Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

K.Navickas: Vyriausybė parems kiaulių ir paukščių perdirbėjus

Valstybės pagalbos paketą nuo koronaviruso krizės nukentėjusiems kiaulių ir paukščių ūkiams bei įmonėms Vyriausybė turėtų patvirtinti po savaitės, žada žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
Kęstutis Navickas
Kęstutis Navickas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Verslininkai priekaištauja, kad parama bus siejama su sumokėtais pelno ir gyventojų pajamų mokesčiais (GPM), todėl nebus pakankama.

„Pagalbos paketas bus pristatytas (šios – BNS) savaitės pabaigoje socialiniams partneriams, o Vyriausybė patvirtinti turėtų trečiadienį. Premjerės prašymas yra, kad medžiaga būtų pateikta trečiadienio posėdžiui“, – Seimo Kaimo reikalų komitete trečiadienį pranešė K.Navickas.

„Dabar vyksta paskutiniai derinimai su finansų ministre dėl paramos teikimo sąlygų terminų ir intensyvumo. (...) Komentuoti tai, kokiomis sąlygomis bus teikiama parama, dar yra per ankstyva. Tų kriterijų dar pats nežinau, dar nesutarta schema“, – pridūrė ministras.

Tuo metu žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius teigė, kad Vyriausybė neteikia subsidijų didelėms įmonėms – jos gali gauti Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomo Paramos verslui fondo paskolų. Pasak jo, paukštynams paramą turėtų teikti jų savininkai.

„Nė viename sektoriuje nėra didelės įmonės remiamos. Visos didelės įmonės eina į VIVA ir skolinasi. Finansų ministerija sako, kad žemės ūkio sektoriaus įmonės eitų į VIVA, ypač jeigu turi stiprias motinines įmones, tokias, kaip „Kauno grūdai“, kurios turi gerą ekonominį pagrindą“, – komitete kalbėjo viceministras.

Jis, be to, pranešė, kad lėšos šiai paramai bus paimtos iš Vidaus reikalų ministerijos asignavimų, ją dar reikia suderinti su Briuseliu, o tai užtruks mėnesį ar pusantro.

„Derybos vyksta, sunkios, asignavimai duodami iš rezervo, nuimami iš VRM“, – teigė jis.

K.Navickas pabrėžė, kad pagalbą administruos Žemės ūkio ministerija.

Paukštininkų netenkina parama, susieta su sumokėtais mokesčiais

Lietuvos paukštininkystės asociacijos vadovas Vytautas Tėvelis sako, kad šis sektorius nėra pelningas, todėl sumokėti mokesčiai nėra dideli, o parama priklausys tik nuo vienerių metų mokesčių.

„Neramina šiek tiek tai, kad mes girdime, kad šios paramos lubos bus susietos su sumokėtais gyventojų pajamų ir pelno mokesčių dydžiais (...) Bet sektorius mokėjo mokesčius dešimtmečiais“, – komitete teigė V.Tėvelis. .

Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų vadovas Darius Gudačiauskas tikino, kad paramos schema nepadės smulkiesiems paukštininkams.

„Automatiškai visi smulkieji iškrenta iš paramos schemos“, – tvirtino jis.

D.Gudačiauskas skaičiuoja, kad Kaišiadorių paukštynas, kurio apyvarta krito daugiau nei 30 proc., galėtų pretenduoti į 10 mln. eurų paramą, bet jam siūloma tik 1,8 mln. eurų.

Jis pranešė, kad Kaišiadorių paukštynas dabar yra „pusiau sustabdytas“.

Skelbta, kad dėl koronaviruso krizės kritus produkcijos kainoms, nuo to nukentėjusiems Lietuvos paukštininkystės ir kiaulininkystės sektoriams reikėtų bent 30 mln. eurų finansinės valstybės paramos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos