Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Lietuvos žemės ūkio taryba nusprendė tęsti protestus

Lietuvos žemės ūkio taryba nusprendė tęsti pirmadienį vykusius šalies žemdirbių protestus, naują jų etapą planuojama surengti sausio pabaigoje. 
Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Ūkininkų protesto laužai Kauno rajone
Temos: 1 Žemės ūkis

„Lietuvos žemės ūkio taryba vykdydama savo narių valią neturi kito pasirinkimo, kaip pradėti antrą protestų akcijos etapą, kai su žemės ūkio technika bus važiuojama į Vilnių. Ši akcija pareikalaus iš mūsų žemdirbių bendruomenės maksimalaus susitelkimo ir pastangų“, – teigiama ketvirtadienį išplatintame Lietuvos žemės ūkio tarybos pranešime. 

Tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas ketvirtadienį LRT radijui sakė, jog žemdirbiai į Vilnių ketina važiuoti sausio 23–26 dienomis. 

Pasak Žemės ūkio tarybos, jos atstovai pirmadienį vykusiame susitikime su premjere Ingrida Šimonyte pasigedo konkretaus laiko, per kurį būtų sprendžiamos šalies žemės ūkio problemos, dėl ko apskritai yra abejojama jų sprendimu. 

„Maža to, žemės ūkio ministras viešai apkaltino žemdirbius politikavimu, visiškai ignoruodamas žemės ūkio problemas ir faktą jog žemdirbiai protestuoja jau daugiau kaip du metus prieš jo vykdomą žemės ūkio politiką“, – teigiama Žemės ūkio tarybos pranešime. 

Taryba pakartojo atsiribojanti nuo Lietuvos žemės ūkio rūmų veiksmų.

Ūkininkai pirmadienį visoje Lietuvoje  degindami laužus protestavo prieš Vyriausybės vykdomą žemės ūkio politiką, padidintus suskystintų naftos dujų akcizus, daugiamečių pievų atstatymą, ragina spręsti pieno krizę ir kitas problemas.

Žemdirbiams siekiant lankstesnio požiūrio į daugiamečių pievų atkūrimą, Lietuvos ornitologų draugija ketvirtadienį pranešė nepritarianti Žemės ūkio ministerijos pozicijai derėtis su Europos Komisija (EK) atidėti pievų ir šlapynių atkūrimą bei rengianti dokumentus Europos Sąjungos (ES) Teisingumo teismui dėl „netinkamos žemės ūkio politikos, lemiančios biologinės įvairovės nykimą“.

„Jei ūkininkai nepritaria tokiai politikai, jiems niekas nedraudžia ūkininkauti kaip išmano. Tačiau tokiu atveju jie negalėtų naudotis visų mokesčių mokėtojų lėšomis paremta parama, kuri turi būti skiriama tik tvariam ūkininkavimui“, -  teigia ornitologų draugija.

Pasak draugijos, paukščiai nyksta dėl remiamo intensyvaus ūkininkavimo, būdingo stambiems ūkiams.

„Toliau ariamos vis naujos, apsausintos šlapžemės, toliau naikinamos pievos, suariamos net pakelės, galulaukiai, iškertami laukuose augę pavieniai medžiai ir t.t. O buvusias (vadinamas daugiametėmis) pievas, už kurių palaikymą dar prieš penkis ar dešimt metų ūkininkai gavo tam skirtas išmokas, vėliau suarė dėl savo ekonominės naudos. O dabar priešinasi jų atkūrimui nepaisydami, jog sunaikino tai, už ką gavo išmokas“, – nurodė draugija. 

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas šią savaitę teigė, kad ketvirtadienį ūkininkų atstovai dėl pievų atkūrimo tarsis su eurokomisaru, atsakingu už žemės ūkį. Pasak jo, ministerija taip pat nori pateikti naują siūlymą Europos Komisijai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Reklama
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Reklama
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius