Tautė Bernotaitė yra pavadinusi nemažai prekės ženklų ir produktų bei šių dienų lietuvišką fenomeną, grupę „The Roop“. Ji neslepia, kad dirbti su ja buvo lengva, nes grupės nariai aiškiai žinojo, ko nori, ir ko siekia savo muzika.
Tautė ilgą laiką darbavosi kaip laisvai samdoma darbuotoja (angl. freelancer), tačiau pasiilgusi žmogiško ryšio nusprendė įsidarbinti reklamos agentūroje. Vis dėlto laikui bėgant išseko gyvybinės energijos likutis, todėl metusi darbą ėmė vesti „Yin“ jogos praktikas. Šios rūšies joga, kurią ji surado Malaizijoje – ne itin populiari Lietuvoje, tačiau Tautė tikina, kad joje susijungia viskas, kas jai iki tol patiko.
T.Bernotaitė 15min giliai ir taikliai pasakoja apie kūrybą, discipliną ir sąmoningumą. Taip pat atskleidžia pažinties su Vaidotu Valiukevičiumi istoriją, grupės „The Roop“ pavadinimo gimimo užkulisius ir įvardija, kokią didžiausią klaidą atlikėjas gali padaryti rinkdamasis savo slapyvardį.
– Taute, ką tau reiškia darbas fiksuotu grafiku? Ar tai kenkia kūrybai? O gal kaip tik – visiems reikia disciplinos?
– Sunkus klausimas, nes nėra teisingo atsakymo (juokiasi). Nėra taip, kad vienas kelias – garantuotai geriau. Abu variantai turi privalumų ir trūkumų. Dirbant fiksuotu grafiku yra kartais taip reikalinga tvarka, suteikianti saugumo. Gali tą energijos likutį, kurį išnaudotum grafiko planavimui, atiduoti kūrybai.
Bet tai turi kainą. Kiekvienam ji skirtinga, bet man ji tokia, kad galiausiai ima trūkti oro visom prasmėm – ir kūrybinio oro, ir gyvybinės energijos. Neneigiu: dirbdama agentūroje fiksuotu grafiku, per dieną įgyvendindavau daugiau. Bet mano gyvybinė energija buvo maža. Turbūt kiekvienu gyvenimo laikotarpiu renkiesi, kuris variantas labiau tinkamas, kokie tuo metu prioritetai, kokie tikslai.