Dainos negali būti skirstomos į vyriškas ir moteriškas. Tai paskatino M.A.M.A rengėjus po pritariamo Tarybos balsavimo sujungti geriausio atlikėjo ir geriausios atlikėjos nominacijas į vieną.
„Muzika yra belytė. Ji nereitinguojama kojų ilgiu, jos esmė – turinys. O artistas arba yra geriausias, arba ne“, – teigė vienas Tarybos narių, Alinos Orlovos, Jazzu, Vido Bareikio, Leono Somovo prodiuseris Lauras Lučiūnas.
„Kartais vyrų atlikėjų penketukai buvo pritempti iš bėdos, tais metais turint stiprią moterų kategoriją, ir atvirkščiai – kitąsyk atlikėjai vyrai buvo daugiau nuveikę, o moterų nominančių penketukas kėlė klausimų. Todėl, mano galva, visiškai logiškas sprendimas turėti bendrą artistų nominaciją. Tai ir padidina konkurenciją, ir deklaruoja lyčių lygybę“, – tęsė L.Lučiūnas.
„Gal iš pradžių tai atrodys keista, bet visuomet kam nors kas nors atrodo keistai“, – pritarė Vitalijus Vaiper – svarbus žmogus hiphopo bei alternatyvos scenoje bei „Despotin Fam“, BA., Free Finga, Cheri kūrybiniame kelyje.
Jis palaiko ir kitą apdovanojimų naujieną: būsimoje M.A.M.A ceremonijoje atsiras nauja urban nominacija.
„Tai yra svarbu, kadangi hiphopo žanras yra toks senas, kad vien iš jo atsirado tiek daug išvestinių šakų ir požanrių, kad jie nebūtinai atitinka tiesioginį hiphopo apibūdinimą. Ir muzika, paremta urbanistiniais ritmais, gali likti už borto.
Taip pat ir r‘n‘b ar soulas, ar kurios nors grupės išleista popdaina galimai nepatenka į iki šiol buvusias kategorijas, bet puikiai tiktų urban nominacijai. Dėl to, jai atsiradus, visiems bus mažiau sąmyšio“, – įsitikinęs Vaiperis.
„Urban nominacija atsirado dėl to, kad taip diktuoja į priekį einanti ir jau nebūtinai į vieną žanrą telpanti muzika. Urban gali būti ir rokas, ir hiphopas, ir regis, ir net tam tikri popmuzikos žanrai. Bet kuris artistas gali kurti projektus, pataikančius į urban. Trumpai sakant, urban – tai muzika, kuri nėra provinciali savo pačiomis ištakomis“, – pridūrė L.Lučiūnas.
„Tokia nominacija yra ir „Grammy“, ir kituose apdovanojimuose. O pas mus Lietuvoje yra atlikėjų, kurių žanrą sunku tiksliai apibrėžti. Kai pradėjau domėtis, kiek yra tokių, kuriuos galima priskirti urban, suvokiau, kad tas skaičius yra tikrai didelis. Todėl man atrodo, kad išties verta įtraukti šią nominaciją į M.A.M.A apdovanojimus“, – sakė muzikantų bendruomenės narys, grupės „8 kambarys“ vadybininkas Ričardas Fedasiukas.
Apdovanojimų M.A.M.A organizatoriai glaudžiai bendradarbiauja su įvairiems žanrams atstovaujančiais muzikos pasaulio profesionalais. Asociacija atvira jų idėjoms, pasiūlymams ar kritikai.
M.A.M.A 2019 сeremonija įvyks kitų metų sausio 31 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje.
Atlikėjai ir grupės varžysis dėl šių nominacijų:
- Metų albumas
- Metų grupė
- Metų atlikėjas / atlikėja
- Metų rokas
- Metų elektronika
- Metų alternatyva
- Metų hiphopas
- Metų urban
- Metų muzikos kūrinys
- Metų vaizdo klipas
- Metų koncertinė grupė / atlikėjas / atlikėja
- Metų popgrupė / atlikėjas / atlikėja
- Metų proveržis
Taip pat tradiciškai bus įteiktas apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškai muzikai.