Gerbėjų hiphopo vėliavnešiams Lietuvoje niekuomet netrūko ir toliau netrūksta – šeštadienio vakarą „Siemens“ arena taip pat buvo pilnutėlė. Nuo keturmečių iki pensininkų, kaip neretai akcentuoja pats „G&G Sindikatas“ – jų kuriamos muzikos klausosi ne tik jaunimas, klausosi ir darbininkai, ir valdininkai. Visi išvien, visi vienas kumštis.
TAIP PAT SKAITYKITE: „G&G Sindikato“ koncerte Vilniuje – ir būrys žinomų žmonių
Lyg vienas kumštis gerbėjų rankos pakilo vos suskambus pirmiems „G&G Sindikato“ kūrinio „Linksi galva“ akordams – visi išvien.
Pasirodymas Vilniuje – grupei jau antrasis jų „Uždegti šviesą“ ture, lygiai prieš savaitę muzikantai koncertavo Kaune. Tačiau pasirodymai Vilniuje „G&G Sindikatui“ visuomet ypatingi, čia jie užaugo, čia gimė tiek pirmosios dainos, tiek paskutiniai kūriniai, sugulę į naujausią, jau devintąjį, jų studijinį albumą „99“.
Visas „G&G Sindikatas“ – kupinas griausmingos energijos, greitai besisukančio veiksmo ir pozityvios nuotaikos. Tą grupė gerbėjams žadėjo dar prieš pradedant šou, o kai žengė į sceną, šiais žodžiais suabejoti sau neleido nė vienas – posakis, kad „Siemens“ arenoje kilnojosi stogas, šįkart skambėtų labai taikliai.
O staigmenų susirinkusiems kolektyvas negailėjo jau nuo pat koncerto pradžios, viena tokių – scenoje pasirodęs Justinas Jankevičius, jis kartu su grupės nariais repavo hitą „Broliai šaunuoliai“.
Netrukus po to suskambo dozė naujų, nors jau gerbėjų pamėgtų kūrinių, tarp jų – „Misteris alkotesteris“, „365 O.D.M.“
Galiausiai prigeso šviesos ir į sceną, kuri žvelgiant iš viršaus simbolizavo vieną svarbiausių Lietuvos valstybingumo simbolių – Gediminaičių stulpus, buvo atvežtas fortepijonas, tribūnos sužibo mobiliųjų telefonų švieselės ir suskambo ramesnė baladė „Laikas keisis“, o netrukus – ir „Gabalas skirtas dulkintis“.
Vėliau prie fortepijono sėdo ir grupės narys Kastytis Sarnickas-Kastetas. Demonstratyviai atsidaręs alaus skardinę jis prisiminė muzikos mokytoją mokykloje, kuri neva jam dar moksleiviui kartodavo, kad jau kas kas, bet muzikantas iš jo tikrai neišaugs.
Nusifotografavęs prie fortepijono jis tarė: „Nusiųsiu šitą nuotrauką mokytojai“. Tiesa, vėliau šyptelėjęs pridūrė – muzikantu gal ir netapo, bet dainininkas – tai tikrai neprastas. Tuomet užleidęs klavišinius pats stojo prie mikrofono ir užtraukė „Grįšiu vėlai“.
Vienas po kito suskambę kūriniai – puikiai žinomi „G&G Sindikato“ gerbėjams, nuo pirmo iki paskutinio žodžio publika tekstą repavo kartu. Vienu balsu skambėjo ir „Bestija“, ir „O jeigu aš numirčiau“.
Vienu ryškiausiu koncerto akcentu tapo klounu persirengusio karaliaus pasirodymas scenoje. Skambant kūriniui „Tu ne karalius“, scenos priekyje iškilo sostas, kuriame patogiai įsitaisė karalius. Nepriekaištingi drabužiai, puošni apykaklė ir auksu tviskanti karūnas – tikras ponas.
Vienas niuansas – karaliaus veidas išdavė daugiau nei drabužiai, iš tiesų jis tebuvo klounas apsimetęs valdžios atstovu.
Karalius scenoje jautėsi valdingai, vaipėsi, siautėjo modamas publikai atkištu viduriniu pirštu ir demonstravo savo pranašumą. Kol galiausiai į sceną įbėgo tariami apsauginiai, nuėmė karaliui karūną ir „supakavę“ jį išvedė lauk.
TAIP PAT SKAITYKITE: „G&G Sindikato“ atsakymas Ramūnui Karbauskiui: skirkime karikatūrą nuo patyčių
Šis teatrališkas spektaklis – tarsi žinutės, kurią grupė jau siuntė sausio pabaigoje vykusiuose M.A.M.A 2017 muzikos apdovanojimuose, pratęsimas. Tąkart apdovanojimų scenoje „G&G Sindikatas“ sukėlė tikrą emocijų audrą. Grupės nariai Ramūną Karbauskį didžiuliuose ekranuose parodė klouno veidu.
Iškart po to grupė smogė dar vieną emocijų pliūpsnį publikai. Paraginusi visus „ką nors nusimesti“ – šalikus, džemperius ar marškinėlius – kelti drabužius į viršų ir smarkiai į taktą juos sukti. Maloni staigmena – Kastetas ir Gabrielius Liaudanskas-Svaras taip pat ėmė nuo savęs nusiplėšti vienus marškinėlius, vėliau ir antrus, trečius, ketvirtus... Tol, kol iš kelių sluoksnių marškinėlių beliko vieni – visi kiti skambant „Sielų vagis“ skriejo į minią.
Vėliau – ugnies fejerverkai, „1‘as kraujaz“ skanduojant „Aš ir tu – vieno kraujo“ ir „AC/DC“ hito „TNT“ leitmotyvas, perduotas į „G&G“ – publika tiesiog ėjo iš proto.
Dar vienas siurprizas – antra scena arenoje. Koncertui įpusėjus, o miniai visa gerkle traukiant legendines dainos „Seven Nation Army“ Woah oh oh oh eilutes, grupės nariai nemačiomis perbėgo į kitą arenos pusę, kur buvo įrengta dar viena, mažesnė scena.
„Kaip senais gerais laikais, akis į akį“, – dauždamas rankomis su visai šalia stovinčia publika sakė Kastetas. Čia skambėjo senesni grupės hitai, tarp kurių – ir „FM hitas“.
Visuomet paprastai ir ne iš aukšto bendraudami su publika, grupės nariai ir šiame koncerte laikėsi „arčiau“ žmonių – nusprendę sugrįžti iki pagrindinės scenos jie paprašė gerbėjų arenos viduryje praskirti kelią ir plodami rankomis, dalindami parašus ir besifotografuodami grįžo ten, kur pradėjo savo šou.
O tuomet prasidėjo tikras vakarėlis „seniesiems“ grupės gerbėjams – vienas po kito skambėjo tie kūriniai, su kurias užaugo jau dabartinių paauglių tėvų karta – „Guli guli“, „Tomas“ ir kiti.
„Šiandien taip jaudinomės. Ne kiekvieną dieną grojam Vilniuje, ne kiekvieną dieną čia susirenka tiek žmonių“, – scenoje sakė Kastetas.
Jam pritarė ir Svaras prisimindamas neseniai Kasteto rastą archyvinį įrašą, kuriame užfiksuoti pirmieji grupės pasirodymai – tuomet jie anaiptol nepriminė šou su tūkstančiais gerbėjų. „Praėjo šiek tiek metų ir mes esame arenoje. Tai yra labai gera motyvacija. Tai yra labai gera motyvacija ir mums. Kai ko nors nori, imi ir padarai“, – kalbėjo jis.
Originaliai suskambo ir „Vokiečių gatvė“, kai „bet aš vis tiek gersiu alų savo Vokiečių gatvėj“ maišėsi su sutartinės „gerčiau, kad alučio būtų“ eilutės. Taip kolektyvas tarsi pabrėžė šių dienų aktualijas apie alkoholio draudimus – lietuviai visais laikais gerdavo ir dainuodavo apie alų, net ir lietuvių liaudies dainose.
Kartu su „G&G Sindikatas“ publika traukė ir „Muziką, kuri saugo“, ir „Rytojui reikia nedaug“, o skambant „Darome Hip-Hop“ minia tiesiog ošė.
Netrukus grupės nariai nusprendė apsikeisti vietomis ir pademonstruoti, kad visi jie gali būti universalūs. Kastetas čiupo gitarą, Svaras stojo prie DJ pulto, o Artūras Matkevičius-Mamania ir Donatas Juršėnas-Donciavas repuodami perėmė Svaro ir Kasteto mikrofonus.
Įsismarkavusi publika nenorėjo paleisti „G&G Sindikato“, tačiau sugroję „Tiems, kurie nieko nebijo“ jie nusilenkė ir pažadėjo – panašių koncertų bus dar ne vienas.
Galiausiai nuo lubų pabiro (ne)tikrų dolerių lietus, o sugavę po kupiūrą galėjo kiek nustebti – į juos žvelgė Ramūnas Karbauskis klouno veidu. Ant „Naisių banko“ (ne)dolerių šalia R.Karbauskio ir užrašas: „Fikcija yra tiesa melo viduje“.
TAIP PAT SKAITYKITE: 15min studijoje – „G&G Sindikatas“: apie albumą „99“, jaunystę rajonuose ir R.Karbauskį