Retai kada vilniečių pokalbių centre atsiduria tiek žemės ūkio temų, kiek praėjusią savaitę, kai protestuoti į Vilnių su 1300 traktorių susirinko pora tūkstančių ūkininkų. Vakarais apžiūrėti naujų traktorių susirinkdavo šeimos su vaikais, socialiniuose tinkluose virė diskusijos apie tai, ko nori ūkininkai ir kiek kainuoja jų traktoriai, o penktadienį ryte iš miesto išvykstančias žemės technikos kolonas praeiviai išlydėjo mojuodami.
Ūkininkai iš sostinės taip pat išvyko netuščiomis – atkreipę į save miestiečių dėmesį, užmezgę pažintis, aplankę sostinės barus ir kavines bei išgavę iš valdžios pažadus sumažinti akcizą suskystintoms naftos dujoms (SND) ar stabdyti daugiamečių pievų atkūrimą.
Tad į Vilnių atvykę ūkininkai sostinės gyventojams ne tik priminė apie save, bet ir pažadino miestiečių smalsumą bei sukėlė įvairių klausimų. Į kelis jų – kiek gi uždirba Lietuvos ūkininkai ir kiek sumoka mokesčių – 15min ir pabandė atsakyti.
„Kaip bet kurios įmonės vadybininkas“
Praėjusią savaitę protesto metu 15min kalbinti du jauni ūkininkai iš Joniškio rajono Paulius Skudra ir Mindaugas Hurčinas, kartu su tėvais valdantys apie 200 hektarų augalininkystės ūkius, 15min teigė, kad tokį plotą turinti ūkininkų šeima, užsiimantis augalininkyste, gali gyventi „pakankamai normaliai, vidutiniškai“.
Iš tokio ūkio išsilaikys ir pats, ir kartu dirbančius tėvus išlaikys – galbūt net porą darbininkų. Jei turi mažiau žemės, prireiks arba antro darbo, arba keisti sritį – pavyzdžiui, gaminti aukštesnės pridėtinės vertės produkciją: auginti uogas ar daržoves.