„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ar verta padangas pripūsti azoto dujomis?

Tikriausiai žinote, kad padangas galima pripūsti ne tik oru, bet ir azoto dujomis – tokią paslaugą siūlo ne vienos automobilių priežiūros ir padangų remonto dirbtuvės. Bet ar verta tą daryti atsakys „Continental“ specialistai.
Padangų pildymas azotu
Padangų pildymas azotu / INK nuotr.

Kiekvieno automobilio gamintojas nurodo koks turi būti konkretaus modelio padangų slėgis. Be to, slėgį rekomenduojama tikrinti mažiausiai kartą per dvi savaites. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad padangų slėgis priklauso ir nuo temperatūros, kadangi oras, kuris yra dujų mišinys, šildomas plečiasi, o vėsdamas traukiasi ir tai labai akivaizdu kalbant apie padangas.

Continental nuotr./Padangos gali būti pripūstos azotu
Continental nuotr./Padangos gali būti pripūstos azotu

Temperatūrai pasikeitus šešiais laipsniais, padangų slėgis padidėja arba sumažėja maždaug 1 psi (slėgis kvadratiniame colyje) arba 0,07 atmosferos. Todėl azoto dujomis užpildytos padangos turi nedidelį pranašumą, kadangi gryname azote nėra drėgmės ir, palyginti su oru, kuris sudarytas iš maždaug 78 proc. azoto, 21 proc. deguonies ir likusios dalies kitų dujų, tokių padangų slėgio pokyčiai yra mažesni.

Dėl šių savybių azotu užpildytos padangos naudojamos ten kur yra dideli temperatūros skirtumai ar apkrovos: aviacijoje, kalnakasyboje ar statybose. Taip pat azotu užpildytos padangos naudojamos automobilių sporte, kur net mažiausias slėgio pokytis gali įtakoti galingų sportinių automobilių valdymo savybes esant dideliam greičiui.

Continental nuotr./Slėgis padangose turi įtakos valdymui
Continental nuotr./Slėgis padangose turi įtakos valdymui

Bet ar verta naudoti azoto dujas įprastų automobilių padangoms? „Continental“ specialistų teigimu, įprastų lengvųjų automobilių padangas pūsti azoto dujomis nėra tikslinga ir tai yra pinigų švaistymas. Žinoma, tai joms nekenkia, o ir gamintojo numatytas slėgis bus palaikomas ilgesnį laiką, kadangi azoto skvarba yra mažesnė nei oro, tačiau šis skirtumas yra minimalus.

Taip pat azotas neturės jokios įtakos, jei slėgis padangose bus prarandamas dėl pradūrimo, nesandaraus padangos krašto ar vožtuvo, taip pat dėl kitų mechaninių pažeidimų. Tad tokios padangos neturės jokių pastebimų privalumų prieš įprastu oru pripūstas padangas, kalbant apie tokias savybes kaip pasipriešinimas riedėjimui, degalų taupymas ar dilimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“