Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Ūkininkai ir ministerijos sutarė, kad žemės įsigijimas turi būti griežtinamas

Draudimui Lietuvoje įsigyti daugiau nei 500 ha dirbamos žemės vienam ūkiui ar su juo susijusiems asmenims praktiškai neveikiant, ūkininkų atstovai ir ministerijos sutaria, kad žemės įsigijimo tvarka turi būti griežtinama.
Kombainas laukuose
Kombainas laukuose / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Temos: 1 Žemės ūkis

Susitikime su Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų atstovais penktadienį dalyvavę ūkininkų atstovai pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymams, sutarta dėl bendro tikslo, taip pat, kad Žemės ūkio ministerija parengs atitinkamus įstatymų pakeitimus ir teiks svarstyti Vyriausybei, atsižvelgus į ūkininkų organizacijų pastabas dėl gyvulininkystės ūkių apskaitymo, pranešė Aplinkos ministerija.

Lietuvos ūkininkų sąjunga pasiūlė, kad 500 ha žemės ploto valdymas neturi būti susietas nei su viena žemės ūkio šaka. Šiuo metu taikomos išimtys gyvulininkystės ūkiams, leidžiant jiems įsigyti daugiau nei 500 ha. žemės. Tačiau, sąjungos teigimu, nėra aiškaus mechanizmo, kaip atsisakius gyvulininkystės iš ūkio bus išperkami plotai, viršijantys 500 ha ribą. Taip, jų vertinimu, sukuriama prielaida per susijusių asmenų ūkius mėtyti gyvulių bandas ir vėl gauti leidimus pirkti žemę virš 500 ha.

„Išgirdome, kad teisinis reguliavimas dėl gyvūlininkystės ūkių apskaitymo nėra aiškus, todėl jį peržiūrėsime“, – pranešime sakė aplinkos viceministrė Monika Juodvalkė.

Žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis teigė, kad siūlomais Civilinio Kodekso ir Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimais siekiama užkardyti galiojančių šio įstatymo nuostatų galimą apėjimą ir perteklinį ūkių stambėjimą, stiprinti šeimos ūkius.

Siūloma drausti įsigyti daugiau žemės nei dabar leidžiama, sudarant iki 25 proc. įmonės akcijų ar iki 10 ha žemės valdančios įmonės perleidimo sandorį bei įsteigiant kelias įmones.

Siūloma keisti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypų nuomos taisykles nustatant, kad nuomos teisė į sklypą ar jo dalį galėtų būti perleidžiama kitiems asmenims ne tik tais atvejais, kai sklypas išnuomotas atvirajame aukcione arba perleidžiami išnuomotame sklype esantys statiniai, įrenginiai, bet ir kai ūkis perleidžiamas giminaičiams.

Susitikime dalyvavo Žemės ūkio rūmų, Žemės ūkio tarybos, Žemės ūkio bendrovių asociacijos, Ūkininkų sąjungos, Šeimos ūkininkų sąjungos, Jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos, Daržovių augintojų asociacijos, Miško ir žemės savininkų asociacijos nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos