Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paramos žuvininkystei galimybės 2024 metais

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) 2024 m. kviečia žuvininkystės sektoriaus atstovus kreiptis paramos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų programos priemones. Taip pat NMA atkreipia dėmesį į dažniausiai pasitaikančias klaidas, teikiant prašymus skirti paramą ir įgyvendinant projektus, bei teikia aktualią informaciją, kaip jų išvengti.
Paramos žuvininkystei galimybės 2024 metais
Paramos žuvininkystei galimybės 2024 metais / NMA nuotr.

Šiais metais Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų kvietimų plane numatyta skirti paramą pagal penkiolika priemonių ir priemonių veiklos sričių, kad būtų įsigytos reikalingos sistemos ir prietaisai laivuose, pakeisti arba modernizuoti pagrindiniai ar pagalbiniai varikliai, įgyvendintos vietos plėtros strategijos, mažinamas žvejybos poveikis jūrų aplinkai, taikomos paukščius apsaugančios žvejybos valdymo priemonės ir kt.

Projektų įgyvendinimo planus ir prašymus skirti kompensaciją galės teikti įmonės ar ūkio subjektai, užsiimantys versline žvejyba, žuvininkystės vietos veiklos grupės, mokslo atstovai, akvakultūros įmonės, tvarūs žvejybos verslai ir kiti asmenys. Iš viso numatyta skirti daugiau kaip 26,7 mln. Eur paramos Lietuvos žuvininkystės sektoriaus atstovams.

Nuo vasario 26 d. iki birželio 25 d. galima kreiptis paramos pagal priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“.

Nuo vasario 26 d. iki birželio 25 d. galima kreiptis paramos pagal priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“.

Nuo kovo 12 d. projektų įgyvendinimo planus galima teikti ir pagal priemonę „Reikalingų sistemų ir prietaisų įsigijimas ir įrengimas laivuose“. Juos gali teikti įmonės, užsiimančios versline žvejyba jūrų vandenyse ir turinčios perleidžiamąją teisę naudoti verslinės žvejybos įrankius priekrantės žvejybai, perleidžiamąją teisę į žvejybos galimybes jūrų vandenyse arba verslinės žvejybos kitų jūrų vandenyse leidimą. Pagal šią priemonę finansuojamos sistemų ar prietaisų įsigijimo ir įrengimo laivuose išlaidos pagal Reglamento (ES) Nr. 2021/1139 22 straipsnio 2 punkto nuostatas.

Taip pat artimiausiu metu bus galima kreiptis paramos ir pagal priemones „Gamintojų organizacijų veiklos skatinimas“ – nuo balandžio 1 d. bei „Pagrindinių arba pagalbinių variklių keitimas arba modernizavimas“ – nuo balandžio 12 d.

Pirmą kartą paramos bus galima kreiptis pagal 10 naujų Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų programos priemonių:

  • nuo kovo 18 d. pagal priemonę „Išsaugojimo priemonių, skirtų ilgalaikiam išteklių atkūrimui, įgyvendinimas“ (kvietimas skirtas 1 ir 3 remtinai veiklai finansuoti);
  • nuo kovo 26 d. pagal priemonę „Žvejybos poveikio jūrų aplinkai mažinimas ir žvejybos pritaikymas siekiant apsaugoti rūšis“;
  • nuo gegužės 6 d. pagal priemonę „Gamybinės investicijos į tvarią akvakultūros gamybą ir susijusias pridėtinę vertę kuriančias veiklas“;
  • nuo birželio 3 d. pagal priemonę „Mokslo atstovų ir akvakultūros įmonių bendradarbiavimo veiklos“;
  • nuo birželio 17 d. pagal priemonę „Investicijos į tvarų žvejybos verslą“;
  • nuo birželio 28 d. pagal priemonę „Paukščius apsaugančių žvejybos valdymo priemonių taikymo ir žinduolių, kurie saugomi, daromos žalos kompensavimo sistemos“;
  • nuo liepos 1 d. pagal priemonę „Išsaugojimo priemonių, skirtų ilgalaikiam išteklių atkūrimui, įgyvendinimas“ (kvietimas skirtas 2 remtinai veiklai finansuoti);
  • nuo liepos 9 d. pagal priemonę „Rinkų priemonės (įskaitant skirtas geresniam atsekamumui ir kokybei užtikrinti“;
  • nuo rugsėjo 2 d. pagal priemonę „Jūros šiukšlių nepageidaujamos priegaudos tvarkymas“;
  • nuo spalio 28 d. pagal priemonę „Žvejybos veiklos nutraukimas visam laikui“.

Visų priemonių ir priemonių veiklos sričių kvietimų planą 2024 metais teikti projektų įgyvendinimo planus ir prašymus skirti kompensaciją galite rasti čia.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos ir kaip jų išvengti

NMA atkreipia dėmesį į dažniausiai pareiškėjų daromas klaidas bei būdus, kaip galima jų išvengti.

Dažnai pareiškėjai, teikdami projektų įgyvendinimo planus bei prašymus skirti kompensaciją, netinkamai užpildo formas, t. y. jas koreguoja, išbraukia ar neužpildo tam tikrų formos dalių. Visgi labai svarbu nurodyti visus prašomus duomenis formose, nes kitu atveju bus laikoma, kad forma užpildyta netinkamai.

Taip pat teikiant projektų įgyvendinimo planus bei prašymus skirti kompensaciją būtina atidžiai perskaityti projektų finansavimo ir kompensacijų skyrimo sąlygų aprašus, projektų finansavimo ir administravimo taisykles, kad pareiškėjai atitiktų atrankos kriterijus, reikalavimus projektams, tinkamai pateiktų dokumentus ir t. t.

Pasitaiko ir atvejų, kai pareiškėjai netinkamai pateikia dokumentus, todėl NMA primena, jog projektų įgyvendinimo planai, prašymai skirti kompensaciją, mokėjimo prašymai, veiklos ataskaitos, galutinės veiklos ataskaitos, ataskaitos, kurios teikiamos įgyvendinus projektą, ar kiti dokumentai turi būti teikiami per Žemės ūkio ministerijos informacinę sistemą (ŽŪMIS). Prisijungti prie ŽŪMIS galima naudojantis Elektroniniais valdžios vartais su asmens tapatybės kortele, elektroniniu ar mobiliuoju parašu, arba naudojantis elektronine bankininkyste.

Svarbu nevėluoti ir laiku pateikti projektų įgyvendinimo planus ir prašymus skirti kompensaciją.

Svarbu nevėluoti ir laiku pateikti projektų įgyvendinimo planus ir prašymus skirti kompensaciją.

Tai būtina padaryti ne vėliau kaip iki kvietimo paskutinės dienos 24 valandos. Mokėjimo prašymai, veiklos ataskaitos (įskaitant galutinę), ataskaitos po projekto finansavimo pabaigos turi būti pateiktos iki projekto sutartyje, kompensacijos skyrimo sutartyje arba sprendime skirti kompensaciją, kai kompensacijos skyrimo sutartis nepasirašoma, numatyto tų dokumentų pateikimo termino paskutinės dienos 24 val.

Planuodami projektų matomumo ir informavimo išlaidas, rekomenduojame vadovautis projektų finansavimo ir kompensacijų skyrimo sąlygų aprašuose nurodytais šių išlaidų įkainiais ir supaprastintai apmokamų išlaidų dydžių registru. Atkreiptinas dėmesys, kad tai yra ženklus pasikeitimas lyginant su 2014-2020 m. laikotarpiu. Daugiau esminių pasikeitimų tarp programų galite rasti čia.

Kviečiame sekti visas naujienas NMA sukurtoje internetinėje svetainėje!

NMA nuotr./Logotipai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs