„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
07 24

Ar anglies pluoštą veikia „automobilių vėžys“?

Rūdys yra automobilių vėžys. Gamintojai taiko įvairias prevencines priemones, bet, atrodo, su laiku visi plieniniai kėbulai pasiduoda nenugalimai gamtos jėgai korozijai. O kaip anglies pluoštas, naudojamas brangesnių sportiškų automobilių gamybai – ar jis yra visiškai atsparus laikui ir aplinkai?
Gemera – naujausias Koenigsegg kūrinys ir absoliučiai unikalus hiperautomobilis. (Gamintojo nuotrauka)
Gemera – naujausias Koenigsegg kūrinys ir absoliučiai unikalus hiperautomobilis. (Gamintojo nuotrauka)

Rūdys pažymi korozijos veikiamą plieną arba geležį – rūdys tėra geležies oksidas. Nors techniškai aliuminis nerūdija, jį irgi veikia korozija. Aliumininis „Ferrari 550 Maranello“ kapotas, kaip primena šių automobilių savininkai, dažnai kenčia nuo korozijos. Laikas ir aplinka paveikia viską, todėl įdomu, ar ypatingai brangūs sportiniai automobiliai, pagaminti iš anglies pluošto, po kelių dešimtmečių atrodys taip gerai, kaip atrodo dabar.

„Jaguar Project 8“ sparnas iš anglies pluošto. Didžioji šio automobilio dalis yra pagaminta iš anglies pluošto. Anglies pluošto gamybos pagrindas nėra labai sudėtingas. Prisiminkite, kad organinių medžiagų pagrindas yra anglis ir kitus elementus galima pašalinti. Medžio anglis gaminama, vaizdžiai tariant, kepant medieną, taip iš jos pašalinant viską, išskyrus anglį. Jei paimtume bet kokį organinį pluoštą ir iš jo pašalintume viską, kas nėra anglis, gautume anglies pluoštą.

Anglies pluoštas pirmiausia buvo kuriamas lemputėms. Pirmą kartą jis laboratorijoje sukurtas 1860 metais – tai buvo anglų fiziko ir chemiko Josepho Swano išradimas. Vėliau, 1879 metais, Thomas Edisonas bambuko ar medvilnės pluoštą pavertė anglies pluoštu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“