Jauki, stilinga, autentiška – taip gimtojo Padvarionių kaimo namų kieme surengtą šventę šiandien apibūdina Katažina. Ir nors nuo krikštynų praėjo jau dvi savaitės, ji sako iki šiol dar gyvenanti pakiliomis nuotaikomis.
„Ši diena prabėgo kaip gražus sapnas – viskas buvo taip nuostabu! Svečiai iki šiol rašo laiškus, dėkoja, sako, kaip buvo puiku. O mes negalime atsižiūrėti į nuotraukas, vis dar gyvename tomis pakiliomis emocijomis“, – 15min sakė Katažina.
Žiūrėkite video:
Organizacinius krikštynų klausimus Zvonkai patikėjo šeimos bičiulėms – „2ru2ra“ įkūrėjai Olgai Filatovai-Kontrimienei ir fotografei Viktorijai Vaišvilaitei. Jos rūpinosi tiek šventės dekoru, tiek Katažinos ir vaikų drabužiais, tiek įspūdingais kadrais – viskas čia buvo suplanuota iki menkiausių detalių.
Šventės dieną Katažina vilkėjo įspūdingą suknelę, kurtą dizainerės Ainos Zinčiukaitės, kuri specialiai šiai progai pasiuvo drabužius ir dvynukams, ir Katažinos mamai Halinai, ir dvynukų krikštamotei sesei Alicijai.
„Ainos kurti drabužiai – nuostabūs, o mano suknelė – apskritai fantastiška. Kai ją pamačiau, negalėjau patikėti – tokia stilinga, tokia kitokia, tokia... labai! O dar tie kutai! Kadangi turiu slaviško kraujo, jie suteikė tik dar daugiau šarmo“, – 15min kalbėjo Katažina.
Originalų drabužį įvertino ir Deivydas. Pasak Katažinos, vyras iki šiol negaili komplimentų: „Jis vis sako – atrodei dieviškai. Deivydo mamos pirmi žodžiai mane pamačius buvo: „Tai meno kūrinys.“ Aš ir pati galvoju, kad tai meno kūrinys. Labai džiaugiuosi dizainerės darbu. Man patinka, kad suknelės tikslas nebuvo išryškinti kojas ar pabrėžti krūtinę, daug svarbiau buvo atskleisti tikrumą, net tokį mamiškumą. Manau, mums puikiai pavyko“, – džiugių emocijų neslėpė Katažina.
Apskritai visą šventės dvasią ji vadina tam tikru grįžimu į vaikystę. Kelti šventę vasarą, po atviru dangumi, buvo jau seniai apsvarstytas Zvonkų noras. Todėl jie pagalvojo – kodėl šventės nesurengus gimtojo tėvų namo kieme? O vėliau jau viena idėja gimdė kitą – taip palaipsniui ir kilo mintis surengti mėlyną šventę, kurioje ir vakaro šeimininkai, ir svečiai puoštųsi mėlynai, ir dekoro elementuose netrūktų melsvumo.
„Šventės toną padiktavo Viktorijos ir Olgos idėja. Kai sugalvojome, kad norime grįžti į gimtąjį kraštą ir švęsti tėvų namuose, viskas pradėjo rutuliotis savaime. Tėvų namas – mėlynas, tada atsirado ir mėlyni akcentai: mėlynos staltiesės, lubinai, įvairūs papuošimai“, – sakė ji.
Katažina prasitarė tokią vietą krikštynoms pasirinkusi ir dėl dar vienos priežasties. Pasak jos, tai tam tikra duoklė jos šviesaus atminimo tėvui. „Mano tėvas statė šį namą, bet jo jau nebėra, mūsų vaikai nebeturi senelių. Todėl noriu, kad tai jiems liktų kaip gražus prisiminimas, lyg duoklė seneliams, jų pačių šaknims.
Apskritai manau, kad reikia dažniau pasidžiaugti tuo, kas tikra, nesigėdyti savo šaknų. Juk čia gimiau, čia užaugau, čia – mano aplinka, tad kodėl turėčiau vaidinti prabangą, kurti tai, ko nėra? Autentiškumas, paprastumas – visa tai neišeina iš mados“, – 15min sakė pašnekovė.
Daug didesnį dėmesį Katažina skyrė krikštynų ceremonijai Medininkų bažnyčioje. Beje, toje pačioje vietoje vyko ir jos pačios krikštynos, čia jiedu su Deivydu ir susituokė. Šioje bažnyčioje Katažina nuo 10 metų giedojo, todėl krikštynų dieną, kaip ir per vestuves – susirinkusiems sugiedojo psalmę.
Jai itin įsiminė simboliškas sutapimas – dar ruošiantis vaikų krikštynoms ir puošiant kiemą, namuose netyčia pavyko rasti Katažinos krikšto knygą. „Sėdėjau apsikabinusi tą knygą ir galvojau – kaip gražu, kaip prasminga. Tuomet viskas kažkaip įgavo dar didesnę prasmę“, – sakė Katažina.
TAIP PAT SKAITYKITE: Katažina Zvonkuvienė pasidalijo augančių dvynukų nuotraukomis