Solveiga Mykolaitytė ir Balyje tariasi su treneriu, ką valgyti: „Dar trūksta žinių apie maistą“

Vieni modelius peikia dėl per lieknos figūros, kiti vis pastebi jų salotų lapus lėkštėse. Po visą pasaulį keliaujanti manekenė Solveiga Mykolaitytė nei salotų lapų, nei kąsnių neskaičiuoja, o atrodo nepriekaištingai. Kaip jai tai pavyksta?
Solveigos Mykolaitytės skanėstai Balyje
Solveigos Mykolaitytės skanėstai Balyje / Asmeninio albumo nuotr.

Balyje šiuo metu viešinti Solveiga savo draugus ir gerbėjus socialiniuose tinkluose vos ne kasdien erzina viena už kitą gražesnėmis nuotraukomis. Jose ne tik ji pozuoja, bet ir rodo, ką tą dieną valgo. Lėkštėse – daugiausiai vaisiai arba daržovės. Balio saloje šių gėrybių apstu, todėl neparagauti šviežių kokosų ar natūraliai prisirpusių vaisių būtų nedovanotinas aplaidumas.

Kaip sako Solveiga, ji sveika gyvensena domisi jau nuo paauglystės. „Visada galvojau kada, ką ir kaip valgau, toks įprotis jau įaugo į kraują. Visada yra kur tobulėti ir žinių man dar tikrai trūksta, ypač keliaujant, kai yra galimybė pažinti daugybę skirtingų pasaulio virtuvių“, – 15min pasakojo Solveiga. Ji teigia niekada nebuvusi sveikos gyvensenos fanatike, tačiau visada norėjo rasti balansą tarp mitybos ir gyvensenos.

Daugeliui atrodo, kad modeliai vos maitinasi, negali valgyti nei sočiai, nei skaniai. Solveigą galėtume pavadinti netipiniu atveju, nes ji nealina savęs dietomis, tik atidžiai prižiūri, ką deda į burną.

Asmeninio albumo nuotr./Solveiga Mykolaitytė
Asmeninio albumo nuotr./Solveiga Mykolaitytė

„Esu visavalgė. Neatsisakiau jokių produktų, bet yra tokių, kuriuos labai riboju ir žiūriu, kada juos valgyti. Aš nesiruošiu varžyboms, todėl neskaičiuoju kalorijų ar kažko visiškai atsisakau. Vengiu kraštutinumų, stengiuosi rasti balansą, kad per daug savęs nestresuočiau ir rasčiau tai, kas geriausiai tinka mano organizmui“, – savo mitybos principus įvardijo Solveiga.

Neretam maistas yra vienas gyvenimo malonumų – Solveiga nėra išimtis. „Neduok man šokolado ir viskas – pasaulis man niūri vieta ir aš nebelaiminga. Myliu sveiką gyvenimo būdą, man patinka nepersivalgyti ir jaustis lengvai. Renkantis sveiką maistą, tai neturi būti kontrole, tai turi tapti gyvenimo būdu, o ne vieno mėnesio dieta, kurią reikia kaip nors ištverti“, – 15min pasakojo modelis.

Net ir laikydamasi tam tikrų mitybos principų Solveiga kartais paslysta ir jos racione atsiranda nuodėmingo maisto, pavyzdžiui, picos. „Myliu picą. Džiaugiuosi, kad nemėgstu tortų ir pyragų, bet užtat mėgstu bandeles. Dar būna tokie minkšti batonai ar bagetės arba tokie pyragai putlūs su daug aguonų ar džemo. Nuodemė! Galėčiau valgyt ir valgyt su pienu ir „Nutella“. Kartais darau ne tik „cheat days“ (nuodėmių dienas), bet „weeks“ (savaites), būna visko, bet po to suprantu, kad reikia grįžti prie savo normalaus gyvenimo būdo, užtenka vien šlamštą ryti, nes pradeda visus šonus spausti, jėgų nebėra, o ir džinsų sagos plyšta“, – juokėsi ji.

Ne tik sveika mityba, bet ir sportu ji susidomėjo dar besimokydama mokykloje. Sporto mokykloje ji lankė lengvosios atletikos treniruotes. „Sportas man yra savas nuo vaikystes, bet tai toks dalykas kurį kartais primirštu. Rutina padaro savo, o dar kelionės, tada organizmas išsibalansuoja. Ir po kurio laiko net pats kūnas pradeda reikalauti krūvio, pratimų. Tam tikri pratimai, mankšta yra ir sveikatos šaltinis. Aš nekalbu apie profesionalu sportą, profesionalus sportas sveikatos turbūt neatnešė dar niekam. Bet savęs stiprinimas ir judėjimas yra būtinybė, žmogus sukurtas judesiui, sportuoti turėtų kiekvienas žmogus pasirinktinai – kas jam tinka labiausiai“, – 15min pasakojo Solveiga.

Asmeninio albumo nuotr./Solveiga Mykolaitytė
Asmeninio albumo nuotr./Solveiga Mykolaitytė

Jos manymu intensyviai sportuoti yra geriau, kai yra nusistovėjęs rėžimas, keliaujant tai daryti sudėtinga, raumenims reikia poilsio, bet tam tikra mankšta, specialūs pratimai, joga ar tempimo pratimai yra būtini.

„Man labai padeda ir plaukimas. Kai nekeliauju, renkuosi fitneso, crossfito, zumbos treniruotes, jogą“, – sakė modelis. Nors ir daro pertraukas užsiimdama sportu, jis visada bus jos gyvenime.

Kelionės valgiaraštis arba ko užkąsti lėktuve

Kelionės – modelio gyvenimo dalis. Tad kaip nenukrypti nuo įprasto dienos meniu ir nesukelti savo skrandžiui streso? Juk ne visur galima rasti ta tikrų produktų ar pasigaminti įprastų pusryčių. O ir užsienio šalių virtuvės neretai vilioja nematytais ir neskanautais patiekalais.

Solveiga prisipažįsta, kad ji labai mėgsta viską ragauti, bet tai nereiškia, kad viską, kas yra lėkštėje, turi suvalgyti: „Va, tada būtų bėdelė. Tiesiog reikia save išmokti kontroliuoti, kad vakarienei tau tikrai nereikia makaronų, vištienos, ryžių, žuvies, krevečių, austrių ir dar pyrago su sirupu, ledais ir lėkštės vaisių. Mano taisyklė – valgyti po nedaug, bet dažnai. Taip nepersivalgai ir medžiagų apykaita visuomet bus greita, organizmas nekaups atsargų.“

Asmeninio albumo nuotr./Skanėstai Balyje
Asmeninio albumo nuotr./Skanėstai Balyje

Keliautojų rojumi vadinamą Balį, kuriame dabar lankosi Solveiga, pasiekti galima beveik per parą. Tokios kelionės metu tenka nemažai laiko praleisti ir oro uostose. Kur ir kaip tada valgo Solveiga?

„Ilgos keliones, ilgi skrydžiai ir oro uostų kaita labai išvargina. Kai pavargstu ir neišsimiegu, valgau bet ką ir bet kaip, o tai yra labai blogai. Kelionėse man dar trūksta žinių apie maistą – kada ir kokį maistą rinktis, todėl tokiais klausimais konsultuojuosi su savo treneriu Gyčiu Beikumi. Jis man sudarė asmeninę sporto programą ir pradėjo konsultuoti mitybos klausimais. Tolimose kelionėse sunku suderinti maistą pagal kažkokią programą, bet visuomet galima įsidėti užkandžių: riešutų, proteino batonėlių, džiovintų vaisių. Ilgo skrydžio (7-11 valandų) metu pusryčiams duoda kiaušinienę, jogurtą. Bandelės gali ir neimti. Pietums ar vakarienei geriau rinktis žuvį, vištieną, o ne makaronus. Oro uoste nesirenku greito maisto vietų, jeigu persėdimas trumpas ir nėra laiko, tada renkuosi jogurtą, vaisių ar salotų“, – apie savo pasirinkimus pasakojo modelis.

Net ir daug keliaudama, Solveiga vis dar negali priprasti prie skirtingų laiko juostų. Adaptacija jai paprastai trunka apie savaitę. Kad kuo greičiau įsivažiuotų į ritmą, Solveiga prižiūri savo mitybą.

Asmeninio albumo nuotr./Skanėstai Balyje
Asmeninio albumo nuotr./Skanėstai Balyje

„Stengiuosi gerti kuo daugiau vandens, keliaujant tai būtina, valgyti kuo dažniau, bet nedaug. Trenerio patarimu, naktimis valgau specialius baltyminius batonėlius, kuriuose mažai angliavandenių ir riebalų, jais pasirūpinu prieš kelionę. Tinka salotos su neriebiu sūriu, greipfrutai“, – teigė ji. Solveigos treneris išanalizuoja jos dienotvarkės ritmą, tada parenka tai, kas jai geriausia. Lygiai taip pat nutinka ir su jos treniruotėmis išvykų metu.

Lankydamasi Balyje Solveiga gali mėgautis vaisiais: „Esu vaisių fanatikė ir juos dievinu, todėl ji man yra neatsiejama tokių kelionių su paplūdimiu dalis. Dievinu jūros gėrybes, visada valgau krevetes. Labai mėgstu morkų sultis, šviežius kokosus ir jų sultis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų