Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Rosselchoznadzor“: Lietuva tinkamai kovoja su afrikiniu kiaulių maru

Rusijos veterinarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) pareiškė, jog Lietuva tinkamai kovoja su afrikiniu kiaulių maru bei ėmėsi tinkamų priemonių jo plitimui užkirsti. Tačiau apie kiaulienos importo iš Lietuvos atnaujinimą tarnyba neužsimena.
Paršiukai
Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Rosselchoznadzor“ patikrinimų išvados rodo, kad Lietuvoje – vienintelėje iš Europos Sąjungos valstybių – imtasi kompleksinių, nuoseklių bei sisteminių priemonių tiek kovojant su šia liga, tiek užkertant kelią jos plitimui“, – teigiama Rusijos tarnybos pranešime.

Tuo tarpu Lenkijos pastangas, kovojant su šernams ir kiaulėms mirtina liga, Rusijos veterinarai laiko menkai efektyviomis.

„Neoficialiais duomenimis, afrikinis kiaulių maras sparčiai plinta Lenkijoje, tačiau nauji šios ligos atvejai oficialiai nefiksuojami“, – teigiama pranešime.

Tarnybos nuomone, tikėtina, jog maro virusas gali plisti Čekijos, Vokietijos, Austrijos kryptimi.

Rusijos veterinarijos tarnyba penktadienį uždraudė bet kokių gatavų mėsos produktų su kiauliena importą iš Latvijos – trečios Europos Sąjungos valstybės, kur nustatytas afrikinis kiaulių maras. Toks draudimas tiekimui iš Lietuvos ir Lenkijos įvestas balandį.

Sausio pabaigoje Lietuvoje, pirmojoje iš Europos Sąjungos narių, aptikus afrikinį kiaulių marą, Rusija iš karto uždraudė kiaulienos importą iš visos ES. Europos Komisija tokias Rusijos priemones pavadino neproporcingomis ir dėl jų kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją.

Rusijoje afrikinis kiaulių maras nustatytas dar 2007 metais, o pernai vasarą šios sukėlėjas pasiekė Baltarusiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos