„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Egzotinės galvijų veislės Lietuvoje neturi perspektyvos

Įvertinus nepanaudotus žaliuosius plotus, Lietuvoje pramoninę mėsinę galvijininkystę būtų galima plėsti daugiau kaip dvigubai, sako bendrovės „Baltic Vianco Lietuva“ direktorius Darius Dzekčiorius, bet tikina, kad egzotinės galvijų veislės Lietuvoje neturi perspektyvos.
Karvė
Karvė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Mums dar reikia daug dirbti genetinės kokybės srityje. Nekeliame sau tikslo užauginti kuo didesnį skaičių galvijų, siekiame, kad kuo daugiau jų būtų kokybiški. Ta linkme dirba ir mūsų įmonė, ir Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija. Turint gerą produktą jau galima reikalauti ir geros kainos“, – „Lietuvos žinioms“ sakė D. Dzekčiorius.

Vis dėlto egzotinių veislių plėtros perspektyvos jis nemato:„Žinoma, veislę galima išpopuliarinti, ir tai priklauso nuo augintojo užsidegimo, iniciatyvos. Tačiau tiek deksteriai, tiek vatusiai nėra pramoninių veislių galvijai, jų paskirtis kitokia. Sunku būtų pasinaudoti turimu pranašumu – žalienomis – ir pasirinkus intensyvią kiano veislę. Tam labiau tinka Tirolio pilkieji gyvuliai. Jie galėtų būti sėkmingai auginami Lietuvoje, nors vis tiek neaplenktų angusų, limuzinų, sementalų ar aubrakų“.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, 2016 metų gruodžio 1 dieną Lietuvoje buvo laikoma šiek tiek daugiau kaip 286 tūkst. karvių, o pernai tuo pat metu jų skaičius jau siekė tik 272 tūkstančius. Per minėtą laikotarpį 172 sumažėjo ir registruotų pieno ūkių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs