Jei anksčiau būdavo populiaru pasakoti, kaip dažnai skubate į sporto klubą, tai žinokite, kad dabar daug madingiau yra lankyti boksą.
Ši netikėta sporto šaka jau sudomino ne vieną garsenybę – pasiboksuoti skuba ne tik vaikinai, bet ir merginos. Pavyzdžiui, bokso salėje reguliariai prakaitą lieja humoristai Paulius Ambrazevičius, Mantas Katleris, gražuolė Simona Burbaitė, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, žurnalistė Eglė Daugėlaitė... Ir tai dar ne visi.
Kuo tas boksas įžymybes patraukė? Bendraudami su 15min žinomi žmonės pasidalijo savo įspūdžiais.
Antai jau kelis metus bokso kriaušę skriaudžiantį komiką, TV laidų vedėją Paulių Ambrazevičių į boksą atviliojo bičiulis.
„Dar metų pradžioje kalbėjau su kolega Dominyku Klajumu, kuris papasakojo apie savo klasės draugą Aleksandrą Baranovą – Lietuvos bokso rinktinės narį, trenerį. Tada Dominykas pasakojo ketinantis imti lankyti bokso treniruotes, ir pakvietė norinčius bičiulius prisijungti. Rugsėjį sugalvojau, kad man reikia pabandyti“, – pasakojo humoristas.
Sako, bokso salėje įdomiau nei sporto klube: „Sporto klubai manęs netraukia – nuolatinis tų pačių pratimų darymas atrodo neįkvėpiantis. O boksas man labai patinka. Ten aš tiesiog sportuoju. Boksas – viena iš sudedamųjų treniruotės dalių. Ir ji man irgi patinka.“
Tik ar ne per daug tame bokse agresijos? Juk iš šalies Paulius atrodo toks taikus, ką čia slėpti, gerietis... „Jis tik atrodo agresyvus. Treniruotėje aš labai išsikraunu – po to pusantros dienos būnu labai ramus, man taip tada viskas gerai... Ten labai daug judėjimo. Iš esmės tai – viena ilga kardio treniruotė, su keliais pratimais jėgai didinti. Man tai labai prie širdies“, – tikina.
Šiuo metu jis bokso treniruotėse lankosi dusyk per savaitę, ateityje norėtų lankyti ir po tris. „Matau, kad krenta svoris, ryškėja tie raumenys, kurie pastaruoju metu buvo apleisti. Maloniausias dalykas tas, kad didėja ištvermė. Pats jaučiu, kad pratimus darau vis geriau. Per pirmas treniruotes vidury pratimo sustodavau, nes nebegalėdavau. O dabar jau beveik viską iki galo padarau!“ – džiaugiasi.
Tai gal pamatysime kada P.Ambrazevičių rimtame, varžybų ringe? „Neturiu jokios ambicijos net sparinguotis, taigi apie ringą tikrai nereikėtų kalbėti. Tačiau netoli Niukaslo, Anglijoje beveik kasmet vyksta toks „comedian boxing“ turnyras. Ten susirenka komikai iš visos Anglijos. Pradžioje jie boksuojasi, o tada būna jų kaip komikų pasirodymas. Gal kada nors ten dalyvausiu? Būčiau pirmas dalyvis iš užsienio“, – svarsto.
Ir tikina, kad boksas apipintas stereotipais, kurie visai nepagrįsti: „Klubo „City boxing and fitness club“, kurį lankau, filosifija ta, kad boksas yra skirtas visiems. Literatūriškai tariant, ne marozų tai klubas. Ten gali pasišnekėti apie bet ką, laisvai bendrauti. Nėra ten kreivų žvilgsnių, kokių pasitaiko sporto klubuose. Juk ten būna, kad vis atsiranda geriau mokančių, aiškinančių.“
Jau trejus metus bokso pirštines nešioja ir dainininkė Baiba Skurstene-Serdiukė.
„Šiuo metu lankau „Fit boksą“. Tuo užsiimu jau nuo rugsėjo. Įprastai treniruojuosi „Kick boksą“ – sportuoju pas savo vyrą, bet dabar jis komandiruotėje. „Kick boksu“ užsiimu jau trejus metus. Vyras išmokė mane visų pradmenų... „Fit boksas“ – kiek kitokia sporto šaka. Tai kaip fitnesas su bokso elementais“, – paaiškina ji.
Kaip Baiba boksu susidomėjo? „Prieš boksą lankiau aerobiką. Mano grupė iširo, galvojau, ko imtis toliau. Vyras pakvietė ateiti, pasižiūrėti, ar patiks. Kai nuėjau, pirmąkart man tai labai nepatiko. Nepatiko, nes niekas nepavyko... Na, nebūna taip, kad iš pirmo karto pavyktų. Pirmiausia reikia atidirbti judesius, daug išmokti. Nervina, kai esi „žalias“, nieko nemoki, niekas nesigauna, ir vis kartojama, kad darai negerai. Dingsta noras“, – tikina.
Tik Baiba pasirodė esanti ryžtinga. „Fiziškai tai gana sunku. Dirba visi raumenys, net tokie, apie kuriuos nieko nežinojau. Jei rimtai užsiimi šiuo sportu, laiba kaip modelis tikrai nebūsi. Jei viską darysite teisingai, labai tvirtėja pečiai, didėja rankos. Užtat tikrai tapsi tvirta. O dabar, man atrodo, tokia mada, kad gražios yra ne perkarusios, bet pasportavusios, normalios moterys“, – šypsosi.
Pas tą patį trenerį, Aleksandrą Baranovą, bokso treniruotes lanko ir Pauliaus kolega, humoristas Mantas Katleris.
„Į bokso treniruotes mane atvedė draugė. Mane sunku ištempti iš namų, bet ji vis skundėsi, sakė, kad eitume sportuoti... Vaikščioti į sporto klubą, kilnoti ten geležis man trūksta motyvacijos, o boksas – kitas reikalas, – pasakoja jis. – Pradžioje kartu su drauge ir lankėme, bet vėliau ji pastebėjo, kad ima atrodyti kaip bernas, taigi nustojo – susirado kitą užsiėmimą. O aš pavaikštau į tą boksiuką. Dabar, tiesa, apleidau, nes daug pasirodymų, bet žiemą žadu grįžti. Nedarau to dėl mados – man tiesiog smagu, įdomu.“
Kaip dažnai Mantas sportuoja? „Eidavau dusyk per savaitę. Treneris sako, kad tai nėra daug, bet pakanka. Sako dar išbėgti pabėgioti, bet... Neišbėgu. Man tų treniruočių užtenka – ten visą energiją, pyktį, kiek jo turiu, iškraunu. Nusipirkau dar svarmenų, tai su jais dar namuose pasišokinėju. Lankau boksą dėl savęs – į varžybas jokias tikrai neisiu, su marozais nesidaužysiu“, – šypsosi.
Kartą jis ir su P.Ambrazevičiumi kartu sportavo: „Kartą su Pauliumi turėjome bendrą treniruotę. Jis pradžioje atsispaudimus darydavo nuo kelių, kaip mergos! Nenoriu pletkinti, bet… Pilno atsispaudimo nepadarydavo. Bet dabar jau, spėju, pasišokinėdamas ir su plojimais daro.“
O Mantas į ringą kada ar eis? „Kai pradedi lankyti kovinį sportą, pradžioje atsiranda labai daug pasitikėjimo. Atrodo, jei kažkas užpuls, tai tuoj tą kažką sudaužysi... Bet vėliau supranti, kad per tris mėnesius dar nieko neišmokai – formą tik pagerinai. Jei mane kas nors puls iškėlęs rankas, su priekin atstatytom letenom, tada taip, tikrai „atsidaužysiu“. Bet nuo rimtų smūgių neapsiginčiau. Todėl stengiuosi į konfliktus nesivelti. Tikiuosi, gatvėje man bokso treniruotės niekad nepravers“, – juokiasi.
Ilgiau nei pusmetį Muay Thai bokso treniruotes lanko ir dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu. Ji nesyk pasakojo, kad boksas jai – labai prie širdies.
„Aš buvau susipykusi su sportu, todėl ieškojau sporto šakos, kuri man patiktų. Visą laiką galvojau, kad būtent boksas teiks man tą džiaugsmą. Pabandžiau ir pasitvirtino. Bet ką, ką aš darau, turi turėti kažkokią filosofiją. Ten ne tik technika, bet ir emocijos, kurias aš galiu išlieti. Nors boksą lankau dar labai neilgai, treneris jau sako: „Tu apsigimus boksininkė“, – Žmonės.lt anksčiau pasakojo J.Arlauskaitė-Jazzu.
Ji neslėpė, kad anksčiau sportuoti tikrai nemėgo: „Ilgą laiką bandžiau prisijaukinti sporto klubą, turėjau porą labai gerų trenerių. Tačiau sporto klubas yra visiškai ne mano dalykas. Daug metų su juo kankinausi – eidavau, po to vėl neidavau... Manau, sportas yra kaip muzika: reikia atrasti tai, kas patinka, kas miela tau ir tavo kūnui, tavo prigimčiai. Sporto klube man labai nepatiko. Niekas ten, ką tik pabandžiau, netiko. Matyt, man reikia jėgos sporto.“
Dainininkė pasakojo, kad į treniruotę eina ne madų demonstruoti, bet prakaito lašus lieti: „Bokso treniruotėje graži nepabūsi, nors galima stengtis. Pavyzdžiui, visa mano įranga yra juoda, suderinta. Taip pat juoda ir apranga. Bet tai tik todėl, kad taip paprasčiau. Nėra taip, kad eičiau ir treniruotę ir stengčiausi būti graži. Galop, kad ir kaip stengčiausi, jau po pusvalandžio treniruotės būnu visiškai šlapia, ką jau kalbėti, kaip atrodau po visos jos. Geriau jau graži pabūsiu scenoje. O sportuojant man nėra svarbu, kaip atrodau – neateinu ten išsimaliavojusi ar su aukštakulniais.“