„Tikiuosi, kad Generalinė prokuratūra atsakys į tuos klausimus, kas yra užvaldyta, kiek užvaldyta, kas yra neteisėtai įsigijęs žemes. Tyrimas pradėtas“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė V.Pranckietis.
Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė patvirtino, kad sausio 16 dieną prokurorai inicijavo viešojo intereso gynimo tyrimą dėl tam tikrų abejones sukėlusių atvejų, kai keli viešai nurodyti juridiniai asmenys galimai bendrai valdo didesnius nei teisės aktuose nustatytus 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės plotus.
„Susipažinus su pradiniais bei papildomai gautais duomenimis, prokuratūra kompetentingai institucijai pavedė atlikti nurodytų sandorių, kuriais buvo įsigyta žemės ūkio paskirties žemė, patikrinimą ir pateikti išvadas“, – BNS sakė E.Martinonienė.
Jos teigimu, šiuo metu pavedimas dar nėra atliktas, viešojo intereso gynimo tyrimas tęsiamas.
Antradienį Seimas nusprendė, jog netirs situacijos žemės ūkyje, atmetęs opozicijos siūlymą pradėti parlamentinį tyrimą.
Teisės ir teisėtvarkos bei Kaimo reikalų komitetai anksčiau irgi nepritarė siūlymui analizuoti situaciją dėl dirbamos žemės įsigijimo ir padėties žemės ūkyje. Tačiau Seimas jų išvadoms nepritarė.
Imtis žemės ūkio situacijos tyrimo reikalavo konservatoriai paaiškėjus, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi politiko sūnų, sesers, brolio, tėvo valdoma žeme ir galbūt nepaiso tvarkos, kad vienas fizinis arba juridinis asmuo gali valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų.
Tyrimo iniciatoriai siūlė atsakyti į tris dešimtis klausimų dėl dirbamos žemės įsigijimų, į Lietuvą iš trečiųjų šalių įvežamų trąšų, augalų apsaugos priemonių, žemės ūkio technikos pardavimų, grūdų ir aliejinių augalų, sėklų rinkų pasidalinimo, grūdų elevatorių valdymo.