Į „Kretingos grūdų“ elevatorių, talpinantį apie 100 tūkst. tonų grūdų (pernai buvo supilta 103 tūkst. tonų), nuo javapjūtės – rugpjūčio pradžios ūkininkai jau atgabeno maždaug 18 tūkst. tonų grūdų. Daugiausia atvežta antros klasės kviečių – apie 4 tūkst. tonų, po jų eilėje rikiuojasi kvietrugiai – 3,5 tūkst. tonų, miežiai – 3 tūkst. tonų, trečios ir ketvirtos klasės kviečių – per 1,8 tūkst. tonų, pirmos klasės kviečių – 1,7 tūkst. tonų. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, elevatoriuje grūdų yra daugiau 5 tūkst. tonų.
Ūkininkai pageidavo, kad „Kretingos grūdai“ grūdus priimtų ir naktį, bei klausė, kodėl bendrovė to nedaro. Bendrovės „Kretingos grūdai“ vykdomasis direktorius Steponas Baltuonis paaiškino, jog naktį įmonė doroja per dieną priimtą derlių. Be to, jis tvirtino, jog piko dienomis, nepaisant, kad grūdų priėmimo skyrius darbą baigti turėtų 21 val., paskutinė atvežta grūdų priekaba būna išpilama ir 24 valandą. „Jeigu priėmimas dirbtų ir naktį, neišvengtume klaidų, būtų daug nesusipratimų. Dabartiniu priėmimo darbo laiko režimu laboratorija dirba iki ryto 4 – 5 val. ryto. 7 val. 30 min. ryto – oficialiai, o neoficialiai ir 7 val. darbą pradeda vėl. Nuo 7 val. priimami ir atvežti grūdai“, – teigė S. Baltuonis.
Javapjūtės pradžioje 20 – 30 proc., lyginant su praėjusiais metais, nukritusios grūdų supirkimo kainos pastarosiomis dienomis po truputį kyla. Šį trečiadienį Suomijos kapitalo įmonė uždaroji akcinė bendrovė „Avena Nordic Grain“ jas pakėlė nuo 10 iki 20 Lt už toną ir mokėjo daugiau už kitus su bendrove „Kretingos grūdai“ grūdų priėmimo sutartis sudariusius supirkėjus. „Su ūkininkais atsiskaitome per 5 darbo dienas“, – tvirtino „Avena Nordic Grain“ atstovas Arūnas Kibickas. Kitos grūdus superkančios įmonės už juos ūkininkams sumoka per 10, 13, 15 ir net 30 darbo dienų.
Įprastai javapjūtė baigiasi apie rugsėjo vidurį, lietingais metais – ir vėliau.