Didžiosios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės stambiesiems pieno gamintojams sausį už natūralų pieną mokėjo vidutiniškai 362 eurus už toną.
Pasak „Pieno centro“, tokia kaina stambiesiems žaliavos tiekėjams tebėra didesnė nei vidutiniškai Europoje ar Pasaulyje.
Mat didžiosios Europos pieninės stambiesiems gamintojams sausį už pieną mokėjo vidutiniškai 354 eurus už toną, JAV – 293 eurus, Naujosios Zelandijos – 312 eurus už toną, rodo milkprices.nl duomenys.
Šių metų sausį, palyginti su gruodžiu, vidutinės pieno supirkimo kainos stambiesiems tiekėjams daugiausia krito JAV – 11,5 proc., Lietuvoje jos smuktelėjo 4,7 proc., o Europoje – 3,3 proc. Supirkimo kainos šiek tiek ūgtelėjo tik Naujoje Zelandijoje – 1,2 proc.
Stambiaisiais žaliavos tiekėjais Lietuvoje laikomi tie, kurie parduoda daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, arba atitinkamai daugiau kaip 480 tonų per metus. Tokio dydžio šalies pieno gamintojai sausį tiekė 4,24 proc. riebumo ir 3,48 proc. baltymingumo pieną.
„Lietuvos pieno perdirbimo įmonės perdirba apie 95 proc. vietinės pieno žaliavos. Iš šio skaičiaus apie 60 proc. pieno perdirbėjai superka tiesiogiai iš stambiųjų ūkių“, – pranešime spaudai sako „Pieno centro“ direktorius Egidijus Simonis.
Kitų pasaulio pieninių supirkimo kainos nurodytos pieno gamintojams, kurių metinis pristatomas keikis siekia 500 tonų, o pienas atitinka standartinius 4,20 proc. riebumo ir 3,40 proc. baltymingumo reikalavimus.