„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Religija, skirta tik turtingiesiems: kiek iš tiesų kainuoja būti scientologu?

Remiantis buvusių scientologų pasakojimais, atrodo, kad ši religija sukurta ne žmonių sieloms gydyti, o jos kūrėjų piniginėms papildyti, mat kiekviename jos etape iš narių, kurių JAV, pasak vienos apklausos, yra apie 25 tūkst., yra paprašoma bent kelių tūkstančių šlamančių. Būtent dėl to šio kulto nariais dažniausiai tampa turtingi žmonės.
Tomas Cruise'as, Nancy Cartwright, Johnas Travolta
Tomas Cruise'as, Nancy Cartwright, Johnas Travolta / Vida Press ir „Scanpix“ nuotr.

Knygos apie scientologiją „Going Clear“ autorė Leah Remini „Business Insider“ sakė, kad pradinė įvadinių scientologijos kursų kaina yra vos 35 doleriai (maždaug 32 eurai), tačiau susipažinus su kultu jos nariai galiausiai sumoka gerokai daugiau.

Užbaigus pirmuosius mokymus ir įsigijus visą scientologijos įkūrėjo L.Rono Hubbardo šia tema parašytą literatūrą, už kurią sumokama maždaug 4000 dolerių (maždaug 3650 eurų), tikrais šios religijos išpažinėjais tapti siekiantys žmonės pradeda kelionę „Visiško išlaisvinimo tiltu“ – taip religijos įkūrėjas vadina procesą, vedantį nušvitimo link.

Norint pereiti į kitą etapą, kulto nariai privalo išklausyti tam tikras paskaitas, už kurias taip pat reikia mokėti. Pradinė jų kaina siekia nuo 650 (maždaug 590 eurų) iki kelių tūkstančių dolerių, skelbia „Global News“. Be to, kai kurie kursai gali trukti gerokai ilgiau nei vieną akademinę valandą. Norint pasiekti vadinamąjį nušvitimą gali tekti mokytis septynias dienas per savaitę po 12 valandų kasdien.

Tačiau tai dar ne viskas. Kiekvienas scientologijos narys, kurių garsiausi Tomas Cruise'as, Catherine Bell, Nancy Cartwright, animacinio personažo Barto Simpsono įgarsintoja, taip pat Johnas Travolta, Michaelas Pena, Kelly Preston, privalo būti reguliariai revizuojamas. Konsultacijas su psichologu primenantys užsiėmimai taip pat kainuoja. Už valandą pokalbio kulto nariai kišenes privalo patuštinti mažiausiai 800 dolerių (maždaug 730 eurų), o revizijos mažiausiai trunka 2,5 valandos, tad suma susidaro tikrai nemaža.

Vida Press nuotr./Nancy Cartwright, įgarsinanti Bartą Simpsoną, Nelsoną, Ralfą Bizūną ir kt.
Vida Press nuotr./Nancy Cartwright, įgarsinanti Bartą Simpsoną, Nelsoną, Ralfą Bizūną ir kt.

Jei po visų nepigiai kainavusių mokymų, paskaitų ir susitikimų „visiško išlaisvinimo tilto“ pereiti nepavyks, kursą gali tekti kartoti. Dažnai nutinka, kad mokymo medžiaga yra atnaujinama, o tai reiškia, kad vėl gali tekti iš naujo pirkti reikalingą literatūrą, lankyti pamokas. Taip nutiko ir ilgametei scientologei Mary Khan. „USA Today“ rašė, kad daugiau nei 40 metų šiam kultui priklausanti narė iš naujo „visiško nušvitimo tiltą“ turėjo pereiti 2009-aisiais, nepaisant to, kad mokymus ji baigė 1987-aisiais.

Kaip knygoje rašė L.Remini, pasiekti scientologijas tikslą – nušvitimą – gali kainuoti nuo kelių šimtų tūkstančių iki milijonų dolerių. Tačiau kur dedami visi tie iš narių surinkti pinigai?

Pasak 2015-aisiais Fortune.com paviešintos informacijos, dokumentuose scientologijos bažnyčia įvertinta 1,75 mlrd. dolerių, (maždaug 1,6 mlrd. eurų). Per metus, remiantis buvusių scientologijos atstovų duomenimis, iš narių surenkama daugiau nei 200 mln. dolerių (maždaug 183 mln. eurų). Maždaug 63 proc. šios sumos, apie 125 mln. dolerių (maždaug 114 mln. eurų), surenkama iš narių revizijų, likusi dalis – rėmėjų aukos. Tinklaraščio „Scientology Money Project“ autorius Jeffrey Augustine’as mano, kad didžioji dalis šių surinktų pinigų išleidžiama bažnyčią teismuose ginantiems advokatams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“