Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija kiaulienos importą iš ES atnaujins ne anksčiau kaip balandį

Lietuvoje nustačius afrikinį kiaulių marą ir Rusijai sustabdžius kiaulienos importą iš visos Europos Sąjungos (ES), jis gali būti atnaujintas ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių, pareiškė Rusijos veterinarijos tarnybos ("Rosselchoznadzor") vadovas.
Į klientų krepšelius dažniausiai patenka kiauliena.
Į klientų krepšelius dažniausiai patenka kiauliena. / „Maxima“ nuotr.

„Nematau kiaulienos tiekimo iš ES atnaujinimo per artimiausius du mėnesius perspektyvų. Iš pradžių jie (ES – red.) privalo nustatyti regionus, iš kurių tiekimas draudžiamas“, – pabrėžė Sergejus Dankvertas.

Anot jo, bet koks kiaulienos eksportas pirmiausia turi būti uždraustas iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, o į potencialiai pavojingą zoną turi būti įtraukta Vokietija, Nyderlandai, Slovakija, Vengrija, Rumunija.

S.Dankvertas pareiškė, jog jam gaila tų ES valstybių, kurios yra toli nuo afrikinio kiaulių maro židinių, tačiau negali eksportuoti į Rusiją.

„Būčiau pasirengęs padėti Italijai, Prancūzijai ir kitoms šalims, bet reikia dirbti. Kad tai įvyktų, turi būti aišku, kad ES viską vertina teisingai. Kol kas jie patys to nesupranta – kolegų Europoje pastangos yra minimalios“, – sakė S.Dankvertas.

Rusijos veterinarijos tarnyba praėjusią savaitę sustabdė kiaulienos importą iš visos ES. Europos Komisija tokias Rusijos priemones pavadino neproporcingomis.

Sausio 24 dieną pranešta, kad Lietuvoje nustatytas kiaulėms mirtinai pavojingas afrikinis kiaulių maras. Praėjusią savaitę Lietuvos vyriausybė šešiuose rajonuose paskelbė ypatingąją padėtį ir nusprendė ten išnaikinti visus šernus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos