Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jonas Milius: turime tik neoficialų maro židinių Baltarusijoje žemėlapį

Lietuvos specialistai apie Baltarusijoje plintantį nepagydomą afrikinį kiaulių marą kol kas sprendžia pagal neoficialų žemėlapį, kuris buvo publikuotas Rusijoje. Tikimasi, kad situaciją paaiškinti gali trečiadienį Vilniuje dirbsiantis Baltarusijos veterinarijos tarnybos vadovas Jurijus Pivovarčikas.
Jonas Milius
Jonas Milius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS sakė, kad žemėlapis buvo sudarytas pagal spaudos pranešimus.

„Turime afrikinio kiaulių maro židinių Baltarusijos pasienyje neoficialų žemėlapį, kuris atsidūrė Rusijoje. Pagal spaudos pranešimus sudarytą žemėlapį paskelbė Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba“, – BNS teigė J.Milius.

Turime afrikinio kiaulių maro židinių Baltarusijos pasienyje neoficialų žemėlapį, kuris atsidūrė Rusijoje“, – teigė J.Milius.

Su J.Pivovarčiku trečiadienį Vilniuje susitiks Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų apsaugos direktorato (SANCO) atstovai, taip pat Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė LRT radijui sakė, kad Baltarusija į šalį Europos pareigūnų neįsileidžia.

„Neįsileidžiami Europos Komisijos atstovai ir nežinome, kokie veiksmai yra užprogramuoti šioje valstybėje“, – sakė V.Baltraitienė.

Iš Baltarusijos veterinarų vadovo tikimasi išgirsti daugiau informacijos, kaip šaliai sekasi suvaldyti pavojingą užkratą.

Be to, Vilniuje trečiadienį susitinka trijų Baltijos šalių bei Lenkijos žemės ūkio ministrai bei veterinarijos tarnybų vadovai.

Afrikinis kiaulių maras pirmą kartą Lietuvoje užfiksuotas šiemet sausio pradžioje, kuomet buvo ištirti netoli sienos su Baltarusija kritę šernai. Liepos 24 dieną agresyvus maras diagnozuotas gerai saugotoje „Idavang“ fermoje.

Šalia „Idavang“ fermos užkrato nerasta

Tuo met šalia nepagydomu afrikiniu kiaulių maru užkrėstos „Idavang“ fermos specialistai užkrato nerado nei netoliese kritusiame šerne, nei kraujasiurbiuose vabzdžiuose, BNS patvirtino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

„Laboratorija patvirtino, kad tyrimai yra neigiami – ir šerno, ir kraujasiurbių“, – teigė jis.

Jo teigimu, siekiant išsiaiškinti, ar gali vabzdžiai platinti afrikinį kiaulių marą, jie bus gaudomi ir tiriami toliau.

Ignalinos rajone toliau dirba kariškių ir policijos pajėgos, kurias sustiprino policijos pareigūnai iš aplinkinių rajonų bei Vilniaus.

„Kaip ir prašėme, policijos vadovybė skyrė daugiau žmonių ir iš aplinkinių rajonų, ir iš centro“, – BNS sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas.

Pasak jo, dešimties kilometrų spinduliu nuo „Idavang“ fermos kiaulės stebimos ir afrikinio kiaulių maro užkrato pas jas neaptikta.

Tuo tarpu trijų kilometrų spinduliu nuo „Idavang“ komplekso visos kiaulės sunaikintos praėjusią savaitę.

Danijos kapitalo bendrovės „Idavang“ fermoje utilizuota iš viso apie 19 tūkst. kiaulių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos