Pasaulinis žemės ūkis jau neįsivaizduojamas be dronų ir DI

Šiuo ūkininkams kiek ramesniu metu tinkama proga pakelti akis nuo savų žiemojančių laukų ir pasidomėti, kokios naujovės verda užsienio žemės ūkio sektoriuje. Viena iš labiausiai aptarinėjamų temų – dronų, jutiklių ir dirbtinio intelekto (DI) integracija, kuri keičia ūkininkavimo praktikas visame pasaulyje. Kol dar turime laiko pasiruošti pavasario darbams, apžvelkime besibaigiančių metų aktualijas ir tendencijas, atsispindinčias užsienio žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose šia tema.
Dronas
Dronas / „Nando“ nuotr.

Dronai ir DI – aukščiausio laipsnio efektyvumas

Dronai, apginkluoti DI, tampa vis galingesniu įrankiu žemdirbių rankose. Kaip rašoma specializuotame žemės ūkio technologijų portale „PrecisionAg“, dronai su pažangiomis kameromis ir jutikliais ne tik fiksuoja aukštos raiškos laukų vaizdus, bet ir analizuoja pasėlių būklę realiu laiku.

DI leidžia automatiškai identifikuoti ligas, kenkėjus, maistinių medžiagų trūkumą ir kitus veiksnius, galinčius turėti įtakos derliui. Ūkininkai, pasitelkę šias technologijas, gali tikslingai tręšti, laistyti ir purkšti pasėlius, optimizuoti išteklių naudojimą ir gausinti derlių.

Dronai – investicija į ūkio pelningumą

Dronų integracija į žemės ūkio procesus ne tik didina lauko darbų efektyvumą, bet ir turi didelį ilgalaikį ekonominį potencialą. Portale „Future Farming“ publikuotose analizėse teigiama, kad automatizuodami daugelį užduočių, dronai mažina darbo sąnaudas, taupo laiką ir leidžia ūkininkams efektyviau valdyti išteklius.

Tyrimai rodo, kad dronai gali sumažinti darbo sąnaudas iki 70 proc., ypač tokiose srityse kaip purškimas, tręšimas ir sėja. Tai leidžia ūkininkams optimizuoti darbuotojų skaičių ir sutelkti dėmesį į kitas svarbias veiklas. Dronai gali atlikti užduotis daug greičiau, nei taikant tradicinius metodus.

Pavyzdžiui, dronas gali nuskenuoti 100 hektarų lauką per 15 minučių, o tai užtruktų kelias valandas naudojant traktorių. Sutaupytas laikas gali būti skirtas kitiems svarbiems darbams arba tiesiog poilsiui.

Dronai, aprūpinti jutikliais, gali tiksliai nustatyti pasėlių poreikius ir optimizuoti trąšų, vandens ir pesticidų naudojimą. Tai ne tik sumažina sąnaudas, bet ir tausoja aplinką. Tikslusis tręšimas, laistymas ir purškimas, kurį užtikrina dronai, gali padidinti derlių iki 20 proc. Tai reiškia ne tik didesnes pajamas ūkininkams, bet ir didesnį maisto kiekį vartotojams.

„Nando“ nuotr./Dronas
„Nando“ nuotr./Dronas

Nors dronai reikalauja pradinių investicijų, jie greitai atsiperka dėl darbo sąnaudų mažinimo, efektyvesnio išteklių valdymo ir derliaus didinimo. 2024 metų duomenimis, investicijų grąža (ROI) dronams žemės ūkyje siekia vidutiniškai 30–40 proc.

Dronų rinka žemės ūkio sektoriuje sparčiai auga, prognozuojama, kad 2027 metais ar kiek vėliau ji pasieks 10 milijardų dolerių, tai yra išaugs keturgubai, palyginti su 2024 m.

Tvarus ūkininkavimas su dronais

Dronai ir jutikliai vaidina svarbų vaidmenį kuriant tvaresnį ir aplinkai draugiškesnį žemės ūkį. Autoritetingame naujienų portale, skirtame žemės ūkio technologijų (angl. agtech) sektoriui „AgFunderNews“, akcentuojama, kad tikslusis tręšimas ir laistymas, kurį užtikrina dronai, leidžia reikšmingai sumažinti cheminių medžiagų ir vandens naudojimą. Tai ne tik tausoja aplinką, bet ir mažina ūkininkavimo sąnaudas.

Pavyzdžiui, dronai gali identifikuoti pasėlių zonas, kurioms reikia daugiau vandens ar trąšų, ir tiksliai nukreipti išteklius į tas vietas. Taip išvengiama perteklinio tręšimo ir laistymo, mažinamas neigiamas poveikis aplinkai ir taupomi ūkininkų pinigai.

Žinių ir diskusijų platformos

Socialiniai tinklai tampa vis svarbesne platforma ūkininkams, technologijų kompanijoms ir ekspertams dalintis informacija apie dronų naudojimą žemės ūkyje. Tai vyksta visose pagrindinėse socialinių tinklų platformose („Facebook“, „LinkedIn“, „Twitter“) ir specializuotose jų grupėse, kurias nesunku susirasti pagal paiešką.

Čia diskutuojama apie dronų, jutiklių ir DI integraciją į žemės ūkio procesus, dalijamasi įžvalgomis apie šios technologijos ateitį ar ieškoma specialistų, dirbančių ar galinčių apmokyti dirbti su dronais ir jutikliais.

Vaizdo įrašų platformose, tokiose kaip „YouTube“, reguliariai skelbiami filmuoti siužetai apie dronų ir jutiklių naudojimą žemės ūkyje. Šiuose vaizdo įrašuose demonstruojamos įvairios dronų funkcijos, pateikiami praktiniai patarimai ūkininkams, aptariamos naujausios technologijos.

Rasite ne tik dronų demonstracijų, praktinių patarimų, naujausių technologijų apžvalgų, bet ir interviu su ekspertais. Rekomenduojame atlikti paiešką naudojant raktinius žodžius, tokius kaip „agricultural drones“, „drones in farming“, „drone spraying“ ir kt.

Taip pat galite peržiūrėti žemės ūkio technikos gamintojų, tokių kaip „John Deere“ ar DJI „YouTube“ paskyras. Jose dažnai skelbiami vaizdo įrašai apie jų gaminamus naujausios modifikacijos dronus, naujas funkcijas ir jų pritaikymą žemės ūkyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų