Pirmadienio vakarą duotas startas Valdovų rūmuose vyksiantiems Lietuvos ir užsienio atlikėjų pasirodymams. Nuo šiol kelias savaites vilniečiai ir miesto svečiai mėgausis koncertais bei spektakliais po atviru dangumi.
Pirmasis festivalio „Midsummer Vilnius“ sceną „išbandė“ apdovanojimus pelniusio choreografo Edwardo Clugo baletas „Radio and Juliet“, kuriame pasirodė garsiojo Rusijos Marinskio teatro žvaigždės. Šis spektaklis Vilniuje buvo itin laukiamas – „Midsummer Vilnius“ vadovas Valdas Petreikis jau 5 metus bandė juos prisikviesti.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Midsummer Vilnius“ atvėrė Valdovų rūmų vartus: į festivalio atidarymą rinkosi puošnūs svečiai
Tiesa, kadangi pasirodymui buvo reikalinga visiška tamsa – šokėjai į sceną žengė tik 22 valandą. Prieš tai publiką „apšildė“ smuikininkė talentinga smuikininkė, gausybės muzikos konkursų laureatė Justina Auskelytė.
Lauke įsivyravus tamsai, susikaupus ir nurimus publikai, visų širdis užvaldė garsiosios V.Šekspyro tragedijos istorija. Čia susijungė alternatyvi muzika, pjesės interpretacija ir modernus baletas, leidęs į šokį pažvelgti visiškai kitomis akimis.
Profesionalūs šokėjai išjautė amžinąsias vertybes – meilę, neapykantą, mirtį, nusivylimą. Jas apjungė vidinės jėgos ir įtampos kupina „Radiohead“ grupės muzika, puikiai iliustruojanti pastovų modernaus žmogaus nepasitenkinimą savo aplinka bei jo vienatvės būseną.
Daugybę festivalių apkeliavusiame ir žiūrovų susižavėjimą pelniusiame spektaklyje žiūrovai neišvydo žymiosios meilės istorijos. Čia Džiuljeta nenužudo savęs, nes jau pakankamai kenčia dėl neišpildytos meilės. Moderniame balete Džiuljetą nuo pat pasirodymo pradžios iki jo pabaigos žiūrovai matė kaip vienišą moterį, keliaujančią į savo meilės preliudiją.
Apie „Midsummer Vilnius“
Liepos 17-28 d. vykstančiame festivalyje iš viso bus pristatyta 10 profesionalių tarptautinių ir šalies sceninių projektų.
Į festivalio sceną liepos 18-ąją žengs ir pristatymo renginyje klausytojus sužavėjęs Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) – septynis talentingus muzikantus jungianti grupė, klausytojus žavinti itin originaliais pasirodymais ir moderniai skambančia klasikine muzika.
Liepos 19 dieną Vilniaus publika išvys fortepijono virtuozą, kompozitorių iš Armėnijos Tigraną Hamasyaną. Jo muzikoje susijungia stiprios džiazo improvizacijos ir turtinga gimtosios šalies Armėnijos folkloro muzika. Tigranas stebina ne tik instrumentiniais gabumais, bet ir savo balsu, kurį subtiliai pritaiko kūriniuose.
Liepos 20-ąją Linas Adomaitos su Vokietijos styginių kvintetu „G-Strings“ ruošia tikrą bombą. Tai kvintetas, gebantis su styginiais instrumentais sujungti fanko, roko, džiazo, soulo ir popmuzikos sroves. Jie ne tik atlieka jau žinomus kūrinius, bet taip pat kuria ir originalias kompozicijas. Tad scenoje bus galima išgirsti Elvio Presley, Franko Sinatros, dainininko Prince, grupės „Jamiroquai“ kūrinius, pritariant L.Adomaičio vokalui.
Liepos 21-ąją Leonas Somovas su kolegomis iš Švedijos pirmą kartą pristatys elektroninės muzikos projektą „Highly Sedated“. Jiems talkins Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno. Unikaliame „Highly Sedated Orchestra“ projekte elektroninė muzika susijungs su klasikinių instrumentų skambesiais.
Liepos 24 d. Valdovų rūmų kiemas virs teatro arena. Čia paskutinį kartą bus rodomas garsaus režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Rojus“. Į sceną paskutinį kartą Dantės vaidmenyje žengs ir aktorius Rolandas Kazlas.
Liepos 25-ąją scenoje – Smoriginų šeimos duetas – teatro ir kino aktorius, muzikantas Kostas Smoriginas bei jo sūnus, operos solistas Kostas Smoriginas jaunesnysis. Garsiausiuose pasaulio teatruose pasirodantis jaunesnysis baritonas turi labai užimtą dienotvarkę ir į Lietuvą grįžta itin retai. Todėl jo pasirodymas kartu su savo tėvu, dainuojamosios poezijos atlikėju K.Smoriginu – unikali galimybė viename koncerte išgirsti tiek talentingojo operos solisto, tiek ir jautrų bei išgyvenimų kupiną K.Smorigino balsą. Tiesa, atlikėjai į sceną tą patį vakarą lips atskirai, su individualiomis koncertinėmis programomis.
Vilniaus miesto širdyje žiūrovai liepos 26-ąją galės išvysti britų grupės „The Tiger Lillies“ koncertą. Teatrališkieji atlikėjai Lietuvoje pirmą kartą pasirodys su koncertine programa „Madame Piaf“, kurioje – įvairiomis spalvomis bus apdainuojamas prancūzų muzikos legendos Edith Piaf gyvenimas.
Liepos 27-ąją čia taip pat pasirodys pasaulinio garso operos žvaigždė iš JAV Charlesas Castronovas. Vienas geriausių tenorų kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno, atliks ištraukas iš žymiausių pasaulio operų ir miuziklų.
Finalinį koncertą liepos 28-ąją surengs Justė Arlauskaitė-Jazzu. Valdovų rūmų kieme vykstančiame pasirodyme dainininkė atliks tik savo autorinius kūrinius ir taip apžvelgs prabėgusių 10 metų kūrybą.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Midsummer Vilnius“ atvėrė Valdovų rūmų vartus: į festivalio atidarymą rinkosi puošnūs svečiai