Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistams patvirtinus AKM diagnozę nugaišusiai kiaulei, ūkyje atlikta dezinfekcija, užsikrėtusi kiaulė sunaikinta. Aplink ligos židinį 3 km ir 10 km spinduliu nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos.
Pradėjus epizootinį tyrimą, specialistai priėjo išvados, kad pagrindine užkrato priežastimi galėjo būti pašarai, nes kiaulė buvo šeriama maisto, taip pat ir miško grybų atliekomis.
Trakų rajonas priskiriamas AKM užkrėstai teritorijai, joje nuo metų pradžios užfiksuota 11 AKM židinių kiaulių ūkiuose, todėl į šią zoną patenkančios kiaulių laikymo vietos yra nuolat tikrinamos veterinarijos gydytojų, imami gyvulių kraujo mėginiai, atliekami klinikiniai tyrimai.
Trakų rajone vykdomas priverstinis kiaulių skerdimas dėl prieš tai nustatytų AKM protrūkių. Šio rajono gyventojai privalo iki 2015 m. spalio 15 d. paskersti laikomas kiaules. VMVT inspektoriai griežtai kontroliuos, ar gyventojai įgyvendino šį reikalavimą.
VMVT primena gyventojams, kad kiaules draudžiama šerti termiškai neapdorotais pašarais, be to, privalu laikytis kitų biologinės saugos reikalavimų (termiškai apdoroti pašarus, riboti pašalinių asmenų apsilankymus ūkiuose ir kt.).
Įtarus, kad kiaulė serga (neėda, karščiuoja, yra apatiška, svirduliuoja, vemia, viduriuoja) būtina nedelsiant informuoti VMVT visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403, kreiptis į VMVT teritorinį padalinį, esantį kiekviename rajone, arba pranešti privačiam veterinarijos gydytojui.