Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad ekstremalią situaciją pratęsė pirmadienį, atsižvelgdama į Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus rekomendacijas. Tokia padėtis galioja Alytaus mieste ir rajone, Lazdijų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose ir Druskininkuose.
Kaimyninėse valstybėse yra labai nerami situacija ir aišku pagrindinė problema – prieš dvi savaites laboratorija patvirtino – ta liga, pasirodo, ne ūmi, kai suserga ir per savaitę krenta šernas, tačiau pusiau chroniška. Tai reiškia, kad šernas gali iki pusės metų vaikščioti užsikrėtęs ir platinti ligą. Tai labai bloga žinia, – BNS sakė J.Milius.
„Kaimyninėse valstybėse yra labai nerami situacija ir aišku pagrindinė problema – prieš dvi savaites laboratorija patvirtino – ta liga, pasirodo, ne ūmi, kai suserga ir per savaitę krenta šernas, tačiau pusiau chroniška. Tai reiškia, kad šernas gali iki pusės metų vaikščioti užsikrėtęs ir platinti ligą. Tai labai bloga žinia“, – BNS sakė J.Milius.
Veterinarų vadovas aiškino, kad iki šiol nebuvo numatyta data, iki kurios buvo skelbiama ekstremali situacija. J.Milius teigė, kad kitų metų sausį, atsižvelgdamas į situaciją, spręs, ar siūlyti komisijai pratęsti ją dar kuriam laikui.
„Sausio 24 dieną sukanka metai, kai pas mus aptiktas maras. Įvertinsim situaciją, riziką ir 2015 metais spręsime, ar dar reikalinga pratęsti, ar nereikalinga. Labai priklausys nuo mūsų kaimyninių valstybių, nuo to, kokia situacija jose bus“, – aiškino J.Milius.
Lietuvoje ekstremali situacija dėl užkrato įvesta sausio pabaigoje.
Afrikinis kiaulių maras yra mirtina šernams ir kiaulėms virusinė liga. Į padidintos grėsmės zoną įeina Alytaus, Lazdijų, Druskininkų, Varėnos ir Šalčininkų rajonai. Maro užkratas sausio pabaigoje oficialiai patvirtintas Lietuvoje, kiek vėliau – ir Lenkijoje.