Į tolimą kelionę I.Budrienė leidosi vasario pabaigoje, o drauge su ja – ir didžiulė kompanija. Kartu su I.Budriene atostogavo ir jos vyras Darius, taip pat pirmąkart į kruizą leidusis verslininkės mama ir dar bemaž 15 draugų.
Poilsiui ši kompanija skyrė dvi savaites: pirmiausia porą dienų praleido Stambule, Turkijoje, iš ten nuvyko į Majamį, kur pailsėjo keturias dienas, o vėliau iš čia ir leidosi į egzotiškąjį kruizą.
„Iš tiesų, tai buvo pirmoji mūsų kelionė į Ameriką. Seniai norėjome, bet tai vaikai maži, tai dar kas... O dabar pribrendome. Norėjosi tokiai kelionei skirti daugiau laiko: juk savaitės ten tikrai nepakaks. Tada atsirado priežastis – draugo jubiliejus. Savo keturiasdešimtmetį jis norėjo atšvęsti neįprastai, taigi sugalvojome leistis į tokį nuotykį“, – 15min sakė I.Budrienė.
Patirties plaukiant kruiziniu laivu verslininkė jau turi nemažai – skaičiuoja, kad tai bemaž šeštas kartas, kai keliavo šitaip. Tiesa, pirmąkart kruizas buvo šitoks tolimas: anksčiau ji plaukiodavo po Viduržemio jūrą, kartą buvo nuplaukusi iki Maroko.
„Mes mėgstame kruizus. Šis kartas jau, matyt, šeštas, kai šitaip keliaujame. Tai patogu: per savaitę gali aplankyti kelias šalis, nereikia skraidyti... Šįkart laivas sustojo penkis kartus, vis kitoje krantinėje. Atsikeli ryte ir žiūri, kad jau esi kitoje šalyje. Iš laivo išlipi maždaug 8 ryto, jis vėl išplaukia maždaug 18 valandą“, – paaiškino.
Taigi vienoje lankytinoje vietoje keliautojai praleidžia iki 10 valandų. Ar tiek pakanka? Juk, tikėtina, tokiuose kraštuose, kokius skalauja Karibų jūra, gali norėtis pasilikti ilgiau...
„Žinoma, per tiek laiko iš esmės pamatai pačias turistiškiausias vietas. O kartais juk norisi pamatyti šį tą autentiškesnio... Todėl mes dažniausiai savo laiką planuodavome patys, o nesirinkdavome laive siūlomų ekskursijų. Išėję iš laivo susirasdavome vietinį žmogelį, kuris padėdavo susiorganizuoti, aprodydavo, kas svarbiausia, įdomiausia. Ir įspūdingų paplūdimių matėme, ir kaip vietiniai gyvena... Manau, toks mūsų sprendimas pasiteisino. Žinoma, kitiems galbūt paprasčiau leistis į tas ekskursijas, kurias galima rezervuoti dar laive. Bet jos dažniausiai ir brangesnės“, – sakė I.Budrienė.
Kurios aplankytos vietos jai paliko didžiausią įspūdį? „Hondūre aplankėme iguanų fermą. Visad galvojau, kad jos – baisios, bet ten galima jas paliesti, paglostyti, gal tūkstančiai jų aplink kojas malasi... Didžiulis įspūdis. Įsimintina buvo ir pamatyti aligatorius. Tiesa, juos matėme dar Majamyje – pilna net pakelėse. O kai buvome Meksikoje, mano vyras maudėsi su lamantinais. Jie be proto dideli, bet tokie draugiški! Iki šiol apie tokį gyvūną buvome mažai girdėję. O vyras su lamantinu net pasibučiavo! Draugė nepabijojo plaukioti su rajomis... Žinoma, privalu Meksikoje buvo pamatyti majų civilizaciją menančias piramides.“
Ypač aktualu Budrių šeimai buvo kuo daugiau paragauti – juk kas gi galėtų atsispirti taip viliojančiai, tokiai neįprastai šių kraštų virtuvei... Kokį įspūdį jiems paliko maistas?
„Amerikoniškas... Kaune patys turime savo amerikietiško stiliaus barą, todėl ten buvo įdomu patiems įvertinti jų virtuvę. Kaip ir viskas Amerikoje, porcijos ten – didžiulės. Ten visko labai daug: gėrimai – po du litrus, maisto labai daug, lovos didelės, šaldytuvai grandioziniai... Ir žmonės dideli... Mano vyras visur stengėsi paragauti po hamburgerį. Ten mes tikrai persivalgėme. Labai smagu buvo Meksikoje: užeini pavalgyti, o tau groja su savo gitarom. Visur gera nuotaika, gyva muzika. Prie pietų stalo paserviruojamos ir geros emocijos“, – šypsosi I.Budrienė.
Be abejonės, ne ką mažesnį įspūdį nei aplankyti kraštai jai paliko ir pats laivas, kuriuo buvo taip smagu plaukti.
„Plaukėme vienu didžiausių laivų „Norwegian Getaway“, į tą patį kruizą leidosi dar per puspenkto tūkstančio žmonių. Kruizai man patinka ne tik dėl to, kad vienu ypu gali aplankyti daug šalių, bet ir todėl, kad vienoje vietoje tau siūloma labai daug pramogų. Laive yra tiek daug barų, kavinių, restoranų, net teatras... Gali ir pasikultūrinti, ir pasilinksminti, pašokti, pasideginti, pasimaudyti... Nieko nereikia ieškoti, viską gali gauti vienoje vietoje ir iškart. Ten net ledo baras yra – viskas jame iš ledo. Ir toks japoniškas baras, kuriame virėjai ir dainuoja, ir šoka. O kai kurie miuziklai, kuriuos galima pamatyti, net apdovanoti „Grammy“, – stebėjosi I.Budrienė.