Įstatymų leidėjų nuomone, ančių ir žąsų priverstinis maitinimas, naudojamas, kad paukščių kepenėlės suriebėtų ir būtų vartojamos žmonių maistui, yra laikytinas žiauriu elgesiu su gyvūnais.
Įstatymas, draudžiantis visoms įstaigoms pardavinėti, tiekti ar net turėti šio pašteto, turėtų įsigalioti 2022 metų spalio mėnesį.
O tiems, kas nepaisys draudimo, bus skirta bauda nuo 500 iki 2 tūkst. JAV dolerių už kiekvieną pažeidimą.
Gyvūnų teisių gynėjai apsidžiaugė priimtu sprendimu, už kurį balsavo 42 tarybos nariai. Šeši tarybos nariais balsavo prieš šį nutarimą.
„Tai istorinė diena gyvūnų teisių gynėjams Niujorke“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė Matthew Dominguezas iš grupės „Rinkėjai už gyvūnų teises“ („Voters for Animal Rights“).
Visgi žąsų ar ančių kepenėlių paštetą gaminantys ūkininkai pasipiktino ir grasinasi imtis teisinių veiksmų.
„Ketiname užkurti jiems pirtį teisme“, – pareiškė Izzy Yanay , įmonės „Hudson Valley Foie Gras“ įkūrėjas, kuri yra viena pagrindinių šio produkto gamintojų Niujorko valstijoje.
I. Yanay pridūrė, kad draudimas smarkiai paveiks jo įmonę.
„Turiu 400 darbuotojų, kurie pas mane dirba 30 metų. Tie žmonės susidurs su tragedija“, – kalbėjo jis AFP.
Įstatymas, kurį dar turi pasirašyti Niujorko meras Billas de Blasio (Bilas de Blasijus), priimtas po to, kai JAV Aukščiausiasis teismas sausio mėnesį patvirtino panašų draudimą Kalifornijoje, kuriuo užbaigė 15 metų trukusią teisinę kovą.
Ūkininkai tvirtina, kad jų taikoma praktika nėra žiauri ir kad aktyvistai perdeda pasakodami apie kančias, kurias patiria gyvūnai.
Jie teigia, kad antims sušeriamas kukurūzų kiekis neviršija to kiekio, kurį jos sulestų pačios.
Visgi oponentai tai ginčija ir teigia, kad nehumaniška naudoti šėrimo vamzdelius.
Žąsų ar ančių kepenėlių pašteto gamyba yra uždrausta keliose šalyse, įskaitant Jungtinę Karalystę.
Pramonė ieško alternatyvių būdų, kaip pagaminti šį patiekalą nenaudojant šėrimo per prievartą.