Nepaisantiems afrikinio kiaulių maro apsaugos zonų – griežtos baudos

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai Ignalinos ir Utenos rajonuose, kur buvo nustatyti afrikinio kiaulių maro židiniai kiaulių ūkiuose, itin griežtai kontroliuoja, kaip gyventojai laikosi biosaugos reikalavimų. Kartu su policijos pareigūnais tikrina įtarimą sukėlusius automobilius.
Kiaulės
Kiaulės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šią savaitę Kupiškio VMVT inspektoriai su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais sustabdė lengvąjį automobilį, kurio priekaboje rado 12 neženklintų 6-7 savaičių amžiaus paršelių. Juos vežę Pasvalio rajono gyventojai nepateikė nei gyvūnų vežimo transporto priemonės, nei gyvūnų įsigijimo ar registravimo dokumentų. Taip pat neturėjo dokumentų, patvirtinančių, kad automobiliui atlikta dezinfekcija. Už afrinikio kiaulių maro zonoje kiaulių  transportavimą ribojančių įsakymų nesilaikymą, prekiautojams ūkiniais gyvūnais skirta 400 Lt bauda.

VMVT primena, kad nustačius afrikinio kiaulių maro židinį, aplink jį nustatomos 3 ir 10 km apsaugos bei stebėsenos zonos. Į šias zonas draudžiama įvežti ar iš jų išvežti gyvas kiaules, kiaulieną ir produktus, kurių sudėtyje yra kiaulienos.

Sergančias kiaules būtina izoliuoti ir nedelsiant kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją.

Ūkininkai turėtų kasdien tikrinti savo kiaules dėl neįprastų požymių ar elgesio, taip pat stebėti naujai įsigytų kiaulių sveikatos būklę. Sergančias kiaules būtina izoliuoti ir nedelsiant kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją. Labai svarbu nelaikyti kiaulių lauke, kad būtų užkirstas kelias kontaktams su laukiniais gyvūnais. Drabužiai, įranga ir transporto priemonės, įvažiuojančios ar išvažiuojančios iš fermų, turi būti valomos ir dezinfekuojamos. Kiaulių laikymo vietose neturėtų lankytis pašaliniai asmenys. Be to, griežtai draudžiama gyvulius šerti virtuvės atliekomis – vienu iš pagrindinių šaltinių, per kurį užkratas plinta.

Kilus įtarimams dėl gyvulių sveikatos būklės, kiaulių laikytojai turi nedelsiant informuoti VMVT visą parą veikiančiu nemokamu numeriu 8 800 40 403, kreiptis rajonuose į tarnybos teritorinius padalinius arba pranešti aptarnaujantiems privatiems veterinarijos gydytojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai