Ši viešnagė Amerikoje Saulenei nebe pirma, ji jau spėjo aplankyti San Fransiską, Čikagą. Tačiau jei reiktų rinktis, kuria kryptimi galėtų pakartoti kelionę JAV – tai neabejotinai taptų kosmopolitiškasis Niujorkas.
„Aplankyti šį miestą buvo sena mūsų su vyru svajonė. Apie Niujorką buvome daug skaitę, daug girdėję, daug filmų apie jį pažiūrėta buvo. Vis bandėm prisiruošti, tačiau tuos planus atidėliojom. Galiausiai radę pigius bilietus nusprendėm – viskas, reikia, keliaujam“, – 15min pasakojo Saulenė.
Pasak jos, jiedu su vyru tiesiog dievina keliones, o ir vienas kitą jau išbandę įvairiose išvykose yra – ir traukiniais keliavo, ir automobiliu, ir kurortuose tingiai ilsėjosi, ir į aktyvesnius žygius leidosi. Tačiau net jei kiekvienas turi savų interesų, dėl vieno sutaria balsu – šiltas klimatas visuomet laimi prieš žiemišką orą, visuomet pakelia nuotaiką ir nuteikia nuotykiams.
TAIP PAT SKAITYKITE: Pūga Stella smogė JAV šiaurės rytinei daliai, Niujorkas išvengė prognozuotų ekstremalių sąlygų
Maloniai pavasariškų orų jiedu tikėjosi ir skrisdami į JAV, tačiau jau pirmomis kelionės dienomis liko nustebinti JAV šiaurės rytinei daliai smogusios pūgos Stelos siurprizų.
„Maniau, kad nuvykusi į savo svajonių miestą neišlįsiu iš suknelių ir aukštakulnių, bet ir su dviem megztiniais, pirštinėmis ir raudona nosimi jaučiuosi puikiai“, – vos nuvykusi į JAV socialiniame tinkle linksmai rašė Saulenė.
Kaip vėliau pasakojo – keliavo į pavasarį, o atvyko į labai šaltą Niujorką, kuriame siautė audra. Tačiau pirmomis kelionės dienomis pasitikę prastoki orai nesugadino poros atostogų. Per 10 dienų jie skersai išilgai išmaišė Niujorką, aplankė garsiausius miesto rajonus, kvartalus, išvaikščiojo judrias gatves, aplankė garsiausias vietas. Žodžiu, kaip patys sako, spėjo pamatyti miestą iš daugybės skirtingų pusių.
„Maniau, kad tų mūsų dienų tikrai neužteks perprasti Niujorko, tačiau kiekvieną dieną buvome kruopščiai suplanavę, kasdien lankėmės skirtingose vietose ir iš tiesų spėjome nemažai aplankyti. Paskutinėmis dienomis po miestą jau laisvai nardėme – nebereikėjo nei žemėlapių, nei praeivių patarimų“, – 15min pasakojo Saulenė.
Galbūt todėl jau grįžusi į Lietuvą drąsiai konstatavo – tobuloms atostogoms prastas oras didelės įtakos neturi.
Bruklinas, Manhatanas, Grinvičas, Soho rajonas – tai tik dalis miesto vietų, kurias aplankė čia viešėjusi pora. Niujorką jie sako bandę perprasti po rajoną – toks turistavimo principas pasiteisino.
Vis dėlto didžiausią įspūdį Saulenei paliko menininkų pamėgtas, itin savitas ir autentiškas Grinvičo rajonas. „Lankantis jame mane apėmė deja vu jausmas – juk visos tos vietos ten tokios matytos įvairiuose filmuose!“ – kalbėjo ji.
Vieną dieną pora nusprendė praleisti atskirai, kiekvienas aplankė tas vietas, kurios buvo įdomios asmeniškai.
Įsiminė ir Centrinis parkas, aplankyti muziejai, ypač – garsusis modernaus meno muziejus „MoMa“ , įspūdį paliko seniausias gyvo garso džiazo baras „Blue Note“.
Saulenė veikiausiai niekuomet nepamirš viešnagės garsiajame Brodvėjaus teatre, kuriame akis į akį susitiko su pagrindine spektaklio „The Present“ aktore Cate Blanchett ir net gavo jos autografą.
„Ji – viena mano mėgstamiausių aktorių, o Niujorke matyti tokias garsenybes iš arti – normalu. Buvau labai arti jos. Iš tikrųjų buvo linksma pabūti tokiam gerbėjos amplua. Žmonės bruko jai savo plakatus, o aš su šypsena paprašiau, kad ji pasirašytų ant teatro bilieto. Ji pačiupo bilietą, pasirašė ir su šypsena pasakė – „You are welcome“ (prašom – liet.)“, – 15min džiugių emocijų neslėpė atlikėja.
TAIP PAT SKAITYKITE: Saulenė Chlevickaitė Niujorke sutiko Cate Blanchett: po spektaklio gavo žvaigždės autografą
O ar teko kuo nors nusivilti, sugriauti susikurtus stereotipus? „Galbūt Time Square (Taimso aikštė). Visuomet maniau, kad ši vieta kažkuo ypatinga, tačiau nuvykusi supratau, kad vis dėlto ne – įspūdžio nepaliko. Tai tiesiog gatvė su daug reklaminių iškabų“, – pasakojo ji.
Neva daugelis, dar nespėjusių aplankyti Niujorko, neretai įsivaizduoja, kad visas miestas tviska prabanga, kad viskas čia – įmantriai išpūsta, itin stilinga, brangu.
Pasak Saulenės, nors tame yra dalis tiesos, vis dėlto miestas spinduliuoja paprastumą – nepaisant ištaigingų kvartalų, žmonės čia paprasti, malonūs, nesipuikuojantys. Net ir galėdami sau leisti brangius restoranus, jie pietauja gatvių užkandinėse, vertina paprastą aprangą, pirmiausia dėmesį skiria patogumui, o ne bandymui sukurti įspūdį aplinkiniams.
„Niujorkas yra stilingas, tačiau jis paprastas miestas. Mes kartais idealizuojame, kad čia visi geria „Cosmopolitan‘ą“ kur nors ant stogo. Anaiptol taip nėra“, – kalbėjo Saulenė.
O žmonės čia – itin draugiški. Ir nors, kaip sako pašnekovė, negali aklai tikėti jų įgimtu familiarumu, vis tik malonios jų manieros gerai nuteikia, o ir pagelbėja – lietuviai ne kartą sulaukė vietinių gyventojų pagalbos.
„Jiems toks bendravimas įprastas, priešingai nei mums, lietuviams. Atrodo tokie šilti santykiai taip greitai negali užsimegzti, tačiau toje šalyje tai yra patogu. Čia gali patikėti, kad susiradai draugų, nors iš tiesų su keletu tai ir susibendravome“, – pasakojo ji.
Ar pora dar norėtų sugrįžti čia, klausimo net nekyla. Būtinai! – ir dėl to sutaria vienbalsiai. „Niujorkas pirmiausia – laisvės miestas, o tai labai žavi. Žavi ir užkrečia“, – sakė Saulenė. Neva šiame mieste net laikas, rodos, kitaip eina – ir veiklos daugiau, ir žmonės laksto greičiau. Todėl ji sako net pagalvojusi, kad būtų naudinga čia bent kurį laiką pagyventi. Esą pripratus prie itin intensyvaus niujorkiečių tempo – paskui jau niekas nebegąsdintų. O juk kuo daugiau darai, kuo užimtumas didesnis – tuo daugiau ir padarai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Žilvinas Žvagulis per „tinginio atostogas“ Tailande sulaužė jubiliejinę tradiciją