Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Taupome ūkininkų laiką ir pinigus

Grunto stabilizavimas injekciniu metodu buvo pradėtas naudoti prieš 40 metų Suomijoje. Tada buvo ieškoma sprendimų, kaip stabilizuoti pakrypusią daržinės sieną neiškasant grunto ir neatidengiant pamatų. „Laimei, toks sprendimas buvo rastas,“ – pasakoja „URETEK Baltic OÜ" vadovas Romanas Reineris-Latyševas apie patentuotos technologijos gimimą.
Taupome ūkininkų laiką ir pinigus
Taupome ūkininkų laiką ir pinigus / Partnerio nuotr.

„1978 metais injekciniu metodu buvo stabilizuotas pirmas objektas, o šiandien unikalus „URETEK" metodas jau yra naudojamas 54 šalyse visame pasaulyje bei taip pat yra didelis Estijos ūkininkų pagalbininkas, pvz. ištiesinant pakrypusį grūdų elevatorių ar gamybinį pastatą,“ – sako Reineris-Latyševas.

Stabilizavimo metu po pastato konstrukcijomis yra įšvirkščiama „URETEK" sukurtų geopolimerų, kurie išsiplečia ir sutankina po pastatu esantį gruntą, užpildo ertmes ir, jei įmanoma, pakelia atgal į savo vietą visas nusėdusias betonines plokštes, kitus statinius bei jų dalis, tiesiogiai besiremiančias į žemės paviršių. Kadangi kiekvienam objektui reikia rasti unikalų sprendimą, inžinieriai atlieka kruopštų paruošiamąjį darbą: reikia nuspręsti, nuo kokio kampo pradėti nusėdusio statinio stabilizavimą ir kėlimą ir kuria kryptimi judėti.

„Naudojant mūsų metodą kasdienis kliento darbas yra mažai trukdomas ir klientas gali tęsti savo įprastą veiklą kaip buvo suplanavęs,“ – teigia Reineris-Latyševas. „Pasitikėjimą, be abejo, didina ir tai, kad pasaulyje „URETEK" pagalba yra sėkmingai įgyvendinta virš 150 000 didelių projektų bei dar daugiau mažesnių objektų ir individualių namų. Vien tik Baltijos šalyse naudojant mūsų technologiją per pastaruosius 3 metus buvo stabilizuota daugiau nei 300 objektų.“

Partnerio nuotr./Taupome ūkininkų laiką ir pinigus
Partnerio nuotr./Taupome ūkininkų laiką ir pinigus

Laboratorijos, universitetai ir valstybinės įstaigos visame pasaulyje yra išdavusios sertifikatus, patvirtinančius „URETEK" metodo veiksmingumą ir saugumą aplinkai. Be kita ko, „URETEK" turi Suomijos Tamperės universiteto sertifikatą, taip pat Italijoje ir Anglijoje išduotus sertifikatus, metodas buvo išbandytas Amerikoje ir Kinijoje, įmonė turi tiek Vokietijos TÜV, tiek Bavarijos aplinkosaugos sertifikatą. „Kadangi sprendimas yra saugus aplinkai, esame stabilizavę ir vandens užtvankas, geopolimerą galima pumpuoti net į požeminį vandenį,“ – sako Reineris-Latyševas.

„Grunto stabilizavimas skamba logiškai ir mūsų teiginys atrodo kaip mažas stebuklas, kai sugebame nusėdusį objektą atgal pakelti į reikiamą aukštį,“ – pasakoja Reiner-Latyševas. „Baigus grūdų elevatoriaus kėlimą Alaverėje, buvo pakviesti visi objekte buvę vyrai pažiūrėti į atliktą darbą ir, kai jie pamatė rezultatą, aikštelėje įsivyravo nuostabą bylojanti tyla".

Kadangi pumpuojama medžiaga yra atspari vandeniui, ją galima naudoti ir alyva arba rūgštimis persisunkusioje dirvoje, pvz. geležinkelio depų stabilizavimui.

Partnerio nuotr./Taupome ūkininkų laiką ir pinigus
Partnerio nuotr./Taupome ūkininkų laiką ir pinigus

Pagalba ūkininkams. Estijos pavyzdžiai:

  • Silosinės stabilizavimas pieno fermoje Estijoje

Silosinės latakais siloso sultys tekėdavo netinkamai – vietoj to, kad sultys tinkamai kauptųsi talpykloje, latakų sujungimo vietose rūgštingos siloso sultys nutekėdavo į dirvožemį bei greta esantį lauką.

„Turėjome rasti sprendimą, kad sustabdytume pratekėjimą sujungimų vietose,“ – pasakoja įmonės techninis direktorius Baltijos šalyse Jarmo Luht. „Įsigilinus paaiškėjo, kad siloso sultys buvo išėdusios betoninius latakus ir išorinę latakų pusę reikėjo pataisyti. Dėl pratekėjimo betoninės plokštės buvo nusėdusios ir sujungimų vietose atsiradę įtrūkimų.“

Išorinė latakų pusė buvo pataisyta naudojant „URETEK" metodą, injektuojant į gruntą plėtriuosius geopolimerus, kurie sustabdė pratekėjimą.

„Esame pastebėję, kad neretai naujiems betoniniams paviršiams silosinės pH lygis yra per didelis: rūgštis išėda betoną, dėl to atsiranda pratekėjimai ir nusėdimai,“ – sako Jarmo Luht.

  • Vao Agro OÜ" melžimo salės grindų stabilizavimas

Objekto grindys buvo suprojektuotos su nuolydžiu link centro, siekiant į ten nuvesti besikaupiančias srutas. Tačiau grindims nusėdant, teisingas nuolydis dingo ir srutos pradėjo kauptis prie sienų. „Naudodami „URETEK" metodą sugebėjome grindis stabilizuoti ir pakėlėme jas tinkamu kampu, nors laiko darbams atlikti buvo maksimaliai 4 valandos ir turėjome atsižvelgti į melžimo laiką. Esame patenkinti, kad kasdienis įmonės darbas buvo trukdomas minimaliai ir dėl įprastinio melžimo laiko problemų nekilo,“ – teigia Luht.

  • Grūdų elevatoriaus stabilizavimas Alaverėje

Alaverėje esanti grūdų džiovykla ir elevatorius yra aukščiausias elevatorius Šiaurės Europoje. Siekant objekto statybą užbaigti iki rudens, statybos darbus teko pradėti žiemą ir taip buvo iškastas suledėjęs gruntas. Pagrindas, deja, nebuvo pakankamai sutankintas ir du statomi grūdų elevatoriai ir grūdų priėmimo bunkeris nusėdo.

„Kai nuėjome susipažinti su objektu, grūdų elevatoriai jau buvo ištiesinti, jie buvo nusėdę 50 mm, o grūdų priėmimo bunkeris 60 mm. Objekto pakėlimas į teisingą padėtį užtruko 6 valandas, tuo metu klientui nereikėjo nutraukti kitų statybos darbų,“ – pasakoja Jarmo Luht, pasak kurio, jei pagrindas buvo daromas žiemos metu, analogiškų problemų pasitaikė ir Baltijos šalyse.

Alternatyvi galimybė išlyginti nusėdusį grūdų elevatorių buvo jo išmontavimas ir nauji betonavimo darbai, o tai būtų reiškę didesnes laiko sąnaudas bei didelę tikimybę, kad grūdų elevatorius nebus pastatytas laiku.

Standartinėmis sąlygomis atliktiems darbams „URETEK" suteikia 2 metų garantiją, o į gruntą injektuotos medžiagos garantija yra 10 metų. Visgi, patirtis rodo, kad prieš 40 metų sutvirtinti objektai yra stabilūs iki šiol. „Laboratorinio bandymo metu buvo atliktas taip vadinamas dirbtinis sendinimas, kur paaiškėjo, kad medžiaga išliks tvirta bent 150 metų", – žada Reineris-Latyševas.

Partnerio nuotr./Taupome ūkininkų laiką ir pinigus
Partnerio nuotr./Taupome ūkininkų laiką ir pinigus

PRAVARTU ŽINOTI:

Injektavimo metodas

  • Iš pradžių yra ištiriamos grunto sąlygos siekiant nustatyti, kaip giliai reikia įterpti geopolimerą ir kokios kliūtys grunte gali pasitaikyti.
  • Po to grunte išgręžiama piršto storio anga (12 – 14 mm), pro kurią į reikiamą gylį įvedamas vamzdelis.
  • Pro vamzdelį į gruntą pumpuojamas „URETEK" sukurtas geopolimeras, kuris besiplėsdamas sutankina gruntą taip vadinamu spaudimo į šalis metodu. Dėka didelės „URETEK" medžiagos plėtimosi galios, nusėdusį gruntą arba statinį įmanoma pakelti atgal į reikiamą aukštį. Procesas atliekamas ciklais, tuo pačiu metu lazeriniais nivelyrais atidžiai stebint statinį ir aplink esantį gruntą.
  • Plėtimosi procesas trunka keliasdešimt minučių, o sukietėjusi masė per pirmas 10 minučių pasiekia 90 proc. savo darbinio tvirtumo. Masė galutinai sukietėja per 24 valandas.
  • Paruošiamieji darbai objekte, įšvirkštimas ir medžiagos sukietėjimas užtrunka tik kelias valandas – naudojant kitas technologijas tam prireikia keletos dienų ar net savaičių.
  • „URETEK" metodas suteikia galimybę betonines plokštes tiksliai išlyginti ir suniveliuoti, pakeliant tiksliai ten, kur jos turi būti.
VIDEO: Uretek Baltic stabilizuoti ir išlyginti žemės ūkio plotai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas