„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Birželį atpigo ankstyvieji baltagūžiai kopūstai, tačiau 49,1 proc. pabrango burokėliai

Birželį, palyginti su geguže, prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,2 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos. Pavyzdžiui, burokėliai pabrango 49,1 proc., skelbia Statistikos departamentas.
Tymo turgus Vilniuje
Burokėliai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Daugiausia įtakos prekių ir paslaugų kainų mažėjimui turėjo degalų ir tepalų, daržovių, šilumos energijos, drabužių ir avalynės kainų sumažėjimas bei atostogų išvykų, asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, mėsos ir jos produktų, keleivių vežimo oro transportu paslaugų, namų ūkio valymo ir priežiūros priemonių kainų padidėjimas, skelbia Statistikos departamentas.

2019 m. birželį, palyginti su geguže, vartojimo prekių kainos per mėnesį sumažėjo 0,7 proc., o paslaugų – padidėjo 0,9 proc.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 0,5 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: ypač pabrango burokėliai, greipfrutai, svogūnai, kiviai, bet atpigo ankstyvieji baltagūžiai kopūstai, pomidorai, trumpavaisiai agurkai, melionai, žiediniai kopūstai.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos sumažėjo 1,3 proc.) nulėmė šilumos energijos, gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui, kietojo kuro kainų sumažėjimas.

Dėl sezoninių nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 2 proc.

Transporto prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos sumažėjo 0,6 proc.) nulėmė degalų ir tepalų kainų sumažėjimas bei keleivių vežimo oro transportu paslaugų kainų padidėjimas.

Poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos pabrango 2,3 proc., tam daugiausia įtakos turėjo atostogų išvykų kainų padidėjimas.

Iš įvairių prekių ir paslaugų (kainos padidėjo 1,3 proc.) daugiausia pabrango asmens priežiūros prietaisai, reikmenys ir priemonės.

2019 m. birželio metinė (2019 m. birželį, palyginti su 2018 m. birželiu) infliacija sudarė 2,5 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo daržovių, elektros energijos, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, tabako gaminių, duonos ir grūdų produktų kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, šilumos energijos, telekomunikacijų paslaugų, drabužių, kavos, arbatos ir kakavos, avalynės kainų sumažėjimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs