visus metus, o Lietuvoje būna neaktyvumo laikotarpių, kurie man, kaip menininkui, nelabai patinka, nes noriu visada išnaudoti savo energiją.
Kol studijuoji, tų darbų per daug rodyti nenori – tu vis tiek eksperimentuoji, mokaisi. O kai baigi, aš manau, kad kiekvienas nori, kad kuo daugiau žmonių įvertintų darbo rezultatą. Aš pats esu linkęs į festivalinį kiną, su komerciniu nelabai buvau susidūręs, tačiau jokiu būdu neatsisakau komercijos, nes padaryti gerą komercinį filmą yra didelis menas ir darbas“, – pasakojo S.Lukoševičius.
S.Lukoševičius visiems prisidėjusiems prie jo svajonės įgyvendinimo pažada, kad užu Atlanto Lietuvos nepamirš.
„Aš Lietuvos vardą garsinsiu visame pasaulyje, ką dariau ir ligi šiol, bet tai darysiu dar didesniu mąstu“, – 15min sakė S.Lukoševičius.
Žiūrėkite galeriją:
Sauliaus Lukoševičiaus darbai: