„Jau keletą metų vyksta derybos su Kinija dėl lietuviškos produkcijos eksporto. Šiuo metu dėl tam tikrų priežasčių jos yra sustojusios, bet greitu metu turėtų vėl būti tęsiamos ir bus gaunami leidimai produktų eksportui į Kiniją. Žuvies produktams leidimus jau esame gavę“, – LRT radijo laidoje „Aktualijų studija“ kalbėjo K. Starkevičius.
Savo ruožtu dabartinis žemės ūkio ministras Virgilijus Jukna pažymi, kad visai neseniai iš Japonijos grįžo Žemės ūkio ministerijos delegacija, kurios teigimu, japonai yra susidomėję lietuviškais maisto produktais.
Šiuo metu dėl tam tikrų priežasčių jos yra sustojusios, bet greitu metu turėtų vėl būti tęsiamos ir bus gaunami leidimai produktų eksportui į Kiniją, – kalbėjo K. Starkevičius.
„Juos labiausiai domina mėsa. Labiausiai pageidauja jautienos, tikėtina, kad paklausi būtų ir kiauliena. Japonams svarbiausia, kad tai būtų pačios aukščiausios kokybės produkcija, o jos kaina nebūtų pagrindinis veiksnys“, – sako žemės ūkio ministras.
Anot V. Juknos, japonai žino, kad Lietuvoje esama pakankamai gerų ekologinių sąlygų, todėl jie yra ypač susidomėję. Žemės ūkio ministras pabrėžia, kad tokių nestabilių santykių su Rusija akivaizdoje Lietuvos verslas privalo ieškoti kitų rinkų, o Kinija ir Japonija yra vienos tų rinkų, kuriose galėtų pasisekti.
V. Jukna taip pat pažymi, kad jau kurį laiką yra bendraujama su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) verslo atstovais, institucijomis ir ta šalis yra dar viena potenciali rinka mūsų maisto produktams. Tačiau, anot V. Juknos, problema ta, kad mes negalime JAV pateikti reikiamų produkcijos kiekių.
„Tai yra didelė rinka, todėl jiems reikalingi dideli produkcijos kiekiai, kad ją apsimokėtų iš mūsų pirkti. Čia pagelbėtų kooperacija, tačiau sunku ją įsivaizduoti. Vien Lietuvoje įmonės vangiai kooperuojasi, ką jau kalbėti apie kaimyninių valstybių kooperaciją“, – sako V. Jukna.
Tačiau ministras neabejoja, kad po truputį kooperacijos linkme judėti turėsime. Jo teigimu, kartu sudarę reikiamas produkcijos partijas, galėsime eiti į didesnes, stambesnes rinkas, o ne konkuruoti viduje ar su artimiausiais kaimynais.