KT pasisakius, kad prieš kelerius metus priimto įstatymo priėmimui nepagrįstai buvo pritaikyta skubos tvarka, naujasis projektas iš esmės nesiskiria nuo ankstesnio teisės akto.
Aiškinamajame rašte nurodoma, kad projekte išdėstomos jau galiojančios Miškų įstatymo nuostatos: „Atsižvelgiant į KT išaiškinimą ir faktinę situaciją įstatymo projekte ir susijusiuose (šešiuose – BNS) projektuose formuluotė „miškų urėdija (urėdijos)“ keičiama į „miškų urėdija“.
Šis vienintelis siūlomas pakeitimas, anot TTK pirmininkės Agnės Širinskienės, jokių pokyčių urėdijų ūkio reglamentavime nelemia.
Konstitucinis Teismas neseniai pripažino, kad 2017 metais priimtoms Miškų įstatymų pataisoms buvo nepagrįstai pritaikyta skubos tvarka, nes taip teisės aktus galima priimti tik išskirtiniais, konstituciškai pagrįstais atvejais.
Į teismą 2018 metų sausį kreipėsi trys dešimtys Seimo opozicinių frakcijų parlamentarų. Jie nurodė, kad Miškų įstatymo projektas nebuvo tinkamai teisiškai įvertintas, negauta išvada dėl antikorupcinio poveikio, be to, urėdijų teisinis reguliavimas yra neaiškus, pavyzdžiui, pagal kokius kriterijus turėtų būti nustatomas jų skaičius.
Valstybinių miškų urėdija įregistruota pernai sausį – ji pagal naują įstatymą sujungė visas 42 šalies urėdijas.
Pagal Konstitucinio Teismo sprendimą, parlamentarai naują projektą gali priimti iki gruodžio 2 dienos.