Plintantys Sosnovskio barščiai kenkia ir žmonėms, ir augalams

Sparčiai Lietuvos laukuose plintantys Sosnovskio barščiai kelia vis daugiau problemų. Jis kenkia ir žmonėms, ir augalams. Nuo 2001 m. Sosnovskio barštis Lietuvoje įtrauktas į kenksmingų ir naikintinų laukinių augalų ir grybų rūšių sąrašą. Šiuo metu šis augalas yra įtrauktas į invazinių Lietuvoje organizmų rūšių sąrašą.
Sosnovskio barščiai
Sosnovskio barščiai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Žemės ūkio ministerija kreipėsi raštu į Aplinkos ministeriją, kuri yra atsakinga už invazinių augalų naikinimą, prašydama imtis adekvačių priemonių, kad šis augalas būtų sunaikintas, toliau nebeplistų ir nedarytų žalos.

Sosnovskio barštis plinta labai sparčiai ir yra sunkiai išnaikinamas. Visos augalo dalys kaupia daug aktyvios medžiagos furokumarino, kuris, žmogui prisiartinus prie augalo, gali smarkiai apdeginti neapsaugotą žmogaus odą, sukelti itin stiprią organizmo alerginę reakciją – odos paraudimus, dideles vandeningas pūsles, kurios plyšusios virsta ilgai negyjančiomis žaizdomis.

Prisikvėpavęs augalo žiedadulkių žmogus jaučiasi kaip apsinuodijęs. Šio augalo vengia ir naminiai gyvuliai, nes ir karvėms, ir arkliams ar kiaulėms jis padaro žalos sveikatai. Pavojus kyla ir bitėms, nes augalų žiedų išskiriamas nektaras – nuodingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų